Головна Головна -> Реферати українською -> Військова кафедра -> Військово-патріотичне виховання особового складу підрозділу

Військово-патріотичне виховання особового складу підрозділу

Назва:
Військово-патріотичне виховання особового складу підрозділу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,18 KB
Завантажень:
239
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат з дисципліни :МВР
Тема :
Військово-патріотичне виховання особового складу підрозділу
ЗМІСТ.
1. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ВІЙСЬКОВОГО КОЛЕКТИВУ
2. ОСНОВИ ВИХОВАННЯ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ
2.1. ОСНОВНІ НАПРЯМКИ ТА ШЛЯХИ ВИХОВНОЇ РОБОТИ В АРМІЇ
2.2. ПРИНЦИПИ ВИХОВАННЯ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ
2.3. ОСОБЛИВОСТІ ВІЙСЬКОВОГО ВИХОВАННЯ
2.4 ХАРАКТЕРИСТИКА МОРАЛЬНОГО ВИХОВАННЯ ВОЇНІВ
2.5 ФІЗИЧНЕ ВИХОВАННЯ ВОЇНІВ
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ВІЙСЬКОВОГО КОЛЕКТИВУ
Військовому колективу, Збройним Силам України притаманні всі риси іншого колективу. Разом з тим військовий колектив як суб'єкт виховання має свої специфічні особливості, які справляють різноманітний вплив на військовослужбовців. Самою суттєвою особливістю військового колективу, яка відрізняє його від багатьох інших колективів нашого суспільства, є особлива суспільна значущість мети і завдань його практичної діяльності. Перед військовим колективом стоїть тільки йому властива задача: збройний захист суве-ренітету і національної незалежності України.
Військовий колектив об'єднує людей на тільки метою, але й родом діяльності, яка носить яскраво виражений колективний характер (її завдан-ня виконуються у складі екіпажу, відділення і т.д.) і зв'язаної з постійним по-доланням труднощів і небезпек, з обслуговуванням складної сучасної бойо-вої техніки і зброї.
Всі ці фактори викликають необхідність високої відповідальності, моральної залежності кожного військовослужбовця від колективу, від товаришів. Взаємо-залежність, воїна і колективу неперервно зростає по мірі розвитку і вдос-коналення бойової техніки та зброї, об'єктивно породжує у військовослужбовців почуття відповідальності за загальний успіх.
Важливою особливістю військового колективу є виключно чітка і ста-тутна (правова) зумовленість його організації. Йому властива сувора, проду-мана до деталей організаційна структура, сувора погодженість і обов'яз-ковість виконання статутних норм і правил поведінки в службі, в бою. Військовими статутами, настановами, наказами і розпорядженнями началь-ників регламентується не тільки службова діяльність і поведінка, але й взаємостосунки між військовослужбовцями.
Чіткість організації військового колективу посилюється тим, що керівництво кожним підрозділом, частиною, з'єднанням здійснюється ко-мандиром-єдиноначальником. Організація військового колективу, статутний військовий порядок, визначеність норм і правила співжиття сприяють фор-муванню у кожного військовослужбовця дисциплінованості, акуратності, закаляють волю і характер, виробляють погодженість і звички колективних дій. Все це ро-бить підрозділ, частину керованою і злагодженою системою.
Разом з тим при певних умовах (слабкий контроль з боку старших начальників, порушення вимог статутів і законів, низький рівень патріотичної свідомості) у окремих керівників може виникнути ілюзія необмеженої влади, захоплення голим адмініструванням тощо. Подібні явища можуть негативно вплинути на підлеглих, на їх службу і поведінку.
Велику роль в організації життя армії та флоту мають органи виховної роботи ЗСУ. Офіцери - виховники згуртовують особовий склад, виховують військовослужбовців на національних ідеях, формують високу відданість своєму народові, готовність захистити незалежність і суверенітет України.
Особливістю військового колективу є те, що в бою він виконує свої задачі силою зброї, бойової техніки. Родом своєї діяльності воїни покликані не тільки протистояти ворогові, його діям, але й перемогти його. Це зо-бов'язує кожного військовослужбовця виробляти у себе мужність, сміливість, настир-ливість, витривалість, прагнення до оволодіння воєнними знаннями і навич-ками. Без названих якостей воїн не зможе стати повноцінним членом військового колективу. Саме тому у багатьох військових підрозділах, військовослужбовців, які не прагнуть до цього, у певній мірі не сприймають і "не приймають" в ко-лективі.
До особливостей військового колективу можна віднести також відносну стабільність, тривалість і неперервність перебування особистості в одному і тому ж колективі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Військово-патріотичне виховання особового складу підрозділу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок