Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Військова кафедра -> Забезпечення прихованості вимаршу, уникнення і зрив засідок

Загрузка...

Забезпечення прихованості вимаршу, уникнення і зрив засідок

Назва:
Забезпечення прихованості вимаршу, уникнення і зрив засідок
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,48 KB
Завантажень:
52
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Прихованість - одна з запорук успішного виконання будь якої бойової операції. Тому під час пересування окупованою територією кожен партизанський підрозділ має приділити максимум уваги забезпечення прихованості свого вимаршу.

В першу чергу слід подбати про якомога краще маскування кожного партизана. Досягається це шляхом застосування камуфляжного однострою, фабричних та кустарних засобів маскування. При недостачі останніх слід пристосоувати наявну одежу та спорядження до місцевих умов щоб забезпечити маскування вояка. (Детальніше про індивідуальне маскування дивіться у статті "Індивідуальне маскування партизана").

Як зазначалося вище партизанська група має уникати прокладання маршрутів через головні шляхи сполучення по яким відбувається інтенсивний рух військ та цивільного населення, великих населених пунктів з постійними крупними гарнізонамии ворожих військ; лісових галявин, лук, великих лісних доріг, виходів з лісів, відкритих дефіле, гірських перевалів та відкритих плато, полів; мостів і бородів по яким віжбувається інтенсивний рух військ супротивника і цивільного населення. На це є декілька причин. Перш за все тому що в цих місцях концентрація ворожого війська є великою. По-друге супротивник веде стеження за подібними районами за допомогою всіх наявних засобів розвідки, в тому числі й повітряної. За будь яких обставин слід уникнути передчасної "засвітки" партизанського загону.

Найкращий час для здійснення вимаршу - світанок, вечір та сутінки. На світанку вранішні тумани та невелика кількість світла сприяють пересуванню групи. Як вранці так і ввечері місцеві предмети дають довгі тіні, які дають можливість ховатися. Оптимальний час пересування - до 10 годин ранку та з 5 годин вечора. При пересуванні в сутінках забороняється виходити на відкриті ділянки місцевості та з'являтися на вершині висот.

Мішані, та листяні ліси дуже добре укривають партизанську групу від стеження з повітря. Але багато в чому вибір маршруту ззалежить від обставин. Наприклад з одного боку густий ліс з великою кількістю природних перешкод забезпечує максимальну прихованість групи. З іншого боку видимість у таких ділянках також обмежена. До того ж розвідгрупи супротивника самі облаштовують засідки на такій території.

Партизанська група має подбати про приховання своїх слідів. Слід просуватися по грунтам, на яких сліди або не залишаються зловсім або щезають за невеликий проміжок часу як-от пильні дороги, дно річки, грунт вкритий галькою. І навпаки слід уникати сирих грунтів, боліт, берегу озера з вологим піском. Якщо є можливість слід замітати слід. Також партизанська група має привчитися ходити слід в слід. Навіть якщо супротивник знайде слід, він однаково не довідається про чисельність формування. Для деформації контуру слідів можна застосовувати спеціальні бахіли, які до того ж сприяють безшумній ході. За відсутністю таких можна пошити чохли з тканини або звірячого хутра.

Неабиякого значення має вміння партизан пересуватися по місцевості абсолютно безшумно. Кожен партизан мусить досконало володіти технікою безшумного пересування по місцевості.

Спочатку варто зупинтися на звичайній манері пересування. Як правило людина пересувається у повний зріст. При здійсненні довготоривалого маршу слід пересуватися у звичній для кожного манері, не допускаюи зайвої напруги ніг, не здійснювати непотрібних різких рухів. Слід дотримуватися ритмічного дихання. При зупинці варто зробити декілька вправ для розминання м'язів.

Пересування пригнувшись застосовується при пересуванні через місцевість, яка є частково відкритою та на якій можливий контакт з супротивником.

У всіх випадках потрібно дотримуватись безшумності пересування. Для цього слід просуватися не створюючи шуму при постановці ніг на землю та при подоланні перешкод. Слід звернути увагу на те що здійснює шум. Його видають сухі палиці, трухляві пеньки, шишки, сухе опале листя. При наступанні вони видають характерний звук, який можна поччути на досить великій відстані. При беззшумніх ходьбі крок має бути дещо коротшим, нога що виноситься вперед ставиться на землю на якій відсутні предмети, що видають шум. При пересуванні на короткі відстані нога спочатку ставиться на носок а потім плавно переносити вагу тіла на всю ногу. При цьому зразу не слід переносити вагу тіла на ногу. При довготоривалому безшумному пересуванні такий спосіб не годиться - дуже стомлюються ноги. Тож краще спочатку ставити ногу на пятку, а потім плавно ставити на землю всю ногу. При здійсненні кроку слід спочатку варто обмацати носком черевика землю щоб переконатися у відсунтості сторонніх предметів. При цьому вага тіла залишається на опорній нозі. Якщо вони там є ви зможете їх заздалегідь відчути і відповідно підшукати інше місце для кроку. Якщо таке відсутнє, обережно відкинтье сторнні предмети від місця наступанні і здійсніть крок перенісши повністю вагу з однієї ноги на іншу.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Забезпечення прихованості вимаршу, уникнення і зрив засідок

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок