Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Військова кафедра -> Характеристика осередків ураження, що виникають внаслідок аварій (катастроф), стихійних лих і застосування сучасних засобів ураження

Загрузка...

Характеристика осередків ураження, що виникають внаслідок аварій (катастроф), стихійних лих і застосування сучасних засобів ураження

Назва:
Характеристика осередків ураження, що виникають внаслідок аварій (катастроф), стихійних лих і застосування сучасних засобів ураження
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,70 KB
Завантажень:
197
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Характеристика осередків ураження,
що виникають внаслідок аварій (катастроф), стихійних лих і застосування сучасних засобів ураження


Осередки ураження на підприємствах з вибухо- і по-жежонебезпечною технологією виникають внаслідок вито-ку газоподібних або зріджених вуглеводневих продуктів, при перемішуванні яких з повітрям утворюються вибухо-і пожежонебезпечні суміші таких газів, як пропілен, ме-тан, пропан, бутан, етилен, бутилен та інші, що призво-дить до руйнування і пошкодження приміщень, споруд, технологічних установок, місткостей, трубопроводів. Ви-бух або згоряння відбувається при певному вмісті газу в по-вітрі. Під час вибуху газоповітряної суміші утворюється ударна хвиля, подібна до ударної хвилі при вибуху фу-гасних боєприпасів. За надлишкового тиску 20—40 кПа незахищені люди можуть дістати легкі ушкодження (уда-ри, контузії). Дія ударної хвилі з надлишковим тиском 40—60 кПа призводить до уражень середньої важкості (непритомність, ушкодження органів слуху, сильні виви-хи кінцівок, кровотеча з носа і з вух). Важкі травми ви-никають за надмірного тиску понад 60 кПа і характеризу-ються сильними контузіями усього організму, перелома-ми кінцівок, ураженням внутрішніх органів.
Із численних осередків уражень, що виникають під час стихійних лих, найзначнішими за масштабами наслід-ків є ті, що утворюються при землетрусах і повенях.
Осередком ураження при землетрусі називається те-риторія, в межах якої сталися руйнування споруд та ін-ших об'єктів, поранення і загибель людей і тварин, по-шкодження сільськогосподарських угідь. Осередки масо-вого ураження виникають під час землетрусу, інтен-сивність якого за шкалою Ріхтера становить 7—8 балів і вище. Осередки ураження при землетрусах за характе-ром руйнування можна порівняти з осередком ядерного ураження..
Осередком ураження при повенях називається тери-торія, в межах якої сталися: затоплення місцевості, руй-нування споруд та інших об'єктів, поранення і загибель людей і тварин, знищення врожаю сільськогосподарсь-ких культур, псування сировини, палива, продуктів хар-чування, добрив тощо. Масштаби повеней залежать від висоти води та тривалості її стояння на небезпечному рівні, від площ затоплення, пори року.
Осередком ураження при урагані (шквалі) назива-ється територія, в межах якої сталися руйнування спо-руд, мереж електропостачання та зв'язку, поранення та загибель людей і тварин, пошкодження та знищення сільськогосподарських угідь, лісових масивів тощо.
Осередком хімічного ураження називається терито-рія, що зазнала безпосереднього впливу отруйних речо-вин (ОР) або під час землетрусу, якщо він призвів до руйнування місткостей, у яких зберігаються ОР і СДОР, або при виробничій аварії з викидом ОР і СДОР. При цьому утворюється заражена хмара; її називають пер-винною. Вторинна хмара складається з парів ОР і СДОР. Отже, розрізняють первинне і вторинне хімічне заражен-ня. Фізико-хімічні і технічні характеристики заражен-ня, перші ознаки отруєння сильнодіючими отруйними речовинами наведено в таблиці 19.
Токсодоза — кількісна характеристика токсичності СДОР (ОР), що відповідає певному ефекту ураження. При інгаляційних ураженнях вона дорівнює Ccep-t, де Ссер — середня концентрація СДОР (ОР) у повітрі (мг/л); t — час перебування людини на зараженому повітрі (хв). Зна-ючи середню концентрацію СДОР (ОР) в осередку ура-ження і час перебування там людей без засобів захисту, можна розрахувати, яку вони дістануть токсодозу.
Факт застосування хімічної зброї можна встановити за такими ознаками:
поява у місцях вибухів авіабомб або снарядів харак-терної, іноді забарвленої хмари;
маслянисті краплі, плями і мазки у вирвах від авіа-ційних бомб і снарядів або біля вирв; поява маслянистої райдужної плівки на поверхні води;
в'янення рослинності, пожовтіння або побуріння ли-стя; темні смуги, що тягнуться за літаком, осідаючи на землю.
ВПЛИВ ОТРУЙНИХ РЕЧОВИН (ОР) НА ОРГАНІЗМ ЛЮДИНИ
Нервово-паралітичні ОР викликають головний біль, загальну слабкість, міоз (різке звуження зіниць), при важчому ураженні — судоми, запаморочення.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Характеристика осередків ураження, що виникають внаслідок аварій (катастроф), стихійних лих і застосування сучасних засобів ураження

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок