Головна Головна -> Реферати українською -> Військова кафедра -> Методика оцінки радіаційної і хімічної обстановки. прилади радіаційного і хімічного контролю

Методика оцінки радіаційної і хімічної обстановки. прилади радіаційного і хімічного контролю

Назва:
Методика оцінки радіаційної і хімічної обстановки. прилади радіаційного і хімічного контролю
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,19 KB
Завантажень:
326
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Лекція
Методика оцінки радіаційної і хімічної обстановки. прилади радіаційного і хімічного контролю|
План
Методика оцінки медичної обстановки при виникненні надзвичайних ситуацій.
Характеристика зон радіоактивного забруднення.
Методи оцінки радіаційної обстановки.
Оцінка хімічної обстановки при аваріях на хімічно небезпечних об’єктах, а також при застосуванні хімічної зброї.
Характеристика СДОР. Класифікація бойових ОР.
Оцінка хімічної обстановки.
Прилади радіаційної та хімічної розвідки.


1. Методика оцінки медичної обстановки при виникненні надзвичайних ситуацій
В останні десятиліття не виключена можливість виникнення військового конфлікту, проведення терористичних актів, застосування зброї масового знищення, в тому числі – ядерної та хімічної.
Крім того, насиченість території ряду країн, в тому числі України, об’єктами промисловості, які в своєму виробничому циклі використовують різноманітні радіаційні й токсичні хімічні речовини, може зумовлювати виникнення аварій з масовим ураженням людей (наприклад, аварія на ЧАЕС).
Найважливішими елементами діяльності начальника медичної служби цивільної оборони (МС ЦО) є правильний облік і оцінка обстановки, що склалася, на основі яких можливе грамотне й обгрунтоване прийняття рішень. Оцінка медичної обстановки повинна проводитися із врахуванням тактичної, інженерної, пожежної, радіаційної (хімічної) обстановки та інших факторів, що впливають на діяльність МС ЦО. Крім того, начальник МС ЦО повинен добре знати медико-тактичну характеристику вогнищ ураження.
Для грамотної оцінки медичної обстановки, що виникла після застосування противником зброї масового ураження або при аварії, начальник МС ЦО повинен відповідно організувати свою роботу й мати наступні вихідні дані:
кількість населення (робітників і службовців), місця його розміщення і ступінь забезпечення захисними спорудами та засобами індивідуального захисту.;
наявність і дислокація сил та засобів МС ЦО.
Ці дані повинні наноситися на карту області й план міста (міського району).
Після виникнення надзвичайної ядерної ситуації начальник МС ЦО для оцінки медичної обстановки повинен отримати дані штабу ЦО щодо місця, виду й потужності ядерного вибуху, аварії, метеорологічні дані (напрямок і швидкість вітру, погодні умови), дані про стан доріг, мостів, переправ. Крім того, від служби протирадіаційного і протихімічного захисту необхідно отримати дані радіаційної обстановки й нанести їх на карту, а від інженерної служби – дані про зони руйнувань забудови у вогнищі ядерного ураження і нанести їх на план міста (міського району).
Враховуючи, що радіоактивна хмара розповсюджується зі швидкістю вітру, начальник МС ЦО перш за все повинен правильно оцінити радіаційну обстановку на території передбачуваного сліду радіоактивної хмари, на якій можуть бути розташовані сили медичної служби, прийняти рішення стосовно їх захисту і лише після цього розпочати оцінку медичної обстановки у вогнищі ядерного ураження.
Оцінка медичної обстановки у вогнищі ураження передбачає:
1) розрахунок санітарних втрат на промислових об’єктах та в районі (місті) в цілому.
Наявність на плані міста, району заздалегідь нанесених об’єктів дозволить начальнику МС ЦО швидко визначити, в якій зоні руйнування міської забудови вони опинились. Маючи дані щодо кількості робітників і службовців на кожному об’єкті, ступінь їх захисту (кількість, класність і місткість сховищ) та користуючись таблицями розрахунку втрат серед захищеного і незахищеного населення, начальник МС ЦО має можливість розрахувати прогнозовані втрати на кожному об’єкті й, підсумовуючи результати, отримати загальну кількість втрат (в тому числі і санітарних);
2) визначення наявності і потреби в силах та засобах МС ЦО для надання першої медичної і першої лікарської допомоги.
Для визначення кількості сил МС ЦО, необхідних для надання першої медичної і першої лікарської допомоги, начальник МС ЦО повинен знати про можливості санітарних дружин (СД) і санітарних постів (СП), терміни проведення робіт по наданню першої медичної допомоги та кількість змін, необхідних для проведення рятувальних робіт.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Методика оцінки радіаційної і хімічної обстановки. прилади радіаційного і хімічного контролю

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок