Головна Головна -> Реферати українською -> Військова кафедра -> Предмет та завдання військової токсикології. загальна характеристика хімічної зброї. основи токсикології

Предмет та завдання військової токсикології. загальна характеристика хімічної зброї. основи токсикології

Назва:
Предмет та завдання військової токсикології. загальна характеристика хімічної зброї. основи токсикології
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,79 KB
Завантажень:
267
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему:
Предмет та завдання військової токсикології. загальна характеристика хімічної зброї. основи токсикології


Використання хiмiчних речовин як отрут відоме з давнiх часiв. Як зброя ураження отрути застосовувались під час полювання на диких тварин та у боротьбі мiж племенами.
З розвитком хiмiї та хiмiчних технологiй формувалася наука про отруту — токсикологiя. Отрути стали грiзною зброєю, засобом масового знищення людей, бойовими отруйними речовинами, котрi широко застосовувалися під час першої свiтової вiйни, а потiм i в iнших вiйськових конфлiктах (Ефiопiя, Китай, В’єтнам, Iран).
Хiмiчну зброю за масштабами її уражаючої дiї можна порiвняти з ядерною зброєю середнього калiбру.
Нарiвнi з бойовими отруйними речовинами, вiйськові токсикологи приділяють велику увагу й хiмiчним речовинам, якi при руйнуваннi хiмiчно-небезпечних пiдприємств можуть викликати масовi ураження особового складу військ та населення.
На сьогодні вiдомо бiльш нiж 5 млн. хiмiчних сполук, 500 з них найчастіше спричиняють гострi отруєння на виробництві та в побутових умовах.
За даними ВООЗ, у країнах Західної Європи щорічно пiдлягають госпіталізації з приводу гострого отруєння близько 23 чоловiк на 1 тисячу населення. Летальнiсть при цоьму складає 2-3 %, що значно перевищує летальнiсть при iнфекцiйних захворюваннях. У вiйськових частинах де виникають поодинокi та груповi отруєння серед особового складу, на перший план виступає отруєння технiчними рiдинами, які широко використовують при експлуатацiї бойової та спецiальної вiйськової технiки.
Широке застосування токсичних речовин у народному господарствi, великi викиди шкiдливих рештків у навколишнє середовище створюють “екологiчну” небезпеку для населення окремих регiонiв нашої планети, а також небезпеку розвитку генетично обумовлених захворювань.
Звiдси стає зрозумiлим головне призначення токсикологiї як науки Ї розкриття сутi впливу отрути на органiзм та створення на цiй основi ефективних засобiв попередження i лiкування отруєнь.
1.1. Предмет та завдання військової токсикології
Токсикологiя — наука про отрути. Вона вивчає дiю отрут на органiзм i вишукує засоби для застереження та лiкування отруєнь. Вiйськова токсикологiя є складовою частиною вiйськової медицини та загальної токсикологiї. Предметом вiйськової токсикологiї є вивчення токсичної дiї на органiзм людини бойових отруйних речовин (БОР), вибухових газiв, компонентiв ракетних палив, а також технiчних рiдин, якi використовуються у вiйськах. Крiм того, вiйськова токсикологiя вивчає i сильнодiючi отруйнi речовини (СДОР), котрi при руйнуваннi хiмiчних об’єктiв можуть стати причиною формування великих вогнищ хiмiчного ураження, а також деякi отрути рослинного та тваринного походження, що розглядаються як потенцiйнi ОР.
Вiйськова токсикологiя є науково-практичною основою медичного забезпечення вiйськ при застосуваннi противником хiмiчної зброї та лiкувально-профiлактичного забезпечення особового складу, який працює з токсичними речовинами. Завдання військової токсикології визначаються трьома основними напрямками: теоретичним (експериментальним), профілактичним (гігієнічним) та клінічним.
Теоретичний напрямок вивчає основні закономірності взаємодії організму i отруйних речовин, їх токсикокiнетичнi і токсикодинамiчнi особливостi, здiйснює пошук антидотiв, розробляє методи детоксикацiї.
Профiлактичний напрямок вивчає небезпечний вплив отруйних речовин та отрут на організм, токсикометричнi параметри, розробляє засоби захисту вiд них.
Клiнічний напрямок вивчає перебiг отруєнь при дiї отруйних речовин і отрут на людину та методи лiкування отруєнь.
Основним методом токсикологiї є експеримент на тваринах, який дає можливість відтворити отруєння в реальних умовах, щоб вивчити механiзми дiї отрут, а також провести пошуки нових засобiв, що запобігають, послаблюють або усувають дiю отруйних речовин та отрут на органiзм.
Коротка історична довідка про розвиток військової токсикології
Токсикологiя як наука виникла на початку XIX столiття, коли М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Предмет та завдання військової токсикології. загальна характеристика хімічної зброї. основи токсикології

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок