Головна Головна -> Реферати українською -> Військова кафедра -> Проведення дня цивільної оборони в загальноосвітній школі

Проведення дня цивільної оборони в загальноосвітній школі

Назва:
Проведення дня цивільної оборони в загальноосвітній школі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,53 KB
Завантажень:
2203
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.2


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
ПІДГОТОВКА "ДНЯ ЦО" У ШКОЛІ

"День ЦО" проводиться без порушення навчального процесу, у квітні.

На підготовку до проведення "Дня цивільної оборони" відводиться не менше двох місяців.

Успіх проведення "Дня ЦО" великою мірою залежить від його завчасної підготовки, чіткого керівництва та правильного визначення складу учасників.

Для цього ретельно планується та підготовлюється увесь комплекс заходів, розроблюються необхідні документи:

1. Наказ директора - начальника ЦО школи "Про підготовку і проведення "Дня ЦО", у якому вказується мета, завдання і час проведення, склад учасників і порядок їх підготовки, обсяг робіт із підготовки навчально-матеріальної бази і терміни їх виконання, відповідальні організатори, склад загальної комісії, підкомісії (журі) на окремих точках та інше, (додаток № 1)

2. План підготовки і проведення "Дня ЦО", що затверджується начальником ЦО школи і погоджується з начальником управління освіти міськвиконкому, територіальним відділом з питань надзвичайних ситуацій району (міста), (додаток № 2). План підготовки до "Дня ЦО" і план проведення "Дня ЦО" можуть бути окремими.

Навчальні заклади, які проводять показові заходи з метою обміну досвідом і надання допомоги педагогічному складу закладів середньої освіти надають гарно оформлену програму організації і проведення "Дня ЦО в школі".

В період підготовки до "Дня цивільної оборони" керівництво закладу активізує пропаганду цивільної оборони через усні виступи, стіннівки, роботу радіовузла, демонструються науково-популярні, хронікально-документальні та учбові фільми. Крім того, в цей період проводиться цілеспрямована робота для підвищення рівня підготовки постійного складу, вдосконалюється навчання учнів з питань цивільної оборони та основ безпеки життєдіяльності, інтенсивно проводяться заняття, тренування.

За добу до проведення "Дня ЦО" на інформаційному стенді школи вивішується оголошення про час проведення кожного заходу і відповідальні особи за їх виконання.

Під час підготовки всі учні поділяються на 3 вікові групи (2-4-ті, 5-9-ті, 10-11-ті класи). їх своєчасно ознайомлюють із переліком запланованих заходів, в яких вони братимуть участь, змістом, місцем і часом проведення "Дня ЦО".

Основними заходами, що плануються до "Дня ЦО", є:

А). Практичні заходи:

- збір постійного складу школи або засідання штабу ЦО;

- перевірка укомплектованості й оснащеності нево-єнізованих формувань цивільної оборони;

- приведення в готовність захисних споруд, якщо вони є в наявності;

- відпрацювання прийомів користування засобами індивідуального захисту;

- проведення протипожежних, світломаскувальних, герметизаційних та евакуаційних заходів;

- відпрацювання практичних дій відповідно до "Плану дій у HC";

- знезаражування територій, будинків, майна та ін.

Б). Навчально-методичні заходи (практичні (розв'язування ситуаційних завдань), класно-групові заняття, семінари, прес-конференції, бесіди, вікторини і відкриті уроки) з залученням до їх проведення фахівців екологічної, пожежної, санітарно-епідеміологічної служби і працівників з надзвичайних ситуацій та у справах цивільного захисту населення.

В). Агітаційно-пропагандистські заходи (огляди-кон-курси, радіогазети, стінна преса, демонстрація кіно, ві-деофільмів, виставки).

Г). Спортивні змагання, естафети, тренування (по одяганню протигазів, захисних костюмів, по транспортуванню і мобілізації постраждалих під час HC, по умінню працювати на приладах РХР тощо).

З метою інтенсифікації заходів ЦО в день проведення "Дня ЦО" заздалегідь передбачають його в розкладах занять і планують на цей день максимально можливу кількість уроків, занять з ЦО (за рахунок часу на заняття по ОБЖД).

Найбільш активними учасниками заходів "Дня ЦО" є постійний склад школи, учні старших класів, особовий склад невоєнізованих формувань.

Учні усіх класів, беруть участь у заходах "Дня цивільної оборони" у ході планових занять на уроках малювання - у конкурсі малюнків про допомогу при стихійних лихах, аваріях і катастрофах; праці - виготовлення простіших засобів індивідуального захисту і відновлення навчально-матеріальної бази ЦО на практичних заняттях і тренуваннях, у цей день активно використовуються інші шкільні предмети для поглибленого вивчення факторів, що ініціюють надзвичайні ситуації (фізика, хімія, астрономія, географія, біологія тощо), та гуманітарні предмети для обговорення художніх творів та історичних подій, у яких зачіпається тема HC.

Відпрацювання питань різних ввідних, як правило планується на останньому або за рішенням директора на будь-якому уроці. Ввідні можуть бути такими:

- Радіаційна небезпека,

- хімічна небезпека,

- загроза затоплення,

- землетрус,

- загроза терористичного акту, пожежа та інших, характерних для навчального закладу.

Оповіщення по ввідній проводиться згідно зі схемою оповіщення учбового закладу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Проведення дня цивільної оборони в загальноосвітній школі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок