Головна Головна -> Реферати українською -> Військова кафедра -> ВІЙСЬКОВО-МОРСЬКІ СИЛИ УКРАЇНИ

ВІЙСЬКОВО-МОРСЬКІ СИЛИ УКРАЇНИ

Назва:
ВІЙСЬКОВО-МОРСЬКІ СИЛИ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,68 KB
Завантажень:
91
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
5 квітня 2006 року виповнюється 14 років з дня виходу Указу Президента України про відродження Українського військового флоту та 510 років з дня історично відомої першої перемоги українського козацького флоту на Чорному морі.

Процес відродження морської держави в минулі роки, що проходив під гаслом: "Військово-Морські Сили України будуть!", нині переконливо засвідчує - "Військово-Морські Сили України є і тепер навіки будуть!".

Приємно відзначити, що навіть у досить скрутних економічних умовах, за досить короткий термін, військовий флот держави став дійсно гордістю України, символом відродження кращих традицій українських моряків, мужності та героїзму при виконанні службових обов'язків. Це стало можливим завдяки героїзму і самовідданості наших військових моряків і, в першу чергу, членів Севастопольської організації Спілки офіцерів України, які очолили рух за відродження наших Військово-Морських Сил та були засновниками Організаційної групи ВМС України.Особлива вдячність першому Президентові України Леоніду Кравчуку, тодішнім заступникові Голови Верховної Ради України Василю Дурдинцю, міністрові оборони України Костянтину Морозову, голові Севастопольської організації СОУ капітану 3 рангу Олександру Пляшечнікову, які доклали чимало особистих зусиль до справи відродження ВМС України. Щира вдячність усім патріотам України, які прийшли нам на допомогу і зусиллями яких, незважаючи на фактичне саботування процесу відродження ВМС, їх все ж відроджено і процес їх зміцнення невпинно продовжується.

СТВОРЕННЯ ВІЙСЬКОВО-МОРСЬКИХ СИЛ УКРАЇНИ: ХРОНІКА ПОДІЙ

Військово-Морські Сили України народжувалися у складній і гострій політичній ситуації. Передумовою до відродження ВМС України стало прийняття 18 січня 1992 р. Звернення Президента України, Головнокомандувача Збройних Сил України до військовослужбовців, які проходять службу на території України та за її межами. У зверненні вказується, що всі угруповання військ, які базуються на українській території, крім військ стратегічних сил, становлять Збройні Сили України, а військовослужбовцям необхідно до 20 січня скласти військову присягу на вірність народу України.Особовий склад Чорноморського флоту свідомо поставився до звернення Президента України. Військовослужбовці 3-ї школи водолазів ЧФ під керівництвом капітана 3 рангу Клюєва О.В. вже 18 січня 1992 року присягнули на вірність народові України. 26 січня того ж року присягнули 17 бригада охорони водного району Кримської військово-морської бази (командир - капітан 2 рангу Шалит Ю.В.), а 22 лютого - 811 окремий батальйон морської піхоти ЧФ (командир - майор Рожманов В.Г.).Підтримавши ініціативу особового складу цих та багатьох інших частин, і звернення 25 офіцерів - делегатів 3 з'їзду СОУ від Чорноморського флоту, 5 квітня 1992 року Президент України Л.М.Кравчук видав Указ "Про невідкладні заходи по будівництву Збройних Сил України", яким передбачалося створення Військово-Морських Сил України.

* * *

6 квітня 1992 року Президія Верховної Ради України прийняла заяву "До Верховної Ради Російської Федерації, населення Криму та військовослужбовців Чорноморського Флоту"В останній час політичні й державні діячі Російської Федерації, командування ВМФ ОЗС СНД роблять спроби загострити і тим самим дестабілізувати обстановку навколо Чорноморського флоту. Лунають неприємні погрози взяти під юрисдикцію Російської Федерації весь Чорноморський флот. Особливе незадоволення у громадськості України викликала поїздка 3-4 квітня до м. Севастополя віце-президента Російської Федерації О.Руцького, виголошені ним заяви як по відношенню до флоту, так і подальшої долі Криму, які розцінюються нами як спроба прямого втручання у внутрішні справи незалежної держави.

Командувач ВМС СНД та його заступники здійснюють візити, шлють на ЧФ телеграми і звернення, в яких перевищують свої службові повноваження, дають політичну і правову оцінку дій не тільки керівництва Міністерства оборони України, а й вищих законодавчих і виконавчих органів України, що є неприпустимим.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: ВІЙСЬКОВО-МОРСЬКІ СИЛИ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок