Головна Головна -> Реферати українською -> Військова кафедра -> Принципи побудови і функціонування системи забезпечення національної безпеки

Загрузка...

Принципи побудови і функціонування системи забезпечення національної безпеки

Назва:
Принципи побудови і функціонування системи забезпечення національної безпеки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,93 KB
Завантажень:
1435
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
ПЛАН

1. Вступ.......................................................................................стор.3

2. Принципи побудови системи забезпечення національної безпеки України...................................................................................стор.4

3. Принципи функціонування системи забезпечення національної безпеки України...................................................................................стор.6

4. Висновок................................................................................стор.8

Національна безпека України визначається як стан захищеності життєво важливих інтересів особи, суспільства та держави від внутрішніх та зовнішніх загроз і є необxідною умовою збереження та примноження духовних та матеріальних цінностей. Національна безпека України досягається шляхом проведення виваженої державної політики відповідно до прийнятих доктрин, стратегій, концепцій і програм у політичній, економічній, соціальній, екологічній, науково – технологічній, інформаційній і воєнній сфері.

Забезпечення національної безпеки здійснюється за умови пріорітетності національних інтересів, необхідності своєчасного вжиття заходів, адекватних характеру і масштабам загроз цим інтересам, і грунтується на засадах правової демократичної держави.

Суспільні відносини у безпековій сфері регулюються Конституцією України, Законом України “Про основи національної безпеки України” від 19.06.2003 року, іншими нормативно-правовими актами та визнаними Україною міжнародними договорами та угодами. Але в жодному з законодавчих актів, що регулють безпекову сферу не наведено визначень ні системи забезпечення національної безпеки, ні принципів її побудови та функціонування.

За останні роки з'явилося чимало праць, пов'язаних з проблемою забезпечення національної безпеки. Розглядаючи це питання виникає проблема розподілу понятть “система національної безпеки” та “система забезпечення національної безпеки”. В “Концепції (основи державної політики) національної безпеки” від 18.07.1995 року, та в Законі України “Про основи національної безпеки України” від 19.06.2003 року вдсутнє визначення поняття система національної безпеки. Це призводить до ототожнення цього поняття з системою забезпечення національної безпеки. Насправді ці поняття необхідно чітко відмежовувати.

Система національної безпеки – множина потреб, інтересів і цінностей особи, суспільства, держави, загроз та небезпек, внутрішніх і зовнішніх, об`єктивних і суб`єктивних, природних, техногенних та антропогенних чинників, що впливають на стан національної безпеки, умови їх виникнення та розвитку, а також державні та недержавні інституції, обєднанні цілями і завданнями щодо просування потреб нації, національних інтересів і цінностей, які взаємодіють один з одним і здійснюють відповідну діяльність в межах законодавства України. Відповідно, необхідно виділяти поняття системи забезпечення національної безпеки, яка є спеціальною підсистемою системи національної безпеки і забезпечує функціонування та розвиток останньої.

Систему забезпечення національної безпеки складає створена державою система як державних, так і недержавних інститутів, які із застосуванням теоретико – методологічних, нормативно – правових, інформаційно – аналітичних, організаційно – управлінських, розвідувальних, контррозвідувальних, оперативно – розшукових, кадрових, науково – технічних та інших заходів забезпечують розвиток національних інтересів України, добробут народу та ефективне функціонування самої системи забезпечення національної безпеки.

Побудова системи забезпечення національної безпеки України повинна здійснюватись і контролюватись лише державою на основі розроблених наукових положень та встановлених правових норм.

Можна виокремити такі основні принципи побудови системи забезпечення національної безпеки України:

• пріорітет конституційних прав і свобод людини і громадянина;

• верховенство права;

• законність;

• державний конроль;

• збереження матеріальних і духовних цінностей;

• перевагу українських національних інтересів над міжнародними нормами;

• відповідність науковим і теоретичним положенням;

• додержання балансу інтересів і взаємна відповідальність особи, суспільства і держави;

• пріорітет мирних засобів у вирішенні конфліктів;

• адекватність заходів системи забезпечення національної безпеки реальним та потенційним загрозам;

• своєчасність дій суб`єктів системи забезпечення національної безпеки стосовно уникнення реальних загроз та небезпек;

• чітке розмежування повноважень і функцій органів державної влади та недержавних інституцій в системі забезпечення національної безпеки України;

• координація і взаємодія суб`єктів дерхавної і недержавної підсистем забезпечення національної безпеки України;

• забезпечення системної цілісності;

• забезпечення конфіденційності відповідних заходів;

• постійне підтримання стану готовності до здійснення заходів забезпечення національної безпеки;
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Принципи побудови і функціонування системи забезпечення національної безпеки

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок