Головна Головна -> Реферати українською -> Військова кафедра -> Основи управління медичною службою

Основи управління медичною службою

Назва:
Основи управління медичною службою
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,21 KB
Завантажень:
110
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Лекція з предмету
“Організація медичного забезпечення військ в умовах надзвичайного стану”
Тема №7. “ОСНОВИ УПРАВЛІННЯ МЕДИЧНОЮ СЛУЖБОЮ”
а) Література
“Організація медичного забезпечення частин і з’єднань”. Підручник. – Л., 1984.
Настанова по медичному забезпеченню бойових дій сухопутних військ (з’єднання, частина, підрозділ). – М., 1987
Настанови по тилу, 1982.
“Військово-медична підготовка”. Підручник під редакцією Ф.І.Комарова, 1984, с.199-220.
“Основи військової медицини”. – М., 1984.
Вступ
Визначення поняття, зміст заходів з управління медичною службою. Вимоги, які пред’являються до управління
Зміст і порядок роботи начальника медичної служби з організації медичного забезпечення бойових дій військ
Документи, що стосуються управління медичною службою частини (план медичного забезпечення, робоча карта, розпорядження по медичній службі)
Організація управління медичною службою в ході бойових дій та організація зв’язку
Підсумки
Зміст лекції
Вступ
Управління медичною службою – комплекс заходів , що стосуються керівництва силами і засобами медичної служби, спрямованих на якомога якісніше і своєчасне виконання завдань з медичного забезпечення військ. Значення управління медичною службою зростало з розвитком воєнної техніки, воєнного мистецтва, з ускладненням тактики ведення бойових дій, а також з розвитком воєнної медицини.
В арміях до І Світової і в період І Світової війни управління медичною службою обмежувалось головним чином керівництвом лікувальною діяльністю підлеглого медичного складу. Медична служба не була самостійною і не мала централізованого керівництва.
Розвиток і удосконалення засобів і способів ведення бойових дій значно ускладнили медичне забезпечення військ, виникла потреба в організації чіткого управління силами та засобами медичної служби. Медична служба була об’єднана у воєнно-медичну централізовану організацію, а безпосереднє керівництво було покладене на військових лікарів. В сучасних умовах, у зв’язку з ростом маневреності військ, можливістю виникнення масових санітарних втрат, сили і засоби медичної служби значно розширені, вимоги до управління нею різко зростають.
Сучасна організація управління медичною службою заснована на тому, що медичні начальники підпорядковуються командирам (тиловим начальникам) у всіх відношеннях, а зі спеціальних питань – вищому медичному начальнику. Право керувати медичною службою, надане медичним начальникам, вимагає від них високих ділових, вольових і моральних якостей, глибоких воєнних та медичних знань.
Від високої компетентності медичних начальників залежить рівень та якість управління.
 
1. Визначення поняття, зміст заходів з управління медичною службою. Вимоги, які пред’являються до управління
Управління медичною службою - це цілеспрямована діяльність медичної служби, командирів та начальників, а також органів управління з підтримання постійної бойової готовності її підрозділів, частин та закладів, підготовки їх до медичного забезпечення бойових дій і керівництва ними при виконанні поставлених завдань.
Термін “управління медичною службою” містить: з одного боку, загальну систему управління службою (порядок підпорядкування, функції органів управління медичною службою, система зв’язку і т.д.), з іншого – методи управління при організації медичного забезпечення бойових дій військ.
Згідно з прийнятою системою управління військами і тилом, управління медичною службою частин і з’єднань організовує відповідний начальник медичної служби за принципом єдиноначальності.
До системи управління входить порядок підпорядкованості. В дивізії начальник медичної служби підпорядковується командиру дивізії; в полку – командиру полку. Зі спеціальних питань медичного забезпечення вони виконують розпорядження вищого медичного начальника. Начальники медичних підрозділів, частин і закладів підпорядковуються безпосередньо начальнику медичної служби. Так, наприклад, командир ОмедБ – начальнику медичної служби дивізії і т.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: Основи управління медичною службою

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок