Головна Головна -> Реферати українською -> Військова кафедра -> Основи і правила стрільби зі стрілецької зброї

Основи і правила стрільби зі стрілецької зброї

Назва:
Основи і правила стрільби зі стрілецької зброї
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,20 KB
Завантажень:
300
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Основи і правила стрільби зі стрілецької зброї


1. Основи стрільби зі стрілецької зброї, явище пострілу. Рух кулі по каналу ствола. Використання енергії порохових газів для роботи автоматичної зброї. Віддача зброї та утворення кута вильоту кулі   
Пострілом називається викидання кулі з каналу ствола енергією газів, які утворюються при згоранні порохового заряду.   
При пострілі із стрілецької зброї від удару бойка по капсулю бойового патрона вибухає ударний склад капсуля й утворюється полум'я, яке через отвори в дні гільзи проникає до порохового заряду і запалює його. При цьому утворюється велика кількість сильно нагрітих газів, які утворюють у каналі ствола високий тиск на дно кулі, дно та стінки гільзи, а також на стінки ствола та затвора. У результаті тиску газів куля зрушує з місця і врізається в нарізи, обертаючись по них, проходить каналом ствола з безперервно зростаючою швидкістю і викидається назовні в напрямку осі каналу ствола. Тиск газів на дно гільзи викликає рух зброї назад. Від тиску газів на стінки гільзи та ствола проходить їх деформація, гільза щільно притискується до патронника, перешкоджає прориву порохових газів у бік затвора. Одночасно при пострілі виникають коливальні рухи ствола і відбувається його нагрівання.   
Гази та частки незгорілого пороху, виходячи з каналу ствола вслід за кулею, при зустрічі з повітрям породжують полум'я та ударну хвилю (останні є джерелом звуку при пострілі).   
При пострілі з автоматичної зброї, який здійснюється на принципі використання енергії віддачі, тиск газів через дно гільзи передається на затвор, викликає його рух з гільзою назад. Тиск газів на дно гільзи переборює інерцію затвора та зусилля зворотно-бойової пружини. Куля вже до цього часу вилітає з каналу ствола. Відходячи назад, затвор стискає зворотно-бойову пружину. Потім під дією енергії цієї пружини затвор рухається вперед та досилає черговий патрон у патронник.   
Постріл проходить у дуже короткий проміжок часу (0,001— 0,06 с). При пострілі виділяються 4 послідовних періоди:—
попередній;—
перший, або основний;—
другий;—
третій, або період після дії газів (Мал. 1).
Мал. 1. Періоди пострілу:    
Віддачею називається рух зброї назад під час пострілу. Віддача відчувається у вигляді поштовху в плече, руку або грунт. Дія віддачі зброї характеризується величиною швидкості та енергії, якою вона володіє при рухові назад. Швидкість віддачі зброї приблизно в стільки разів менша початкової швидкості кулі, в скільки разів куля легша від зброї. Сила тиску порохових газів (сила віддачі) і сила опору віддачі (упор приклада, рукоятки, центр тяжіння зброї і т. п.), які розташовані не на одній прямій і направлені в протилежні боки, створюють пару сил, під дією якої дульна частина ствола відхиляється догори (Мал, 2).
При пострілі ствол зброї здійснює коливальні рухи — вібрує. У результаті вібрації
Мал. 2. Підкидання дульної частини ствола вгору при пострілі в результаті дії віддачі.
дульна частина ствола в момент вильоту кулі може також відхилятись від початкового положення в будь-який бік. Величина цього відхилення збільшується в результаті неправильного використання упору для стрільби, забруднення зброї і т. ін. Сполучення впливу вібрації ствола, віддачі зброї та інших причин призводить до утворення кута між напрямком осі каналу ствола до пострілу та її напрямком у момент вильоту кулі з каналу ствола: цей кут називається кутом вильоту.
Величина кута вильоту дається в таблицях стрільби. При порушенні правил прикладки зброї, використання упору, правил догляду за зброєю змінюється величина вильоту та бою зброї. 
2. Політ кулі у повітрі. Дія на кулю сил опору повітря та сил тяжіння. Форма траєкторії польоту кулі та її значення    
Вилетівши з каналу ствола під дією порохових газів, куля рухається за інерцією.
Крива лінія, що описує центр тяжіння кулі в польоті, називається траєкторією (Мал.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Основи і правила стрільби зі стрілецької зброї

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок