Головна Головна -> Реферати українською -> Військова кафедра -> Трансформація системи фізичної підготовки військовослужбовців в умовах реформування Збройних Сил України

Трансформація системи фізичної підготовки військовослужбовців в умовах реформування Збройних Сил України

Назва:
Трансформація системи фізичної підготовки військовослужбовців в умовах реформування Збройних Сил України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,63 KB
Завантажень:
484
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Трансформація системи фізичної підготовки військовослужбовців в умовах реформування Збройних Сил України


Система фізичної підготовки (ФП) військовослужбовців тривалий час функціонувала в умовах змішаного способу комплектування збройних сил (ЗС) орієнтованих на відсіч великомасштабних та тривалих агресій. Процес фізичного вдосконалення військовослужбовців був спрямований на підвищення рівня їх фізичної підготовленості. Сучасні збройні конфлікти мають локальний, динамічний та швидкоплинний характер зі значною вірогідністю фізичного протиборства військовослужбовців усіх спеціальностей. Це вимагає перегляду концепції ФП у ЗС України та відповідної трансформації системи ФП військ. У відповідь на виклики часу особовий склад ЗС України повинен бути постійно фізично готовим до виконання завдань за призначенням. Такої концепції дотримуються у ЗС США та Великобританії [2]. Її реалізація можлива лише за умов створення професійної армії. Система ФП такої армії передбачає посилення її військово-прикладної і психологічної спрямованості та повинна базуватися на сучасних технологіях підготовки людини до діяльності в екстремальних умовах. Потрібно враховувати також і національні традиції фізичного виховання.
Трансформація системи ФП військ передбачає суттєві зміни як у підсистемі фізичного вдосконалення військовослужбовців так і у підсистемі управління цім процесом. Підвищення гнучкості системи управління процесом фізичного вдосконалення військовослужбовців можна досягти, передбачивши надання ініціативи в організації ФП у види ЗС. Фахівці у військах повинні оперативно реагувати на об'єктивні вимоги сучасної навчально-бойової діяльності до фізичної підготовленості особового складу та спрямувати ФП на вирішення завдань бойової підготовки.
Як показує досвід розвинутих країн, у повній мірі реалізувати концепцію ФП професійної армії може тільки належне матеріально-технічне та фінансове забезпечення. Один з авторів проекту переходу до професійної армії в США професор Чарльз Москос (1991) відмічає, що високій рівень професійної підготовленості не приходить відразу же с переходом на професійну армію, а досягається ретельно продуманою системою пільг та стимулювання військової праці [1]. Дійсно, для виконання функцій, які покладені на військовослужбовців ЗС України потрібні здорові, фізично та інтелектуально розвинути й патріотично виховані військовослужбовці.
Умовою відбору потрібного контингенту є конкурс серед кандидатів, які повинні відповідати вимогам фізичної придатності обраної військової спеціальності. Першим бар'єром, який дозволяє провести більш якісний відбір кандидатів та правильно розподілити їх за військовими спеціальностями є науково обґрунтовані нормативи фізичної придатності. Так, при вербуванні найманців професіоналів бундесверу вимоги щодо їх фізичної підготовленості набагато вище чім у солдат - призовників. Крім стандартних тестів для перевірки рівня розвитку витривалості, швидкісних та силових якостей (біг на 3 км, біг на 100 м, підтягування на перекладині) доцільно ввести тест для контролю координаційних здібностей, наприклад, комплексна вправа на спритність або метання на влучність. При подібному розподілі військовослужбовців, подальший процес їх фізичного вдосконалення повинен бути спрямований у руслі їх військової спеціальності, тобто розвиток та вдосконалення тих рухових якостей та навичок, які дозволяють успішно вирішувати службові завдання.
Контрактний спосіб комплектування припускає введення більш жорстких вимог щодо професійно-необхідних якостей та навичок. Наприклад у Великобританії, де першою задачею ФП є підвищення ефективності професійної діяльності, найжорсткіші вимоги до таких військово-прикладних розділів, як марш-кидки, подолання перешкод та рукопашний бій [2]. Ці розділи призначені для військовослужбовців тих частин сухопутних військ, які безпосередньо беруть участь у бойових діях. Тренування особового складу по прикладним курсам проводиться на межі фізичних можливостей військовослужбовців. Таким чином, професійні армії відрізняє вузькоспрямованість підготовки військових фахівців.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Трансформація системи фізичної підготовки військовослужбовців в умовах реформування Збройних Сил України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок