Головна Головна -> Реферати українською -> Військова кафедра -> Ручна осколкова граната РГД-5, ручна оборонна граната Ф-1

Ручна осколкова граната РГД-5, ручна оборонна граната Ф-1

Назва:
Ручна осколкова граната РГД-5, ручна оборонна граната Ф-1
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
97,09 KB
Завантажень:
206
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.1


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Ручна осколкова граната РГД-5 (мал.1) призначається для застосування в основному в наступальному бою.

Мал. 1. Ліворуч - Загальний вигляд ручної осколкової гранати РГД-5. Праворуч - будова гранати РГД-5:

1 - корпус; 2- розривний заряд; 3- ковпак; 4- вкладиш ковпака; 5- трубка для запалу; 6- манжета; 7- запал УЗРГМ-2; 8- піддон; 9- вкладиш піддона.

Вона складається з наступних частин:

• корпус;

• розривний заряд;

• запал.

Корпус служить для поміщення розривного заряду й трубки для запалу. Він складається з верхньої й нижньої частин і включає зовнішню оболонку й вкладиш, які служать для утворення осколків під час вибуху гранати. До верхньої частини корпуса за допомогою манжети приєднується трубка для запалу, що служить для приєднання запалу до гранати й герметизації розривного заряду в корпусі. Для запобігання забруднення трубки в неї вгвинчується пластмасова пробка.

Розривний заряд заповнює корпус і служить для розриву гранати на осколки.

Запал гранати УЗРГМ (уніфікований запал ручної гранати модернізований) призначений для вибуху розривного заряду. Він складається з ударного механізму й власне запала (мал. 2). Запали завжди перебувають у бойовому положенні. Розбирати їх і перевіряти роботу ударного механізму категорично забороняється.

Мал. 2 Запал гранати УЗРГМ:

А- загальний вигляд; Б- поздовжній розріз; 1 - власне запал; 2- ударний механізм; 3- запобіжна чека; 4- трубка ударного механізму; 5- бойова пружина; 6- шайба ударника; 7- сполучна втулка;8- сповільнювач; 9- капсуль-детонатор; 10- напрямна шайба; 11- ударник; 12- капсуль-запалювач; 13- втулка сповільнювача; 14- спусковий важіль.

Ударний механізм служить для запалення капсюля-запалювача запала. Він складається із трубки ударного механізму, сполучної втулки, напрямної шайби, бойової пружини, ударника, шайби ударника, спускового важеля й запобіжної чеки з кільцем.

Трубка ударного механізму є основою для складання всіх частин запала. Сполучна втулка з'єднує запал з корпусом гранати.

Напрямна шайба є упором для верхнього кінця бойової пружини й направляє рух ударника; вона закріплена у верхній частині трубки ударного механізму.

Бойова пружина призначена для надання ударникові енергії, необхідної для наколу капсюля-запалювача; вона надіта на ударник і своїм верхнім кінцем упирається в напрямну шайбу, а нижнім - у шайбу ударника.

Ударник служить для наколу й запалення капсюля-запалювача; він міститься усередині трубки ударного механізму. Шайба ударника надіта на нижній кінець ударника і є упором для нижнього кінця бойової пружини.

Спусковий важіль призначений для втримання ударника у зведеному положенні (бойова пружина стиснута ).

Запобіжна чека служить для втримання спускового важеля на трубці ударного механізму; вона проходить через отвори вушка спускового важеля й стінок трубки ударного механізму; для її висмикування є кільце.

Власне запал призначений для вибуху розривного заряду гранати. Він складається із втулки сповільнювача, капсюля-запалювача, сповільнювача й капсуля-детонатора.

Втулка сповільнювача у верхній частині має різьбу для з'єднання із трубкою ударного механізму й гніздо для капсюля-запалювача, усередині - канал, у якому міститься сповільнювач, зовні - проточку для приєднання гільзи капсуля-детонатора. Капсюль-запалювач призначений для запалення сповільнювача; сповільнювач - для передачі вогню від капсюля-запалювача до капсуля-детонатора, він складається із запресованого малогазового складу. Капсуль-детонатор служить для вибуху розривного заряду гранати; він міститься в гільзі, закріпленої на нижній частині втулки сповільнювача.

Бойове використання гранати

Перед метанням гранати. Вивернути пробку з трубки, на її місце ввернути до відмови запал. Частини ударного механізму запала перебувають у наступному положенні: ударник зведений й утримується у верхнім положенні вилкою спускового важеля, з'єднаного із трубкою ударного механізму запобіжною чекою. Кінці запобіжної чеки розведені й міцно втримують неї в запалі.

Мал. 3. Заряджання гранати:

А- Вивернути пробку і з трубки; Б і В- на її місце ввернути до відмови запал: граната готова до кидка.

При метанні гранати. Гранату для метання взяти в руку так, щоб спусковий важіль пальцями був притиснутий до корпуса гранати. Не відпускаючи важеля, за кільце висмикнути запобіжну чеку й кинути гранату в ціль.

Мал. 4. Дії перед метанням осколкової гранати:

А- притисніть спусковий важіль до корпусу гранати; Б- випряміть кінці запобіжної чеки; 3- висмикніть запобіжну чеку й киньте гранату у напрямку до цілі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Ручна осколкова граната РГД-5, ручна оборонна граната Ф-1

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок