Головна Головна -> Реферати українською -> Військова кафедра -> Ручний протитанковий гранатомет РПГ-2

Ручний протитанковий гранатомет РПГ-2

Назва:
Ручний протитанковий гранатомет РПГ-2
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,06 KB
Завантажень:
501
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Пошукова робота:
Ручний протитанковий гранатомет РПГ-2


Інструкція по експлуатації
Даний розділ містить технічний опис та інструкцію по експлуатації радянського ручного протитанкового гранатомета РПГ-2. Перекладено на українську мову - Kurt Oberst.
Гранатомет е РПГ-2 призначений для боротьби з танками й самохідно-артилерійськими установками. Крім того його можна застосовувати для стрілянини по бронеавтомобілях, бронетранспортерам, броневежамм (бронековпакам) і амбразурам дотів. Гранатомет прийнято на озброєння Радянської армії у 1949 році.
Мал. 1. Загальний вигляд ручного протитанкового гранатомета РПГ-2
Конструкція РПГ-2 являє собою подальший розвиток німецького гранатомета «Panzerfaust». На відміну від нього РПГ-2 має більш потужний ствол, що забезпечує багаторазову стрільбу, і курковий ударно-спусковий механізм, змонтований у пістолетній рукоятці керування вогнем. Прицільне пристосування відкритого типу - у вигляді відкидної мушки й відкидної прицільної рамки. Прицільна рамка має три вікна, нижнє ребро кожного з яких посередині оснащено прорізом. Нижнє вікно служить для прицілювання на дистанції до 50 м, середнє - до 100 м, верхнє - до 150 м. Стрільба проводиться надкаліберною протитанковою гранатою (ПГ-2) кумулятивні дії. При пострілі порохові гази, що утворяться в каналі ствола, викидають гранату в напрямку цілі. У цей момент зводиться донний зривник. При зустрічі гранати з перешкодою (ціллю) ударник зривника просувається вперед і наколює жалом капсуль-детонатор, у результаті чого відбувається вибух заряду вибухової речовини. Завдяки наявності в ньому сферичної поглибини, утвориться спрямований струмінь розпечених продуктів вибуху, що пробиває (пропалює) броню, вражає екіпаж, руйнує озброєння й устаткування, запалює горючі матеріали.
При пострілі із гранатомета віддача відсутня, тому що порохові гази вільно минають назовні через відкриту казенну частину.
Відносно невеликі габарити й вагу забезпечують гранатомету хорошу маневреність на поле бою. Досить висока для такого типу зброї скорострільність забезпечує повторний обстріл цілі у випадку промаху й обстріл декількох цілей, які наближаються одночасно. Кумулятивна граната забезпечує однаковий вражаючий вплив на будь-якій дальності. Дистанційне зведення зривника гранати гарантує безпеку поводження із гранатометом.
Постріл із гранатомета супроводжується сильним звуком, а так як ствол перебуває біля вуха стрільця, то сильно оглушає його. Пороховий заряд гранати складається з димного пороху, тому при пострілі димна хмара демаскує стрільця. Через вільне витікання порохових газів позаду стрільця утвориться зона, небезпечна для людей, техніки й озброєння. По тій же причині не можна стріляти із гранатомета, перебуваючи в замкнутому просторі (бліндажі, будинку й т.п.).
Внаслідок малої швидкості польоту гранати точність стрільби сильно залежить від метеорологічних умов і швидкості вітру (а надто бічного). Влучність стрільби із гранатомета навіть у безвітряну погоду невелика. Потрапити в танк, що рухається (БТР, БМП) з відстані більше 100 метрів майже неможливо.
У випадку намокання паперова гільза порохового заряду розбухає і її неможливо помістити в ствол гранатомета. Крім того, невелика механічна міцність гільзи не дозволяє переносити гранати в спорядженому виді. Відвологлий порох не годиться для стрільби. Велика маса гранат обмежує носимий боекомплект.
Тактико-технічні характеристики РПГ-2
Наіменування характеристики | Номінальні величини
Калібр гранатомета, мм | 40
Калібр гранати, мм | 80
Довжина гранатомета, мм | 950
Довжина гранати без порохового заряду, мм | 500
Довжина гранати з пороховим зарядом, мм | 670
Маса гранатомета, кг | 2,86
Маса гранати без порохового заряду, кг | 1,62
Маса гранати з пороховим зарядом, кг | 1,84
Початкова швидкість гранати, м/с | 84
Скорострільність, пострілів у хвилину | до 6
Прицільна дальність стрільби, м | 150
Глава I. Загальна характеристика
Призначення й бойові властивості гранатомета РПГ-2
Ручний протитанковий гранатомет (РПГ-2) призначений для боротьби з танками й самохідно-артилерійськими установками супротивника (мал.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: Ручний протитанковий гранатомет РПГ-2

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок