Головна Головна -> Реферати українською -> Військова кафедра -> Умій надати першу допомогу. Евакуація поранених з бойовища

Умій надати першу допомогу. Евакуація поранених з бойовища

Назва:
Умій надати першу допомогу. Евакуація поранених з бойовища
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
143,52 KB
Завантажень:
57
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Від нещасного випадку ніхто не застрахований - він може відбутися з кожним. Добре, якщо поблизу є лікар, фельдшер або медична сестра й за допомогою можна звернутися до них. Але коли це неможливо, першу допомогу повинні зробити ті, хто перебуває біля потерпілого: адже вчасно вжиті заходи нерідко рятують життя людини або рятують його від важкої хвороби. Для того щоб не розгубитися й застосувати в кожному конкретному випадку найбільш діючий спосіб надання першої допомоги, треба мати деякі елементарні знання в цій області.

Кровотечі

Поранення звичайно супроводжуються зовнішньою або внутрішньою кровотечею з ушкоджених кровоносних судин. При внутрішній кровотечі кров скупчується у якій-небудь порожнині, наприклад черевній, грудній, порожнині черепа. Внутрішня кровотеча небезпечна тим, що її не можна відразу виявити. Потерпілий різко блідне, почуває слабкість, запаморочення, у нього темніє в очах, виступає холодний піт. Такому хворому необхідно створити повний спокій; на ушкоджене місце треба покласти міхур з льодом або холодною водою й терміново викликати лікаря.

При зовнішній кровотечі характер першої допомоги залежить від того, яка судина ушкоджена. Якщо артерія - яскраво-червона кров б'є сильним струменем, переривчастими поштовхами; з ушкодженої вени кров випливає повільно й безупинно й має темно-червоні кольори. При пораненні капілярів (подряпини, садна) кров сочиться з ранки окремими краплями.

Артеріальна кровотеча небезпечна тим, що потерпілий може за короткий час втратити багато крові й умерти. Щоб припинити кровотечу з судини, артерію сильно притискають пальцями вище місця поранення, там, де вона найбільш доступна, а якщо ушкоджено кінцівку, згинають її в суглобі (див. малюнок).

Мал. 1. Притиснути артерію для зупинення кровотечі слід у найбільш доступному місці:

1- скронева артерія; 2- потилична; 3- нижньощелепова; 4, 5- права та ліва сонні артерії; 6- підключична; 7- підпахвова; 8- плечова; 9- променева; 10- ліктьова; 11- стегнова; 12- задня великогомілкова; 13- передня великогомілкова.

Мал. 2. Такими способами можна зупинити сильну кровотечу.

У випадку важкої артеріальної кровотечі, коли потерпілого треба доставити до лікаря, необхідно накласти джгут або закрутку, зробивши її з гумової трубки, носової хустки, пояса, шарфа, краватки, бинта, мотузки й т.д. В утворену навколо кінцівки петлю просовується паличка, петля закручується, а кінці палички закріплюються бинтом (див. малюнок).

Мал. 3. Накладення закрутки.

Перед тим як накласти джгут або закрутку, кінцівку в місці накладення джгута варто обернути ватою або бинтом і підняти. Під джгут або закрутку треба обов'язково покласти записку із вказівкою години накладення закрутки, тому що кінцівка не може залишатися перетягненою більше 1,5 - 2 годин, а в зимовий час більше 1 години, інакше може відбутися її змертвіння. Якщо лікарська допомога затримується джгут або закрутку необхідно послабляти на 2-3 хвилини, притискаючи в цей час артерію пальцями вище рани, щоб не відновилася кровотеча.

Для збереження рани від мікробів перев’язувати її найкраще індивідуальним перев’язним пакетом або стерильним бинтом.Якщо під рукою немає стерильної матерії; то для перев'язки можна використати носову хустку або шматок чистої матерії.

При ушкодженні вен і дрібних артерій на рану досить накласти пов'язку з марлі й вати. Якщо ушкоджена кінцівка, то рекомендується підняти її вгору, щоб зменшити приплив крові до рани. Не можна доторкатися до рани руками, промивати її водою, класти на неї листя, папір й видаляти пальцями сторонні предмети, що потрапили в рану. Заливати рану йодом не рекомендується тому що після цього погано йде процес заживання, краще змочити йодною настойкою пов’язку й накласти її не надто туго, щоб не порушити кровообіг. Якщо пов'язка сильно просочується кров'ю, то треба зверху накласти новий шар вати й марлі, прибинтувати трохи тугіше й терміново відправити потерпілого до лікаря.

Щоб зупинити кровотечу з носа, слід покласти потерпілого у напівлежаче положення, злегка закинути йому голову, розстебнути комір, стиснути пальцями ніс і кожні 2-3 хвилини класти на перенісся чисту хустку, змочену в холодній воді, або грудку снігу. Сякатися й пити гаряче при носовій кровотечі не можна.

Забій

Забій - це ушкодження м'яких тканин, а нерідко й дрібних кровоносних посудин. Забите місце болить, а надто при русі; внутрішній крововилив з ушкоджених судин викликає припухлість, у забитому місці утворюється синець.

Для звуження кровоносних судин і зменшення внутрішньої кровотечі на забите місце необхідно покласти ганчірочку, змочену холодною водою, міхур з льодом або холодною водою.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Умій надати першу допомогу. Евакуація поранених з бойовища

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок