Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Військова кафедра -> ВІЙСЬКОВА ДИСЦИПЛІНА

Загрузка...

ВІЙСЬКОВА ДИСЦИПЛІНА

Назва:
ВІЙСЬКОВА ДИСЦИПЛІНА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,01 KB
Завантажень:
263
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат
на тему:
“ВІЙСЬКОВА ДИСЦИПЛІНА”


ПЛАН
Військова дисципліна, її суть і значення.
Обов’язки військовослужбовців щодо дотримання військової дисципліни.
Заохочення та стягнення, що накладають на солдатів, матросів, сержантів і старшин


1. Військова дисципліна, її суть і значення
Без військової дисципліни не може існувати жодна сучасна армія. У період розбудови Збройних Сил нашої Батьківщини військова дисципліна має особливе значення.
Складна вій-ськова техніка також посилює вимоги до дисципліни кожного воїна. Без міцної військової дисципліни й організова-ності у мирний час неможливо вирішити такі важливі для становлення Збройних Сил завдання, як виховання висо-ких морально-бойових якостей у воїнів і формування у них умінь, знань, навичок, необхідних для захисту держави.
Свідомий характер військової дисципліни робить її стій-кою, міцною, непохитною. Боротьба за зміцнення дисцип-ліни, проти розбіжностей у трактуванні вимог законів України, військових статутів — одне з найважливіших завдань командирів і начальників, а також самих військо-вослужбовців.
Військова дисципліна — це суворе й точне дотриман-ня всіма військовослужбовцями порядку і правил, уста-новлених законодавством України і статутами Збройних Сил України.
Військова дисципліна ґрунтується на усвідомленні кожним військовослужбовцем військового обов'язку та особистої відповідальності за захист народу України, його свободи і незалежності.
Україна як незалежна європейська держава прагне стати правовою, цивілізованою країною, а тому активно працює над вдосконаленням та розробкою нових законів, що визначають норми, правила діяльності, поведінки людей, регулюють соціальні відносини, забезпечують нормальне функціонування та розвиток суспільства.
Важливою складовою суспільства є Збройні Сили. З метою їх нормальної життєдіяльності, зміцнення законності, гарантування прав і свобод військовослужбовців в Україні створено систему законодавства з питань військової служби. Військове законодавство є невід'ємною частиною національного права.
Найвищу юридичну силу в нашій країні має Основний закон — Конституція України. Вона є державно-правовою основою військового законодавства. Воїни Збройних Сил користуються всією повнотою прав і несуть усі обов'язки громадян України, що передбачені Конституцією. Права воїнів не тільки проголошуються, а й реально забезпечуються. Серед них — права на недоторканність особи, матеріальне забезпечення, освіту, житло, охорону здоров'я, свободу совісті та ін. Ніхто не повинен обмежувати військовослужбовців та членів їх сімей у правах і свободах, визначених законодавством України. Військовослужбовці, як і всі громадяни України, мають виковувати конституційні обов'язки: дотримуватися законів держави, сумлінно служити, поважати правила громадського життя.
Наведемо приклад з минулого про свідомий характер військової дисципліни. В березні 1943 р. в районі залізнич-ного переїзду біля с.Таранівка, що на Харківщині, гітлерів-ці, підтягнувши резерви, вирішили відрізати підрозділи Радянської Армії. Шлях фашистам перегородила військова частина. Найвідповідальнішу ділянку фронту займав взвод лейтенанта П. Широтна (помер 30.06.1968 p.). Воїни рете-льно готували позиції до оборони. Ворог кинув на окопи пі-хоту і танки. Зав'язався нерівний бій. Протитанкову гарма-ту радянських бійців було виведено з ладу. Положення ста-ло критичним. Тоді старший сержант І. Вернигоренко (по-мер 26.01.1984 р.) кинувся з гранатами на ворожий танк, знищив його і, важко поранений, довго утримував позицію.
Якщо в підрозділі міцна дисципліна, то в ньому ефек-тивніше відбувається навчання солдатів (матросів); вони швидше оволодівають довіреною їм зброєю і технікою.
На заняттях у класі, на полігоні, танкодромі, в добово-му наряді й на вахті військовослужбовець повинен діяти від-повідно до Дисциплінарного статуту Збройних Сил України.


2. Обов’язки військовослужбовців
щодо дотримання військової дисципліни
Громадянин, який носить почесне звання захисника Батьківщини повинен завжди памятати про свої обов’язки, обовязки військовослужбовця.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: ВІЙСЬКОВА ДИСЦИПЛІНА

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок