Головна Головна -> Реферати українською -> Військова кафедра -> Отруйні речовини нервово-паралiтичної дiї

Отруйні речовини нервово-паралiтичної дiї

Назва:
Отруйні речовини нервово-паралiтичної дiї
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,10 KB
Завантажень:
123
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему:
Отруйні речовини нервово-паралiтичної дiї


У групу ОР нервово-паралiтичної дiї або фосфороорганiчних ОР (ФОР) входять сполуки, які специфiчно порушують нормальне функцiонування нервової системи з появою судом, якi переходять у паралiч. Головними представниками цiєї групи є зарин, зоман i V - гази (Vx).
Зарин і зоман синтезованi у науково-дослiднiй лабораторiї пiд керівництвом Г.Шрадера концерном “Фарбенiндустр” в м. Леверкузенi, (Нiмеччина). У пошуках ефективних iнсектицидiв вчений виявив високу токсичнiсть деяких сполук, якi мiстять фосфор, особливо його ефірів.
У 1936 р. був синтезований табун, в 1939 р. Ї зарин, а у кiнцi 1944 р. Ї зоман. Всi цi отруйнi речовини взяла на озброєння фашистська Нiмеччина, а до кiнця вiйни запас їх був такий: табуну 8770 т, зарину 1260 т, зоману 20 т.
У серединi 50-х рокiв у лабораторiях Великобританiї, Швецiї, ФРН синтезованi ФОР, близькi по структурi до ацетилхолiну‚ - фосфорiлтiохолiни. Вони перевищують за токсичнiй дiї зарин, зоман у сотнi разiв. З цiєї групи вiдiбрано i взято на озброєння США фосфорилтiохолiни пiд шифром Vx, виробництво яких почалося в 1961 р. в м. Нью-Порт (штат Iндiана).
За хiмiчною структурою назва зарину - iзопропіловий ефiр метилфторфосфонової кислоти‚ який значиться у США пiд шифром GB; зоман - пiнаколіновий ефiр метилфторфосфонової кислоти‚ шифр GD.
На табельному оснащеннi іноземних армiй перебувають зарин i Vx - гази.
Висока токсичнiсть ФОР, яка проявляється при будь-яких шляхах надходження в органiзм, можливiсть застосування їх всiма засобами ураження у різних клiматичних умовах висунули їх на провідне мiсце в арсеналi хiмiчної зброї іноземних армiй.
2.1. Фізико-хімічні і токсичні властивості зарину,
зоману і V-газів
Фізичні властивості
Зарин, зоман i V-гази в чистому станi — це безбарвні прозорi рiдини, технiчнi продукти яких мають кольори від солом’яно-жовтого до коричневого i характерний запах: зарин — слабкий фруктовий, зоман — камфори, V-гази Ї паленої гуми; хiмiчночисті ОР мають слабший запах.
де R' — алкильний радикал; OR"- алкильний ефір; R Ї два чи три алкильні радикали.
Запах ОР має дiагностичне значення i враховується при встановленнi дiагнозу ураження. Температура кипiння ФОР висока: зарину +151,5 0С, зоману +190 0С, V-газiв +300 0С, що визначає високу їх стiйкiсть на мiсцевостi.
Так, стiйкiсть зарину влітку Ї 6 год, навесні i восени Ї 12 год, взимку Ї до 2 дiб, зоману Ї влітку близько доби, взимку Ї кiлька дiб, V-газiв Ї влітку 1,5-2 тижнi, взимку Ї декiлька мiсяцiв.
Леткiсть ФОР пов’язана з температурою кипiння ОР. Зарин Ї порiвняно летка ОР Ї 12 г/м3 при 20 0С, зоман Ї 3 г/м3, V-гази Ї 0,001 г/м3. У зв’язку з низькою леткiстю V-газiв можливе їх використання у виглядi крапель i аерозолiв, а зарину i зоману, крiм цього, у виглядi пари.
Пара ФОР важча за повiтря у кiлька разiв i може тривалий час перебувати у приземному шарi атмосфери й уражати незахищений особовий склад.
Температура затвердiння цих ОР нижча -500 С, що дозволяє їх використовувати у холодну пору року.
Питома вага цих ОР близька до одиниці‚ при потраплянні у водоймища вони можуть міститься в усiх шарах води, що необхiдно враховувати пiд час вiдбору проб води при проведеннi хiмiчної розвiдки.
Зарин добре розчиняється у водi‚ а при потраплянні у водоймища швидко заражує великi об’єми. Цю властивість використовують при застосуванні водних розчинів речовин для знешкодження зарину.
Зоман в водi розчиняється погано, Vx - гази Ї порiвняно добре. Зарин, зоман і V-гази легко розчиняються в жирах, лiпiдах, в зв’язку з чим добре проникають через шкiру i спричиняють резорбтивну дiю, крiм того, вони легко розчиняються в органiчних речовинах (спирт, дихлоретан, бензол, бензин та iн.), котрi можна використовувати для знешкодження їх на рiзних поверхнях, а на основі дихлоретану готують табельний дегазуючий розчин
№ 1, призначений для дегазацiї Vx - газiв. Всi ФОР у рiдкому станi просочуються у фарбованi i пористi поверхнi, проникають в гумотехнiчнi вироби (засоби захисту шкiри та iн.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Отруйні речовини нервово-паралiтичної дiї

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок