Головна Головна -> Реферати українською -> Військова кафедра -> Отруйні речовини подразнювальної та психотоміметичної дії

Отруйні речовини подразнювальної та психотоміметичної дії

Назва:
Отруйні речовини подразнювальної та психотоміметичної дії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,54 KB
Завантажень:
91
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
План:

1. В С Т У П

2. ТОКСИКОЛОГІЯ АДАМСИТУ, CR, CS. КЛІНІКА, ПРОФІЛАКТИКА, ОСНОВНІ ПРИНЦИПИ ЛІКУВАННЯ УРАЖЕНЬ

3. ТОКСИКОЛОГІЯ BZ, ДЛК. КЛІНІКА, ПРОФІЛАКТИКА, ОСНОВНІ ПРИНЦИПИ ЛІКУВАННЯ УРАЖЕНЬ

4. Література

В С Т У П

До подразнювальних ОР відносять такі хімічні речовини, які в мінімальних концентраціях вибірково діють на нервові закінчення слизових оболонок дихальних шляхів, кон’юнктиви очей і викликають відчуття печії, болю. Кон’юнктива очей, слизова дихальних шляхів мають багато нервових закінчень, які доступні для контакту з ОР і тому найбільш чутливі до них.

Виділяють дві групи подразнювальних ОР:

а) лакриматори – сльозоточиві ОР, які переважно подразнюють органи зору, викликають інтенсивну сльозотечу. Основними представниками цієї групи є хлорацетофенон (ХАФ), CR, CS та учбова ОР – хлорпікрін.

б) стерніти – переважно впливають на слизову оболонку дихальних шляхів, що визиває інтенсивне чхання і кашель. Основним представником цієї групи є речовина адамсит.

У військових цілях подразнювальні ОР використовувались у Першу світову війну. Речовини CR і ХАФ використовували США у війні з В’єтнамом. CS є табельною ОР. Крім того, рецептури подразнювальних речовин, так звані “поліцейські гази”, призначені для застосування з метою придушення масових безчинств і особистої самооборони громадян.

Речовини психотомiметики (психодислептики, психохiмiкати, психоотрути, галюциногени) здатнi викликати тимчасовi розлади психiки у здорових людей. Подiбнi гострi токсичнi психози ще називають "модельними", тому що вони iмiтують вiдомi психiчнi хвороби, закрема шизофренiю.

Виділяють п’ять груп психотоміметичних ОР:

а) похiднi гліколевої кислоти - атропiноподiбнi речовини: 3-хінуклідилфенілгліколат (BZ), дитран, бенактизин, бензмилати;

б) похiднi лiзергiнової кислоти: дiетиламiд лiзергiнової кислоти та iн.;

в) похiднi триптамiну: диметилтриптамiн, буфотенiн, псилоцин та iн.;

г) похiднi фенiлетиламiну: мескалiн та iн.;

г) рiзної хімічної будови: каннабiноли, сернiл, iбогаїн, гармiн та iн..

Невiдомо, якi речовини можуть бути застосованi, однак із численних психотомiметикiв, з вiйськово-хімічної точки зору найбiльшу цiкавiсть викликають похiднi гліколевої та лiзергiнової кислот, якi мають найбільшу психотомiметичну активнiсть. Табельною ОР, яка прийнята у США, є Бі-Зет. Вiйська США застосували Бі-Зет у В`этнамi у 1965р. Згiдно з тактичною класифiкацiєю психотомiметики відносяться до БОР, які тимчасово виводять зi строю. Але у великих дозах вони можуть визивати незворотнi (стiйкі) психiчнi розлади i навіть смерть уражених. Вони можуть плануватися до бойового застосування для дезорганізації штабів та військ, нейтралізації та взяття у полон живої сили вiськ противника без фізичного знищення i т. iн..

Психотомiметики можуть бути використані для придушення масових громадських безчинств.

ТОКСИКОЛОГІЯ АДАМСИТУ, CR, CS. КЛІНІКА, ПРОФІЛАКТИКА, ОСНОВНІ ПРИНЦИПИ ЛІКУВАННЯ УРАЖЕНЬ

За агрегатним станом вказані подразнювальні речовини при t 20оС являють собою тверді кристалічні речовини:

- CS, ХАФ - безбарвниі(технічний продукт сірого кольору);

- CR, адамсит – жовтого кольору.

У воді практично нерозчинні. Розчиняються в органічних розчинниках, котрі можна використовувати для видалення цих ОР із заражених поверхонь. Добре розчиняються в жирах, ліпідах, що пояснює спорідненість до нервової системи.

Гідроліз подразнювальних речовин у воді йде повільно, прискорюється в розчинах лугів та при нагріванні.

Практичне значення для дегазації має взаємодія з водно-спиртовим розчином сірчистого натрію. Крім того, адамсит знешкоджується розчинами хлорного вапна, перекису водню та іншими окислювачами. Зазначені речовини є стійкими, найбільшу фізико-хімічну стійкість має СR.

Подразнювальні ОР можуть застосовуватись у вигляді твердих аерозолів (димів), а їх рідкі рецептури у вигляді аерозолів (туманів).

Найбільш ефективними засобами використання подразнювальних речовин є спеціальні генератори аерозолів, ручні гранати, димові шашки, снаряди, бобми тощо. У безвітряну погоду хмара подразнювальних речовин зберігається протягом 5-10 хв.. Однак тверді частинки рецептур табельної ОР CS, що випадають на місцевості, зберігаються від двох тижнів до 1 місяця і здібні створювати вторинну хмару. Переважний шлях надходження аерозолів в організм - інгаляційний. Але можливе ураження шкіри та шлунково-кишковоого тракту (при потраплянні їх усередину з водою, їжею та слиною).

Токсичні концентрації:ПР значно перевищують концентрації, якї викликають втрату боєздатності.

Механізм дії та патогенез інтоксикації

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Отруйні речовини подразнювальної та психотоміметичної дії

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок