Головна Головна -> Реферати українською -> Військова кафедра -> Основи організації санітарно-гігієнічних та протиепідемічних заходів

Основи організації санітарно-гігієнічних та протиепідемічних заходів

Назва:
Основи організації санітарно-гігієнічних та протиепідемічних заходів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,00 KB
Завантажень:
544
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Лекція з предмету
“Організація медичного забезпечення військ
в умовах надзвичайного стану”
Тема № 4. “Основи організації санітарно-гігієнічних та протиепідемічних
заходів”
П л а н

пп | С т р у к т у р а
І
ІІ
ІІІ |
Вступ
Актуальність теми
Мета лекції
Основна частина
1.Значення та місце санітарно-гігієнічних та протиепідемічних заходів, які проводяться у військах у бойовій обстановці.
2.Санітарний нагляд за переміщенням, харчуванням, водопостачанням, лазнево-пральним обслуговуванням військ і умовами праці.
3.Характеристика санітарно-епідемічного стану частини та району її дій.
4.Організація обсервації та карантину в частині.
5.Сили і засоби, які використовуються для проведення санітарно-гігієнічних і проти-епідемічних заходів у військах, їх коротка характеристика.
6.Медична розвідка.
Заключна частина
Висновки
Актуальність теми: Усяка війна є причиною різкого погіршення санітарно-гігієнічного і епідеміологічного стану як населення так і особового складу військ. Тому реалізація комплексу санітарно-гігієнічних і протиепідемічних заходів має виключно важливе значення для збереження та зміцнення здоров’я особового складу, підтримання стійкої санітарно-епідеміологічної благополучності військ.
Мета лекції: Ознайомити студентів з основами організації санітарно-гігієнічних і протиепідемічних заходів, які проводяться у бойовій обстановці.
ІІ Основна частина
1.Значення і місце санітарно-гігієнічних і протиепідемічних заходів, які проводяться у військах в бойовій обстановці
Санітарно-гігієнічні та протиепідемічні заходи являють собою єдину систему, яка направлена на збереження та зміцнення здоров’я військовослужбовців, підвищення боєздатності особового складу, на запобігання і ліквідацію інфекційних захворювань у військах. Ці заходи проводяться, як правило, в єдиному комплексі, але за своїм складом, переліком необхідних спеціалістів і засобів їх поділяють на санітарно-гігієнічні та протиепідемічні.
Особливого значення організація проведення санітарно-гігієнічних і протиепідемічних заходів набуває в умовах воєнного часу. Досвід минулого підтверджує, що епідемії є постійним і невід’ємним супутником усіх війн. В минулих століттях розповсюдження інфекційних захворювань у воюючих арміях набувало настільки широких розмірів, що втрати від інфекційних захворювань значно перевищували санітарні втрати, спричинені дією зброї противника. В середньому це співвідношення в різні періоди складало 4-5:1. Так, наприклад, у війні Наполеона проти Росії санітарні втрати від інфекційних захворювань за літню кампанію склали біля 80 тис. чоловік, в цей же час втрати від вогнепальної та холодних видів зброї не перевищували 7-8 тисяч.
Відомі випадки навмисного розповсюдження інфекційних захворювань у військах противника, які мали мету зараження особового складу для досягнення перемоги у війні.
ХХ століття визначилось широкими розробками високоефективної і дешевої бактеріологічної зброї. Сьогодні бактеріологічна зброя офіційно залишається ще на озброєння багатьох країн світу.
Знання основ військової епідеміології, причин та умов виникнення і розповсюдження інфекційних захворювань робить можливим запобігання цих хвороб, а у випадку їх появи – проведення ефективних заходів щодо їх ліквідації.
У цьому відношенні наглядним є досвід військової медицини у війні 1941-1945 років, який свідчить про те, що в умовах напруженої обстановки при правильній організації протиепідемічних заходів можна запобігти епідемії – як у військах, так і серед цивільного населення.
Необхідно пам’ятати, що і без зброї масового ураження умови воєнного часу завжди різко погіршували епідемічну обстановку, чим створювали передумови для виникнення епідемічних захворювань.
Швидка зміна районів та умов розташування військ, неблагонадійна в епідемічному стані місцевість, фізичне і психоемоційне навантаження, стомлення, порушення в організації харчування, водопостачання, недотримання правил особистої та громадської гігієни – це якраз ті фактори, що сприяють виникненню епідемій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Реферат на тему: Основи організації санітарно-гігієнічних та протиепідемічних заходів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок