Головна Головна -> Реферати українською -> Військова кафедра -> Ручна осколкова граната рг-42, Ручна протитанкова кумулятивна граната РКГ-Зе

Ручна осколкова граната рг-42, Ручна протитанкова кумулятивна граната РКГ-Зе

Назва:
Ручна осколкова граната рг-42, Ручна протитанкова кумулятивна граната РКГ-Зе
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
32,26 KB
Завантажень:
85
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Осколкова граната РГ-42 була розроблена в 1942 р. С.Г. Коршуновым у ГСКБ-30 (при заводі №58 ім. К.Е. Ворошилова) як проста у виробництві, невелика по габаритах і зручна в застосуванні наступальна граната.

Мал. 1. Ліворуч - загальний вигляд осколкової гранати РГ-42, праворуч - вид у розрізі:

1- корпус; 2- кришка; 3- фланець; 4- спусковий важіль; 5- запал УЗРГ (УЗРГМ); 6- запобіжна чека; 7- розривний заряд; 8- трубка; 9- металічна стрічка.

Граната РГ-42 складається з наступних частин і механізмів:

• корпуса із трубкою для запалу,

• металева стрічка,

• розривний заряд

• запал УЗРГ (УЗРГМ).

Граната має циліндричний корпус із тонкої сталі, призначений для утворення осколків при вибухові гранати. Циліндричний корпус має дно й кришку. До кришки корпуса прикріплена трубка для приміщення запалу й збереження заряду від вологи й фланець із різьбою для вгвинчування запалу. Для запобігання забруднення трубки у фланець угвинчена пластмасова пробка. При підготовці гранати до метання пробка вигвинчується й замість її вгвинчується запал.

З метою збільшення числа осколків і уражаючої здатності гранати всередині корпуса по стінках прокладена, згорнута в п'ять - шість шарів стрічка з тонкої сталі з насічками для утворення осколків. Загальна вага гранати із запалом 420 гр.

Розривний заряд - вибухова речовина тротил масою 110 грам.

Марка запала УЗРГ (УЗРГМ). Запал гранати універсальний, підходить також до гранат РГ -41, Ф-1, РГД -5.

Бойова граната фарбується в зелені кольори (від хакі до темно-зеленого). Учбово-імітаційна граната офарблюється в чорні кольори Крім того, вона має в нижній частині отвір. Бойовий запал не має забарвлення. В учбово-імітаційного запалу кільце чеки й нижня частина притискного важеля пофарбовані в червоні кольори .

Можлива дальність кидка залежить від фізичних якостей вояка й у середньому становить 35-50 метрів. Дальність розльоту осколків близько 25 метрів.

Для застосування гранати необхідно розігнути вусики запобіжної чеки, взяти гранату в праву руку так, щоб пальці притискали важіль до корпуса. Перед метанням гранати, продівши вказівний палець лівої руки в кільце чеки, висмикнути чеку. Граната може продовжувати залишатися в руці як завгодно довго, тому що поки не відпущений важіль, ударник запала не може розбити капсуль. Після вибору моменту кидка й цілі кинути в ціль гранату. У цей момент, важіль під впливом пружини ударника повернеться, вивільняючи ударник і відлетить убік. Ударник наколе капсуль і через 3.2 -4.2 сек відбудеться вибух.

Гранати РГ-42 упаковуються в дерев'яні ящики по 20 штук. Запали УЗРГМ зберігаються в цьому ж ящику окремо у двох металевих герметично запаяних банках (по 10 штук у банку). Вага ящика 16 кг.

Технічні дані ручної гранати РГ -42

Ручна протитанкова кумулятивна граната РКГ-Зе

Ручна кумулятивна граната РКГ-Зе - протитанкова граната спрямованої дії, призначена для знищення танків та інших броньованих об'єктів противника. Кидання гранати проводиться з-за укриття. Середня відстань кидання - 15-20 м. Вага спорядженої гранати - 1070 г.

При влученні в ціль граната миттєво вибухає і створений струмінь газів високої температури і щільності пробиває броню сучасних танків і інші перешкоди.

Будова гранати. Граната складається з корпусу; розривного заряду; запалу; рукоятки.

Корпус гранати призначений для розташування розривного заряду та запалу і складається з дна, оболонки, кумулятивної воронки, кришки, картонних прокладок, додаткового заряду.

У корпусі розташовані основний заряд і запал.

Рукоятка призначена для зручності кидання та розташування запобіжних механізмів, ударного механізму та стабілізатора. Складається з корпусу, рухомої муфти з пружиною, відкидної планки, відкидного ковпачка з планкою, запобіжної чеки з кільцем.

У рукоятці розташовані ударний механізм, запобіжний механізм та стабілізатор.

Робота частин та механізмів гранати

Перед киданням гранати. Відкрутити рукоятку, вставити до трубки корпусу запал, закрутити рукоятку до упору. Граната заряджена і готова до використання. У цей час ударник утримується малими кульками в корпусі ударника, бойова пружина стиснута. Корпус ударника від просунення вперед утримується великими кульками втрубці з фланцем. Відкидна планка поєднана з рухомою муфтою запобіжною чекою, відігнутий кінець - з відкидним ковпаком, її пружинний кінець знаходиться в пазі рухомої муфти. Кінці запобіжної чеки розведені і міцно утримують її на рукоятці.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Ручна осколкова граната рг-42, Ручна протитанкова кумулятивна граната РКГ-Зе

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок