Головна Головна -> Реферати українською -> Військова кафедра -> Зміст і організація медичних заходів щодо гігієнічного забезпечення військової частини

Зміст і організація медичних заходів щодо гігієнічного забезпечення військової частини

Назва:
Зміст і організація медичних заходів щодо гігієнічного забезпечення військової частини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,89 KB
Завантажень:
334
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
ПЛАН
ВСТУП
2. ГІГІЄНІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВІЙСЬКОВОЇ ЧАСТИНИ.
3. ОСОБЛИВОСТІ МЕДИЧНИХ ЗАХОДІВ ЩОДО ГІГІЄНІЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ В БОЙОВІЙ ОБСТАНОВЦІ.
4. ГІГІЄНІЧНЕ ВИХОВАННЯ.
5. САНІТАРНИЙ НАГЛЯД У ЗБРОЙНИХ СИЛАХ.
6. СИЛИ І ЗАСОБИ для ОРГАНІЗАЦІЇ ГІГІЄНІЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ.
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
Військова гігієна є самостійною галуззю гігієнічної науки і військової медицини, що займається вивченням закономірностей впливу різних факторів учбово-бойової підготовки, бойової діяльності і побуту військ на організм військовослужбовця з метою вишукування мір і засобів, що забезпечують вироблення високої боєздатності в період навчання і збереження її в особливих умовах бойової обстановки.
Як наукова дисципліна військова гігієна покликана до життя потребами практики і насамперед військової медицини. Серед завдань, що покликана вирішувати військова медицина і відповідно розроблювальне нею медичне забезпечення військ, значне місце приділяється завданням профілактичного характеру.
Медичне забезпечення організується з метою збереження, боєздатності і зміцнення здоров'я (це завданняі військової гігієни), попередження і розвитку у військах захворювань (це завдання військової гігієни і епідеміології) і своєчасне надання медичної допомоги (це завдання організації медичного забезпечення, воєнно-польовії терапії і хірургії).
Таким чином, військова гігієна - основна профілактична__медична дисципліна про закономірності зміни здоров'я особового складу Збройних Сил, шляхах і способах його покращення, а також про міри попередження захворювань.
Головна мета військової гігієни- висока боєздатність солдата і офіцера, а предметом її досліджень є закономірності, що визначають залежність рівня здоров'я військовослужбовців, від факторів навколишнього середовища. Керуючись цією метою, військова гігієна розробляє правила,виконуючи які забезпечуються здорові умови праці та й побуту у військовій частині ,що являється одним із основних основ високої боєздатності солдат і офіцерів.
Як і будь-яка наука, військова гігієна має свій метод дослідження. Гігієнічний метод дослідження полягає в тому, що воєнна гігієна вивчає діалектичний взаємозв’язок між здоров’ям і факторами навколишнього середовища в системі . "воєннослужбовець – військовий колектив - навколишнє середовище бойової підготовки і бойової діяльності військ ".
Користуючись гігієнічним методом при вивченні впливу факторів бойової обстановки на організм військовослужбовця, військова гігієна прибігає до різних прийомів дослідження і різноманітних методик оцінки факторів навколишнього середовища і реакцій організму: фізіологічних, фізичних, хімічних, токсикологічних, клінічних, біохімічних, санітарно-описових, морфологічних, статистичних, антропометричних і ін. У залежності від характеру і задач досліджень проводяться лабораторні експерименти, у тому числі з постановкою хронічних і гострих дослідів на тваринах, полігонні чи натурні іспити. Так, при вивченні впливу мікроклімату казарм на організм солдатів використовуються наступні прийоми дослідження: фізичні - вимір температури повітря, його вологості і швидкості руху, а також теплової радіації; фізіологічні - визначення частоти серцевих скорочень, температури тіла і шкіри, характеру потовиділення і суб'єктивних відчуттів; санітарно-статистичні -вивчення захворюваності, та ін.
Військова гігієна дуже тісно зв'язана з багатьма іншими дисциплінами, що у своїх дослідженнях використовують гігієнічний метод; наприклад, до такого методу прибігають фізіологія, патофізіологія, токсикологія, епідеміологія, кліматологія і майже постійно порівняно недавно виникша ергономіка і її найважливіша галузь - інженерна психологія. Не менш тісні зв'язки військової гігієни з хімією, фізикою, технікою, воєнно-польовою терапією, організацією і тактикою медичної служби.
Тісний зв'язок з різними суміжними й іншими дисциплінами, співдружність із суспільними науками - основа успішного розвитку військової гігієни.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Зміст і організація медичних заходів щодо гігієнічного забезпечення військової частини

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок