Головна Головна -> Реферати українською -> Військова кафедра -> Підводні човни (субмарини) – історія та сучасність

Підводні човни (субмарини) – історія та сучасність

Назва:
Підводні човни (субмарини) – історія та сучасність
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,61 KB
Завантажень:
457
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему:
Підводні човни (субмарини) – історія та сучасність


План


Основні поняття та визначення
Підводний човен (субмарина) — підводне судно, найчастіше військове.
Підводний човен здатний поринати (спливати) і тривалий час діяти в підводному положенні
Найважливіша тактична властивість підводного човна - скритність.
Призначена для поразки важливих військово-промислових й адміністративних центрів, військово-морських баз, портів й інших наземних об'єктів, знищення підводних човнів, кораблів і судів супротивника, потайливої постановки мінних загороджень, ведення розвідки, висадження диверсійно-розвідувальних груп і виконання інших бойових завдань.
Підводні човни здатні виконувати бойові завдання поодиноко, групами, у складі угруповань підводних човнів і різнорідних сил, самостійно й у взаємодії з іншими видами збройних сил.
Підводні човни мають металевий каплеподібний або сигароподібний корпус, здатний витримати тиск води на глибинах занурення. Для занурення заповнюють водою так називані баластові цистерни. Зміна глибини й всплиття виробляються за допомогою горизонтальних рулів з наступним витисненням води з баластових цистерн стисненим повітрям або газом. Для руху підводних човнів у надводному положенні застосовуються атомні енергетичні або дизельні установки; у підводному положенні - атомні установки, електричні акумулятори струму, на малих глибинах - дизельні установки, що мають відповідні висувні повітрязабірні пристрої.
Як озброєння підводні човни можуть використати балістичні й крилаті ракети, торпеди, міни, засоби гідроакустичної протидії, зенітно-ракетні комплекси.
Класифікації підводних човнів.
а) за типом енергетичної установки:
атомні;
дизель-електричні.
б) за водотоннажностю:
підводні крейсери;
крейсерські;
більші;
середні;
малі;
дуже малі.
в) за призначеням:
стратегічні;
багатоцільові;
спеціального призначення.
г) за основним озброєнням;
ракетні;
торпедні;
ракетно-торпедні.
Сучасні підводні човни, що стоять на озброєнні класифікуються в такий спосіб:
атомні підводні човни з балістичними ракетами;
атомні підводні човни із крилатими ракетами;
багатоцільові атомні підводні човни з торпедним і торпедо-ракетним озброєнням;
дизель-електричні підводні човни з торпедним і торпедо-ракетним озброєнням.


Історія виникнення підводних човнів
Поява підводних човнів перевернуло всі сформовані уявлення про стратегію й тактику ведення війни на морі. Ці кораблі могли вести ефективні бойові дії прямо з морської безодні, залишаючись при цьому невидимими для супротивника. Вони пройшли довгий шлях розвитку від примітивних парових човнів часів Громадянської війни в США до безшумних атомних субмарин, здатних місяцями не спливати на поверхню й оснащених міжконтинентальними ракетами з ядерними боєголовками
Перший підводний човен був побудований для короля Англії Джеймса І голландським ученим Корнеліусом ван Дреббелем (1572—1633) у 1620.
Ідея створення підводної зброї виникла кілька століть назад. В 1634 році два французьких священики, Мерсенн і Форн’є, розробили детальний проект збройного підводного корабля. В 1648 році Джон Уілкінс, що доводився зятем Оліверу Кромвелю, міркував про можливість створення «Підводного ковчегу». Під час американської Війни за незалежність підводні човни вперше взяли участь у бойових діях. Перша в історії підводна вилазка була почата у вересні 1776 року. Американський солдат по імені Езра Чі, управляючи підводним човном «Тертл» («Черепаха»), спробував прикріпити міну до днища англійського фрегата «Голок», що стояв на ріці Гудзон. Втім, цей човен ще не був у повному розумінні слова підводний. Весь корпус «Черепахи» перебував під водою, але над поверхнею піднімалося малюсінька бойова рубка зі скляними ілюмінаторами. Езра Чі не зміг закріпити міну на корпусі ворожого судна, і англійський фрегат залишився непошкодженим. Згодом підводний човен загинув, коли його перевозив корабель сіл на мілину.
Під час Наполеонівських війн використалося кілька підводних човнів, побудованих за проектом американського винахідника Роберта Фултона.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Підводні човни (субмарини) – історія та сучасність

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок