Головна Головна -> Реферати українською -> Військова кафедра -> Заходи медичної служби по захисту особового складу військ від зброї масового ураження

Заходи медичної служби по захисту особового складу військ від зброї масового ураження

Назва:
Заходи медичної служби по захисту особового складу військ від зброї масового ураження
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,80 KB
Завантажень:
57
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Лекція
Заходи медичної служби по захисту особового складу військ від зброї масового ураження


Найважливішим ланцюгом в цій системі є індивідуальний захист від ЗМУ кожного військовослужбовця. Надійність цієї системи залежить від вмілого використання засобів індивідуального захисту, а також чітких і вмілих дій при різних екстремальних ситуаціях.
Одночасно з цим, захист особового складу забезпечується тактичними рішеннями командирів, спеціально спрямованими на попередження або максимальне зниження втрат, які обумовлюються уражаючою дією ЗМУ в ході ведення бойових дій.
Заходи щодо захисту, які проводяться в підрозділах самостійно, надалі суттєво доповнюються силами і засобами спеціальних військ і служб – інженерною, хімічною, медичною тощо. Метою їх дій є попередження ураження особового складу військ від ЗМУ і надання необхідної медичної допомоги постраждалим підрозділам.
Всі ці заходи, доповнюючи і підсилюючи один одного, забезпечують високий ступінь захищеності особового складу підрозділів, що призводить до збереження їх боєздатності в умовах застосування ЗМУ.
Як було вказано, невід’ємною частиною комплексної системи захисту є медичні заходи.
Виходячи із загальних завдань захисту, на медичну службу покладено всебічне медичне забезпечення військ з метою збереження боєздатності особового складу і повернення його до строю.
Медичний склад повинен мати чіткі уявлення про місце і значення медичних заходів в загальній системі захисту військ, грамотно взаємодіяти з різними службами і спеціалістами при вирішенні завдань бойового забезпечення підрозділів.
1. Захист військ і об’єктів тилу від ЗМУ
Захист від ЗМУ – це комплекс тактичних і спеціальних заходів, які здійснюються з метою максимального послаблення впливу ЗМУ, збереження боєздатності і забезпечення успішного виконання особовим складом бойових завдань.
Заходи щодо захисту військ від ЗМУ передбачають:
завчасне виявлення приготувань противника до застосування ЗМУ;
розосередження військ і періодичну зміну районів їх розташування;
інженерне облаштування зайнятих військами районів, позицій та підготовку шляхів до маневру;
використання захисних та маскувальних можливостей місцевості;
проведення протиепідемічних, санітарно-гігієнічних і спеціальних профілактичних заходів;
попередження і сповіщення про безпосередню загрозу і початок застосування противником ЗМУ, а також сповіщення про радіоактивне і хімічне забруднення;
виявлення наслідків впливу ЗМУ;
забезпечення захисту і безпеки особового складу при діях в зонах зараження, руйнувань, пожеж та затоплень;
ліквідацію наслідків впливу ЗМУ.
Вміст і порядок здійснення заходів захисту військ залежить від конкретної обстановки, можливостей противника до застосування ЗМУ, наявності часу, сил та засобів для організації захисту. Залежно від характеру діяльності військ і обстановки, вказані заходи можуть проводитися в повному обсязі або частково.
Заходи щодо захисту військ від ЗМУ здійснюються при взаємодії сил та засобів Збройних Сил, родів військ і спеціальних військ. Ця взаємодія заснована на узгодженій системі попередження і сповіщення, обміні інформацією про застосування вплив ЗМУ, зони ураження, руйнувань. Пожеж і затоплень, в наданні допомоги при ліквідації наслідків впливу ЗМУ.
Розосередження військ і періодична зміна районів їх розташування здійснюється з метою максимального зниження втрати військ, а також ускладнення для противника знаходження найдоступніших для нападу об’єктів.
Порядок і ступінь розосередження встановлюється командиром (начальником) і залежить від завдання, яке виконується, маскувальних можливостей місцевості, захисних можливостей інженерного устаткування, захисних властивостей озброєння і військової техніки.
При розосередженні військ необхідно виконувати наступні вимоги: розосередження не повинно знижувати боєздатності підрозділів при виконанні завдань, не повинно ускладнювати керування підрозділами.
Зміна районів розташування військ виконується згідно вказівок старшого командира (начальника) на підставі попередньо розробленого плану.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Заходи медичної служби по захисту особового складу військ від зброї масового ураження

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок