Головна Головна -> Реферати українською -> Військова кафедра -> Дії населення та особового складу податкової міліції за сигналами цивільної оборони

Дії населення та особового складу податкової міліції за сигналами цивільної оборони

Назва:
Дії населення та особового складу податкової міліції за сигналами цивільної оборони
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,07 KB
Завантажень:
193
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Серед захисних заходів цивільної оборони, здійснюваних завчасно, особливо важливе місце займає організація оповіщення органів цивільної оборони, формувань і населення про погрозу нападу супротивника і про застосування ним ядерної, хімічної, бактеріологічної зброї й інших сучасних засобів нападу. Особливе значення оповіщення здобуває у випадку раптового нападу супротивника, коли реальний час для попередження населення буде вкрай обмеженим і обчислюватися хвилинами.

За даними закордонної преси, вважається, що своєчасне оповіщення населення є можливістю укриття його за 10-15 хв. після оповіщення, що дозволить знизити втрати людей при раптовому застосуванні супротивником зброї масового знищення з 85 % до 4-7 %. Тому захист населення від зброї масового знищення навіть при наявності достатньої кількості притулків і укриттів буде залежати від добре організованої системи оповіщення, організація якої покладається на штаби цивільної оборони.

Сучасні системи далекого виявлення дозволяють швидко визначити не тільки місце і напрямок руху носія, але і час його підльоту. Це забезпечує передачу сигналу по системі оповіщення до штабів цивільної оборони й об'єктів.

Оповіщення організується для своєчасного доведення до органів цивільної оборони, формувань і населення, сигналів, розпоряджень і інформацій цивільної оборони про евакуацію, повітряний напад супротивника, радіаційної небезпеки, хімічному й бактеріологічному (біологічному) зараженні, погрозі затоплення, початку розосередження й ін.

Ці сигнали й розпорядження доводяться до штабів цивільної оборони об'єктів централізовано. Терміни їх доведення мають першочергове значення. Скорочення термінів оповіщення досягається позачерговим використанням усіх видів зв'язку, телебачення і радіомовлення, застосуванням спеціальної апаратури й засобів для подачі звукових і світлових сигналів.

Усі сигнали передаються по каналах зв'язку і радіотрансляційних мереж, а також через місцеві радіомовні станції. Одночасно передаються вказівки про порядок дій населення і формувань, вказуються орієнтований час початку випадання радіоактивних опадів, час підходу зараженого повітря і час підходу зараженого повітря й вид отруйних речовин.

Сигнали, подані вищим штабом ЦО, дублюються всіма підлеглими штабами.

З метою своєчасного попередження населення, міст і сільських населених пунктів про виникнення безпосередньої небезпеки застосування супротивником ядерної, хімічної, бактеріологічної чи іншої зброї й необхідності застосування мір захисту, встановлені наступні сигнали оповіщення цивільної оборони: «Повітряна тривога» «Відбій повітряної тривоги»; «Радіаційна небезпека»; «Хімічна тривога».

У штабах цивільної оборони міст можуть встановлюватися різноманітна сигнальна апаратура і засоби зв'язку, що дозволяють за допомогою пульта включати гучномовний зв'язок і квартирну радіотрансляційну мережу, здійснювати одночасний виклик керівного складу міста й об'єктів народного господарства по циркулярній телефонній мережі, приймати, розпорядження вищіх штабів і передавати свої розпорядження й сигнали оповіщення штабам цивільної оборони об'єктів і населенню.

Сигнал «Повітряна тривога» подається для всього населення. Він попереджає про безпосередню небезпеку ураження супротивником даного міста (району). По радіотрансляційній мережі передається текст: «Увага! Увага! Громадяни! Повітряна тривога! Повітряна тривога!» Одночасно з цим сигнал дублюється звуком сирен, гудками заводів і транспортних засобів. На об'єктах сигнал буде дублюватися всіма, наявними в їхньому розпорядженні засобами. Тривалість сигналу 2-3 хвилини.

По цьому сигналу об'єкти припиняють роботу, транспорт зупиняється і все населення вкривається в захисних спорудженнях. Робітники та службовці припиняють роботу відповідно до встановленої інструкції й вказівок адміністрації, що виключають виникнення аварій. Там, де по технологічним вимогам безпеки не можна зупинити виробництво, залишаються чергові, для яких будуються індивідуальні притулки.

Сигнал «Повітряна тривога» може застати людей у будь-якому місці й у самий несподіваний час. В усіх випадках варто діяти швидко, але спокійно, впевнено і без паніки. Суворе дотримання правил поведінки по цьому сигналі значно скорочують утрати людей.

Сигнал «Відбій повітряної тривоги» передається органами цивільної оборони. По радіотрансляційній мережі передається текст: «Увага! Увага - громадяни! Відбій повітряної тривоги? Відбій повітряної тривоги». По цьому сигналу населення з дозволу комендантів (старших) притулків і укриттів залишає їх. Робітники та службовці повертаються на свої робочі місця і приступають до роботи.

У містах (районах, по яких супротивник наніс удари зброєю масового знищення, для ховаючихся передається інформація про обстановку, про прийняті заходи для ліквідаці наслідоків нападу,

“режим поводження населення і інша необхідна інформація для наступних дій ”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Дії населення та особового складу податкової міліції за сигналами цивільної оборони

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок