Головна Головна -> Реферати українською -> Військова кафедра -> Снайперська гвинтівка Драгунова

Снайперська гвинтівка Драгунова

Назва:
Снайперська гвинтівка Драгунова
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,72 KB
Завантажень:
417
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Пошукова робота:
Снайперська гвинтівка Драгунова


Технічний опис й інструкція для експлуатації 7,62-мм снайперської гвинтівки Драгунова (СВД) призначені для вивчення гвинтівок й оптичних прицілів і підтримки їх у постійній бойовій готовності. У даному документі поміщені технічні характеристики й відомості про пристрій і принцип роботи гвинтівки й оптичного прицілу, а також основні правила, необхідні для забезпечення правильної експлуатації гвинтівки із прицілом і повним використанням їхніх технічних можливостей.
 
 
 
 
 
Впродовж Другої світової війни у Радянському союзі велися активні роботи по розробці самозарядної снайперської гвинтівки. Першими зразками такої зброї стала самозарядна гвинтівка Токарєва СВТ-40, оснащена оптичним прицілом. Проте через низьку надійність конструкції у бойових умовах вона у 1942 році була знята з озброєння. Незважаючи на подібний негативний результат ради не відмовилися від самої ідеї самозарядної снайперської зброї.
Після Другої світової війни конструкторські роботи активізувалися з новою силою. У 1947 році пройшла випробування дослідна снайперська гвинтівка Сімонова АО-47, але вона не була прийнята на озброєння через низьку купчастість бою. У 1958 році розпочався новий етап розробок, на цей раз на конкурсній основі. Спочатку в рамках конкурсу на найкращу самозарядну снайперську гвинтівку лідерство тримала гвинтівка конструкто ра Константінова та Сімонова. Але переможцем конкурсу стала гвинтівка ССВ-58 конструктора спортивної зброї Є. Драгунова. У 1963 році зброя під позначенням СВД (снайперська гвинтівка Драгунова) була прийнята на озброєння Радянської армії.
Снайперська гвинтівка Драгунова стала вдалим зразком самозарядної снайперської зброї завдяки кільком характерним особливостям. Незважаючи на те що вага всіх частин і механізмів автоматики побільшує вагу гвинтівки, СВД виявилася досить легкою. Гвинтівка є надійною і невибагливою у експлуатації, і спроможна працювати навіть при сильному забрудненні. СВД має задовільну купчастість бою - на дальності 1000 метрів середнє відхилення влучань не перевищує 260 міліметрів. Не останню роль відіграє і потужний гвинтівковий набій 7,62Х54R, який зберігає забійну силу навіть на дальності вище 100 метрів. Нажаль по купності бою СВД вже не може зрівнятися з магазинними а також з деякими іншими самозарядними снайперськими гвинтівками. Тонкий ствол знижує купчастість стрільби та механічну міцінсть гвитнівки(цей недолік усунуто у модифікації СВД-С). У гвинтівці відсутні механізми які поліпшують роботу стрільця, як-от складні сошки, механізм регулювання спускового механізму та прикладу.
У 1990 році зявився модифікований варіант снайперської гвинтівки СВД-С. У порівнянні з СВД вона має наступні удосконалення: потовщений ствол з коротким полум'ягасником, вдосконалений газовідвідний вузол, складний приклад, пістолетна рукоятка, регулюєма подушечка на прикладі.
На основі СВД розроблено її вкорочений варіант СВУ, скомпонований по схемі "булл-пап".
На протязі ХХ століття СВД перебувала на озброєнні країн соціалістичного табору і встигла прийняти участь у багатьох локальних конфліктах. У Китаї, Румунії та Іраку випускалися власні варіанти СВД з незначними змінами у конструкції.
Глава I. Загальна характеристика
Призначення гвинтівки 7,62 мм снайперська гвинтівка Драгунова є зброєю снайпера й призначена для знищення різноманітних одиночних цілей, що з'являються, рухаються, розташовані відкрито та замасковані. (мал. 1).
Приціл снайперський оптичний ПСО-1 служить для точного прицілювання зі снайперської гвинтівки по різним цілям.
Мал. 1. Загальний вигляд снайперської гвинтівки Драгунова (СВД)
Для стрільби зі снайперської гвинтівки застосовуються гвинтівкові набої зі звичайними, трасуючими й бронебійно-запалювальними кулями, а також снайперські набої. Вогонь зі снайперської гвинтівки ведеться одиночними пострілами.
Оптичний приціл дозволяє вести вогонь уночі по інфрачервоних джерелах, а також при несприятливих умовах освітлення, коли стрільба з відкритим прицілом ускладнена.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Реферат на тему: Снайперська гвинтівка Драгунова

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок