Головна Головна -> Реферати українською -> Військова кафедра -> Засідка

Засідка

Назва:
Засідка
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
86,31 KB
Завантажень:
94
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Засідка - раптовий напад з заздалегідь підготовлених позицій иа окремий підрозділ супротивника задля виконання поставленої мети Засідка вважається характерним елементом тактики партизанської війни це пояснюється кількома причинами перш за все за допомогою засідок партизани відносно невеликими силами можуть завдавати відчутних втрат супротивнику В процесі проведення операцій партизани здобувають такі необхідні їм зброю, боєприпаси та спорядження. Тож засідки виконують важливу роль у матеріальному забезпеченню партизанського руху. Мета визначає спосіб організації засідки.

Метою може бути наступні завдання:

• Повне знищення підрозділу супротивника;

• обмеження його маневрів не місцевості;

• захоплення полонених.

Основа основ кожної бойової операції є достовірні дані про супротивника. Засідки влаштовуються на конкретну ціль, яке має з'явитися у відповідний час у відповідному місці. Засідки також можуть влаштовуватися "на перспективу" коли партизанський підрозділ потайки маскується на певному терені, через який відбуваються постійний рух ворожого війська (наприклад дороги мости, броди).

Вибір правильного місця засідки є обовязковою умовою успішного виконаня завдання. Перш за все засідка мас організовуватися у місцевості, характер якої не дозволятиме супротивнику пильно й обстежити, в тому числі при застосуванні повітряної розвідки. Цим самим буде забезпечено прихованість ударної групи партизан Найбільш придатними у такому випадку є місцевість зі складним рельєфом (заболочена місцевість з заростями очерету, гориста місцевість), з великою кількістю природних укриттів та перешкод (скелі, завали дерев, вітровали, ущелини) та густою рослинністю (чагарник, висока трава окремі скупчення кущів та невисоких дерев) Також місцями придатними для проведення засідок можуть служити штучні спруди (повороти доріг, насипи й дамби, дороги з глибокими канавами). Часто сприятливі природні умови були одним з найважливіших фактооів , який сприяє активізації партизанського руху Прикладами можуть служити густі гористі ліси Західної України В такій місцевості, з великою кількістю природно перешкод та обмеженою кількістю комунікацій дозволяла влаштовувати результативні засідки та інші бойові операції.

Зрозуміло що такі ідеальні умови не завджи зустрічаються в одному місці. Крім того, супротивник сам вираховує найбіпьш придатні місця для організації подібних засідок, тому може заздалегідь прийняти відповідні контрзаходи: ухилитися від проходження через місце засідки, організувати раптову атаку на партизанський загін у засідці з застосуванням артилерії та авіації, організувати засідку на самих партизан ча шляху слідування. Тому велику роль відіграє уміння кожного партизана маскуватися на місцевості. Досвід свідчить що таким чином вдається петельно приховати свою присутність на здавалося цілком непридатній для засідки місцевості. Основний засіб маскування кудлатий камуфляж який обовязково має бути дороблений місцевими предметами та рослинністю під колір відповідної місцевості.

Водномас місце мас бути вигідним у тактичному відношенні. Ймовірна ціль мас добре проглядатися з укриттів; забезпечувати необхідну зону обстрілу, без " мертвих зон"; мати природні перешкоди які з одного боку маскуватимуть партизанський запм та з іншого боку ие даватимуть змоги підрозділу супротивника швидко покинути місце засідки.

Партизанський загін при організації засідки розподіляється на три групи :групу спостереження, групу нападу та групу прикриття.

Група спостереження як правило виставляється иа флангах засідки. Її призначення своєчасне виявлення супротивника оповіщення основної групи партизан про його появу Командир ма? бути проінформований про чисельний склад підрозділу супротивника, його бойовий порядок та наявне озброєння

Група прикриття служить для прикриття загону під час його відступу у випадку якщо супротивник , опам'ятавшись, організує погоню. Функції двох вищезазначених груп можуть дублюватися Групи спостереження прикриття контролюють вс підходи до місця засідки у своєму секторі, та прикривають вразливі місця загону ( як правило фланги )

Група нападу: У ній концентрується основна маса вояків та озброєння. Її призначенням є безпосереднє виконання мети засідки

Мал. 1. Класична лінійна засідка Червоними точками позначені вояки групи нападу, квадратами вояки групи спостереження. Ворога знищують з близької відстані масованим вогнем автоматичної зброї.

Мал. 2. Засідка, де вогонь ведеться пише з одного напрямку. Такий вид засідки організовується при наявності з протилежного боку важкодоступної або непрохідної перешкоди природної або штучної ( у даному випадку зображено прямовисну скелю).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Засідка

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок