Головна Головна -> Реферати українською -> Військова кафедра -> Хімічні бойові отруйні речовини

Хімічні бойові отруйні речовини

Назва:
Хімічні бойові отруйні речовини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,64 KB
Завантажень:
378
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
ХІМІЧНІ БОЙОВІ ОТРУЙНІ РЕЧОВИНИ


Хімічна зброя це отруйні речовини та засоби їх застосування на полі бою. Основою уражаючої дії хімічної зброї є отруйні речовини.
Отруйні речовини (ОР) це хімічні сполуки, які застосовують для того, щоб завдати шкоди незахищеній живій силі або зменшити її боєздатність. За своїми поражаючими властивостями ОР відрізняються від інших бойових засобів: вони здатні проникати з повітрям у різні споруди, в танки та іншу бойову техніку та уражати людей, що перебувають в них; вони можуть зберігати свою уражаючу дію в повітрі, на місцевості та в різних об’єктах протягом тривалого часу; розповсюджуючись у великих об’ємах повітря та на великі площі, вони уражають всіх людей, що знаходяться у сфері їх діяльності без засобів захисту; пари ОР можуть розповсюджуватись за вітром на великі відстані від районів безпосереднього використання хімічної зброї.
Хімічні боєприпаси розрізняють за такими характеристиками:
стійкості використовуваної ОР
характеру фізіологічної дії ОР на організм людини
засобам та способам використання
тактичному призначенню
швидкості дії
Стійкість
В залежності від того, протягом якого часу піля використання ОР можуть зберігати свою поражаючу дію, вони умовно поділяються на:
стійкі
нестійкі
Стійкість отруйних речовин залежить від фізичних та хімічних властивостей, способів застосування, метеорологічних умов та характеру місцевості, на котрій ці речовини застосовуються.
Стійкі ОР зберігають свою уражаючу дію від декількох годин до декількох діб і навіть тижнів. Вони випарюються дуже повільно і мало змінюються під дією повітря чи води.
Нестійкі ОР зберігають уражаючу дію на відкритій місцевості кілька хвилин, а в лісах, спорудах - десятки хвилин.
Фізіологічна дія
За характером дії на організм людини отруйні речовини поділяються на п’ять груп:
нервово-паралітичної дії
шкіряно-наривної дії
загальноотруйні
задушливі
психохімічної дії
а) ОР нервово-паралітичної дії викликають ураження центральної нервової системи. Основна мета застосування таких ОР - швидке та масове враження людей з великою кількістю смертних випадків.
б) ОР шкірянo-наривної дії завдають шкоди головним чином через шкіряні покрови, а при використанні їх у вигляді аерозолей або пари - також і через органи дихання.
в) ОР загальноотруйної дії уражають через органи дихання і викликають припинення окислювальних процесів в тканинах організму.
г) задушливі ОР найбільше уражають легені.
д) ОР психохімічної дії зявилися зовсім недавно. Ці отруйні речовини, впливаючи на центральну нервову систему, здатні тимчасово порушити нормальну психічну діяльність людини або викликати такі психічні недоліки, як тимчасова сліпота, глухота, відчуття страху, обмеження рухових функцій деяких органів. Одною з особливостей цих речовин є те, що для смертельного ураження дози мають бути в 1000 разів більше, ніж для тимчасових ефектів.
Засоби та способи застосування ОР
Основні задачі застосування отруйних речовин:
уразити живу силу, аби знищити її чи тимчасово вивести з ладу, для цього використовують ОР нервово-паралітичної дії;
пригнітити живу силу, аби тимчасово зменьшити її боєздатність; це досягається використанням ОР шкіряно-наривної та нервово-паралітичної дії;
знесилити противника на значний проміжок часу завдяки використанню стійких ОР;
забруднити місцевість, аби змусити противника залишити позиції або утруднити його пересування по певній території.
Для виконання цих задач можуть бути використані:
- ракети
- авіація
- артилерія
- хімічні фугаси.
Характеристика основних отруйних речовин
До ОР належать такі хімічні сполуки:
зарін
зоман
V-гази
іпріт
синільна кислота
фосген
диметиламід лізергінової кислоти
а) Зарін - це рідина без кольору та запаху, яка належить до класу нервово-паралітичних отруйних речовин. Зарін заражує повітря парами та газами, тобто є нестійкою ОР. Проте іноді він може використовуватися в рідинно-краплинному вигляді для зараження техніки та місцевості. У такому випадку стійкість заріну може бути: влітку - декілька годин, взимку - декілька діб.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Хімічні бойові отруйні речовини

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок