Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Військова кафедра -> Природні отрути

Загрузка...

Природні отрути

Назва:
Природні отрути
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,39 KB
Завантажень:
460
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Природні отрути


На земній кулі щорічно значна кількість людей зазнає дії отрут тварин та рослин, яких багато на суші і в морі, практично, на всіх широтах. Звідси і важливість вивчення цих отрут для профілактики і лікування отруєнь ними у військовослужбовців, які проходять службу у різних регіонах.
З другого боку, розшифрування отрут дозволяє репродукувати їх синтез, вивчати механізм дії та використовувати деякі з них у воєнних цілях.
Прогресуючий зріст досліджень в області вивчення цих отрут привів до формування нової наукової дисципліни - токсикології. У 1962 р. створене міжнародне товариство токсинологів, яке видає свій журнал.
Отрути тваринного походження
На земній кулі нараховується біля 5 тис. видів отруйних тварин. Їх ядовитість позв'язують з процесом еволюційного розвитку.
За походженням токсинів усі отруйні тварини поділяють на первинно- та вторинно отруйні. Первинно отруйні тварини самі виробляють отруту, а вторинно отруйні накопичують токсичні речовини, які проникають в організм з їжею та водою. Тварини, що мають органи, за допомогою яких вони виробляють отруту в спеціальних залозах, вважають активно отруйними, інших, які мають в організмі отруйні речовини в печінці, крові, статевих залозах та інших тканинах - пасивно отруйними. Отрути тваринного походження викликають різні ураження, механізми їх токсичної дії поки-що вивчені недостатньо.
Отрути медуз. У водах, які омивають континенти, зустрічаються отруйні медузи. Хімічна структура отрути не встановлена, але відомо, що вона дуже стійка, роками зберігається в мертвих медузах і не руйнується навіть при довгому кип`ятінні.
Після контакту з медузами через декілька секунд, виникає пекучий біль, який через 2-3 хв. стає нестерпним, людина втрачає свідомість і тоне. В більш легких випадках відчувається опік, як від кропиви, з розвитком еритеми і пухирів, які тримаються 2-6 днів.
Загальнорезорбтивна дія настає через 15-20 хв. після контакту та характеризується розвитком порушень органів дихання, серцево-судинної системи, шлунково-кишкового тракту. Смерть може наступити через 2-3 год. від розвитку глибокого шоку і тяжких розладів дихання. При сприятливому перебігу отруєння одужання настає через 5-7 днів.
Перша медична допомога та лікування. Швидко вийти з води і вилучити із шкіри щупальця і стрікальні клітини шляхом протирання поверхні тіла рушником. Для нейтралізації отрути уражені місця протирають спиртом або 1% розчином формаліну, розчином аміаку, соди. На уражену ділянку накладається пов'язка; у разі різкого порушення дихання або його зупинки - штучне дихання. Внутрішньовенно 0,5% розчин новокаїну з глюкозою і дімедролом, гарячі ванни по 5-10 хв. Примочки з 5% ментоловим спиртом на уражені місця. При порушенні серцево-судинної системи - кордіамін - 2,0, камфора - 2,0, при психомоторному збудженні літичну суміш:- аміназін 2,5% - 1,0, сульфат магнію 25% - 10,0, - дімедрол 1% - 2,0. Наркотики протипоказані.
Отрути членистоногих. Найбільш отруйними представниками членистоногих є клас павуків - каракурт і скорпіон. Вони розповсюджені у Криму та степовій зоні України.
Отрута каракурта. Система органів, в яких утворюється та знаходиться отрута, складається із залоз, розташованих у головогрудях, та протоків, які знаходяться в холіцерах. Отрута характеризується високою токсичністю, яка в декілька разів перевищує отруту деяких змій (у 15 разів отруту грімучої змії). Свої токсичні властивості вона зберігає протягом декількох років. Небезпечна тільки при парентеральному введенні.
Механізм дії отрути каракурта розкритий. Вона має нейротропну і міотропну дію. Викликає спазми периферичних судин та парез судин грудної і брюшної порожнини, збільшує проникність судин, що приводить до крововиливів у внутрішні органи та ЦНС.
На місці укусу через 5-10 хв. виникає сильний біль, який розповсюджується на область живота, попереку і грудей. Сильний біль у суглобах і м'язах спричиняє до нездатності ураженого стояти і рухатись. З'являється нудота, блювота, задуха внаслідок бронхоспазму, запаморочення, сильне психічне збудження, страх смерті.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: Природні отрути

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок