Головна Головна -> Реферати українською -> Військова кафедра -> Отруйнi речовини психотомiметичної дiї

Отруйнi речовини психотомiметичної дiї

Назва:
Отруйнi речовини психотомiметичної дiї
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,87 KB
Завантажень:
144
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Отруйнi речовини психотомiметичної дiї


Речовини психотомiметики (психодизлептики, психохiмiкати, психоотрути, галюциногени) здатнi викликати тимчасовi розлади психiки у здорових людей. Подiбнi гострi токсичнi психози ще називають "модальними", тому що вони iмiтують вiдомi психiчнi хвороби, закрема шизофренiю.
Як самостiйна група бойових отруйних речовин (БОР) психотомiметики з'явились у 1965 роцi. Таких речовин вiдомо бiльше 20 тис. Виходячи з хімічної структури, можна видiлити такi 5 основних груп:
1. Похiднi гліколевої кислоти - атропiноподiбнi речовини:
3-хінукліділфенілгліколат (BZ), дiтран, бенактизiн, бензiлати.
2. Похiднi лiзергiнової кислоти: дiетiламiд лiзергiнової кислоти та iн.
3. Похiднi триптамiну: дiметiлтриптамiн, буфотенiн, псiлоцин та iн.
4. Похiднi фенiлетiламiну: мескалiн та iн.
5. Рiзної хімічної будови: каннабiноли, сернiл, iбогаїн, гармiн та iн.
Невiдомо, якi речовини можуть бути застосованi, однак із численних психотомiметикiв, з вiйськово-хімічної точки зору найбiльшу цiкавiсть викликають похiднi гликолевої та лiзергiнової кислот, якi мають найбiльшу психотомiметичну активнiсть. Табельною ОР, яка прийнята у США, є Бі-Зет. Вiйська США застосували Бі-Зет у В`этнамi у 1965р. Згiдно з тактичною класифiкацiєю психотомiметики вiдносяться до БОР, які тимчасово виводять зi строю. Але у великих дозах вони можуть визивати незворотнi (стiйкі) психiчнi розлади i навiть смерть уражених. Вони можуть плануватися до бойового застосування для дезорганiзацiї штабiв та вiйськ, нейтралiзацiї та взяття у полон живої сили вiськ супротивника без фiзичного знищення i т. iн.
Синтез діетіламіду лізергінової кислоти (ДЛК) вперше був здійснений у 1938 році в Швейцарії Гофманом, якому дуже під час паління мала кількість речовини попала на слизову оболонку ротової порожнини. В наслідок цього з"явились психічні розлади з галюцинаціями.
Психотомiметики можуть бути використанi для придушення масових громадських безладь.
7.1. Фiзико-хiмiчнi та токсичнi властивостi Ві-Зет i ДЛК
Бі-Зет (BZ)
3-хінукліділфенілгліколат
N
/ | \
OH CH2 CH2 CH2
| | | |
| - C - COO - CH2 CH2 CH2
| \ | /
R CH
У звичайних умовах Бі-Зет - це безкольоровi кристали з температурою плавлiння +1650С i температурою кипiння +3200С, тобто це є термостійка речовина. Погано розчиняється у водi, добре в органiчних розчинниках (у хлороформi). Таким чином, органічні розчинники можна
О
|| C2H5
/
С - N
| \
C2H5
NH
використовувати для прибирання цієї ОР з заражених поверхонь. Руйнується лугами, які можна використовувати для дегазації. Дiетiламiд лiзергiнової кислоти (ДЛК), шифр армії США - LSD-25, поки що, не є табельною ОР, а вiдноситься до резервних ОР. Оскiльки за своєю психотомiметичною активністю вiн первищуэ всi вiдомi до теперiшнього часу речовини цього типу, включаючи Бі-Зет, то в недалекому майбутньому його може бути віднесено до табельних.
ДЛК у звичайних умовах також є у виглядi бiлих кристалiв з температурою плавлiння +83оС. Плавління перебігає з розпадом. Погано розчиняється у водi, добре в органiчних розчинниках.
Бі-зет та ДЛК у бойових умовах можуть використовуватись у виглядi твердих аерозолiв (димiв). Їх можна розглядати i як диверсiйну отруту для зараження води та продовольства. В органiзм проникають здебiльш iнгаляцiйним шляхом i через шлунково-кишковий тракт. Первинний контакт без симптомiв. При будь-якому шляху надходження виникає однакова клiника. Дiють на органiзм у дуже малих дозах, у сотнi разiв менших, нiж смертельнi. Ефект одного i того ж психотомiметика, який використано в малих дозах, залежить вiд iндивідуальних особливостей людини i ситуацiї, на фонi якої вiдбувалось отруєння.
Втрата боєздатностi настає при концентрацiї в повiтрi: Бі-Зет - 0,1 г/мз; ДЛК - 0,01 г/мз. При прийомi у середину: Бі-Зет - 10 мг/орг; ДЛК 0,1 мг/орг. Таким чином, ДЛК в 10-100 разiв є, більш потужнодіючою речовиною у порівнянні з Бі-зет.
Засобами бойового застосування цих ОР є генератори аерозолiв, авiабомби, димовi шашки, мiни, снаряди.
Механiзм дiї та патогенез iнтоксикацiї
Бі-Зет (BZ).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Отруйнi речовини психотомiметичної дiї

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок