Головна Головна -> Реферати українською -> Військова кафедра -> Організація та засоби проведення хімічної розвідки. Індикація отруйних речовин.

Організація та засоби проведення хімічної розвідки. Індикація отруйних речовин.

Назва:
Організація та засоби проведення хімічної розвідки. Індикація отруйних речовин.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,54 KB
Завантажень:
261
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Лекція
Організація та засоби проведення хімічної розвідки. Індикація отруйних речовин.


Висока токсичність бойових отруйних речовин, їх здатність викликати масові ураження особового складу, висувають на перший план у системі захисту військ від хімічної зброї такі заходи, як хімічна розвідка та індикація отруйних речовин. Ці заходи є важливою ділянкою діяльності командирів (начальників) та особового складу медичних підрозділів, частин та установ, оскільки від своєчасності, достовірності їх проведення залежить життя особового складу та боєздатність військ.
Індикація у перекладі з латинської мови означає "показувати, виявляти". У військовій справі цей термін вперше був використаний у кінці першої світової війни для позначення заходів по виявленню ОР при їх використанні противником.
Перші способи індикації були запропоновані у 1914-1918 р.р. Прокоф'євим та Колосковим. Перший запропонував для виявлення ОР індикаторні папірці, а другий - скляні посудини з індикаторними речовинами, через які засмоктувалось заражене повітря.
Після закінчення першої світової війни, коли почалися широкі дослідження по вивченню властивостей хімічної зброї, термін індикація почали використовувати і для кількісної оцінки зараження різних об'єктів отруюючими речовинами.
Поряд з якісними розпізнаннями природи ОР іноді виникає необхідність більш детального визначення її складу та структури, тобто ідентифікації. Тому зараз термін "індикація" включає більш широкий зміст і під цим терміном необхідно розуміти теорію і практику якісного виявлення кількісного визначення та ідентифікації ОР у різних заражених середовищах.
Індикація ОР вирішує 2 головних завдання:
1.Своєчасне повідомлення про використання хімічної зброї для того, щоб у найкоротший строк можна було вжити необхідні заходи щодо захисту особового складу, а також усунути наслідки хімічного нападу.
2.Контроль проведення заходів та ліквідації хімічного нападу.
1. Організація та проведення хімічної розвідки.
Хімічна розвідка - це комплекс заходів, спрямованих на виявлення зараження отруйними речовинами місцевості у районах розташування військ, та на напрямках їх дії, що проводяться з метою попередження ураження особового складу хімічною зброєю.
Вимоги до хімічної розвідки:
своєчасність;
безперервність;
достовірність;
спадкоємність;
дієвість.
Основними завданнями хімічної розвідки є з'ясування хімічної обстановки у районі розташування даного об'єкта (військової частини, етапу медичної евакуації) і на напрямку у смузі дії військ з метою забезпечення високої боєздатності особового складу в умовах використання противником хімічної зброї.
Завдання хімічної розвідки можуть бути представлені таким чином:–
встановлення наявності зараження ОР місцевості та повітря і термінове повідомлення про зараження особового складу;–
визначення характеру та ступеня зараження;–
визначення меж зараження районів та позначення їх знаками "заражено" з позначенням виду ОР та часу визначення;–
визначення районів застою ОР;–
визначення напрямків переміщення зараженої хмари;–
визначення шляхів обходу (об'їзду) районів зараження;–
здійснення контролю за зміною ступеня зараження місцевості та повітря ОР, а також за зміною меж районів зараження;–
виявлення зараження ОР джерел питної води та пунктів водопостачання.
Хімічна розвідка організується штабами частин та командирами підрозділів. Безпосередньо керівництво у підрозділах здійснюють командири підрозділів, а у частинах - хімічна служба.
Хімічна розвідка у ротах та батальйонах ведеться хімічними спостерігачами та хімічними спостережними постами, призначених з особового складу цих підрозділів і ведеться спеціально підготовленими відділеннями, екіпажами, розрахунками. Вони ведуть розвідку на командноспостережних пунктах своїх підрозділів.
У частинах (з'єднаннях) хімічна розвідка здійснюється хімічними спостережними постами (ХСП) та хімічними розвідувальними дозорами (ХРД), що виділяються з підрозділів розвідки хімічних військ. ХСП ведуть розвідку , як правило на командних пунктах частин (з'єднань), а ХРД діють самостійно або у складі органів військової розвідки, передових, розвідувальних рейдових, спеціальних та обхідних загонів, авангардів, загонів забезпечення руху та загонів ліквідації наслідків використання противником зброї масового ураження.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему: Організація та засоби проведення хімічної розвідки. Індикація отруйних речовин.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок