Головна Головна -> Реферати українською -> Військова кафедра -> Організація та засоби проведення хімічної розвідки Індикація отруйних речовин і отрут

Організація та засоби проведення хімічної розвідки Індикація отруйних речовин і отрут

Назва:
Організація та засоби проведення хімічної розвідки Індикація отруйних речовин і отрут
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,55 KB
Завантажень:
346
Оцінка:
 
поточна оцінка 0.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Висока токсичність бойових отруйних речовин, їх здатність викликати масові ураження особового складу висувають на перший план у системі захисту військ від хімічної зброї такі заходи, як хімічна розвідка та індикація отруйних речовин. Ці заходи є важливою ділянкою діяльності командирів (начальників) та особового складу медичних підрозділів, частин та установ, оскільки від своєчасності, достовірності їх проведення залежить життя особового складу та боєздатність військ.

Індикація у перекладі з латинської мови означає показувати, виявляти. У військовій справі цей термін вперше був використаний у кінці першої світової війни для позначення заходів щодо виявлення ОР при їх використанні.

Перші способи індикації були запропоновані у 1914-1918 рр. Прокоф’євим та Колосковим. Перший запропонував для виявлення ОР індикаторні папірці, а другий — скляні посудини з індикаторними речовинами, через які всмоктувалось заражене повітря.

Після закінчення першої світової війни, коли почалися широкі дослідження з вивчення властивостей хімічної зброї, термін “індикація” почали використовувати і для кількісної оцінки зараження різних об’єктів отруйними речовинами.

Індикація ОР вирішує 2 головні завдання:

― своєчасне повідомлення про використання хімічної зброї для того, щоб у найкоротший строк можна було вжити необхідні заходи щодо захисту особового складу, а також усунути наслідки хімічного нападу;

― контроль за проведенням заходів щодо ліквідації хімічного нападу.

1. Завдання та організація хімічної розвідки

Хімічна розвідка ― це комплекс заходів, спрямованих на виявлення зараження отруйними речовинами місцевості у районах розташування та на напрямках дії військ, що проводяться з метою попередження ураження особового складу хімічною зброєю.

Вимоги до хімічної розвідки: своєчасність; безперервність; достовірність; спадкоємність.

Завданнями хімічної розвідки є:

― встановлення наявності зараження ОР місцевості та повітря і термінове повідомлення особового складу про зараження;

― визначення характеру та ступеня зараження;

― визначення меж зараження районів та позначення їх знаками “заражено” з позначенням виду ОР та часу визначення;

― визначення районів застою ОР;

― визначення напрямків переміщення зараженої хмари;

― визначення шляхів обходу (об’їзду) районів зараження;

― здійснення контролю за зміною ступеня зараження ОР місцевості та повітря а також за зміною меж районів зараження;

― виявлення зараження ОР джерел питної води та пунктів водопостачання.

Хімічна розвідка організується штабами частин та командирами підрозділів. Безпосереднє керівництво розвідкою у підрозділах здійснює командир підрозділу, а у частинах ― начальник хімічної служби.

Хімічна розвідка у ротах та батальйонах ведеться хімічними спостерігачами та хімічними спостережними постами, котрі призначаються з особового складу цих підрозділів. Спостережні пости, як правило, розташовують на командних пунктах своїх підрозділів.

У частинах (з’єднаннях) хімічна розвідка здійснюється хімічними спостережними постами (ХСП) та хімічними розвідувальними дозорами (ХРД), що виділяються з підрозділів розвідки хімічних військ. ХСП ведуть розвідку, як правило, на командних пунктах частин (з’єднань), а хімічні розвідувальні дозори діють самостійно або у складі органів військової розвідки, передових, розвідувальних, рейдових, спеціальних та обхідних загонів, авангардів, загонів забезпечення руху та загонів ліквідації наслідків використання противником зброї масового ураження (ЗМУ). У дивізії, крім того, вона може проводитись приданими вертольотами для радіаційної та хімічної розвідки.

Хімічна розвідка проводиться шляхом спостереження та обстеження зараженої місцевості. Спостереження здійснюється хімічними спостерігачами та хімічними спостережними постами (ХСП), а обстеження - хімічними розвідувальними дозорами (ХРД), які переміщуються на спеціально обладнаній техніці (БРДМ-РХ, УАЗ-469-РХ, БТР-РХ).

На хімічних спостерігачів та хімічні спостережні пости покладаються такі завдання:

― виявлення зараження ОР місцевості та повітря;

― встановлення типу ОР у районі розташування спостерігача чи поста; ― повідомлення про хімічне зараження тих підрозділів, у розташуванні яких вони виявлені;

― встановлення ступеня зараження місцевості та повітря ОР;

― контроль змін ступеня зараженості місцевості та повітря; взяття проб води, ґрунту, рослинності і т. ін.

На розвідувальні дозори, крім завдань, які виконуються хімічними спостерігачами (постами), покладаються такі завдання: визначення та позначення меж районів хімічного зараження; відшукування шляхів їх обходу (об’їзду); виявлення напрямків, маршрутів та ділянок з найменшими ступенями зараження ОР.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Організація та засоби проведення хімічної розвідки Індикація отруйних речовин і отрут

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок