Головна Головна -> Реферати українською -> Військова кафедра -> Життєзабезпечення населення у надзвичайних ситуаціях Забезпечення проведення рятувальних та інших невідкладних робіт Заходи безпеки при проведенні РІНО / РНАВР Задача

Життєзабезпечення населення у надзвичайних ситуаціях Забезпечення проведення рятувальних та інших невідкладних робіт Заходи безпеки при проведенні РІНО / РНАВР Задача

Назва:
Життєзабезпечення населення у надзвичайних ситуаціях Забезпечення проведення рятувальних та інших невідкладних робіт Заходи безпеки при проведенні РІНО / РНАВР Задача
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,95 KB
Завантажень:
623
Оцінка:
 
поточна оцінка 1.3


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
ПЛАН

Вступ

1. Життєзабезпечення населення у надзвичайних ситуаціях

а) Забезпечення проведення рятувальних та інших невідкладних робіт

б) заходи безпеки при проведенні РІНО / РНАВР

3. Задача:

Вступ

Щодня в світі фіксуються тисячі подій, при яких відбувається порушення нормальних умов життя і діяльності людей і які можуть призвести або призводять до загибелі людей та/або до значних матеріальних втрат. Такі події називаються надзвичайними ситуаціями.

Засоби масової інформації, як правило, привертають увагу громадськості до надзвичайних ситуацій, особливо коли вони пов'язані з життям відомих особистостей, призвели або можуть призвести до великої кількості жертв, становлять загрозу нормальному життю і діяльності груп людей, цілих регіонів чи навіть країн. Майже жодне газетне видання, жоден випуск радіо або телевізійних новин не виходить без таких повідомлень.

Небезпека — це негативна властивість матерії, яка проявляється у здатності її завдавати шкоди певним елементам Всесвіту, потенційне джерело шкоди. Якщо мова йде про небезпеку для людини, то це явища, процеси, об'єкти, властивості, здатні за певних умов завдавати шкоди здоров'ю чи життю людини або системам, що забезпечують життєдіяльність людей.

1. Життєзабезпечення населення у надзвичайних ситуаціях

а) Забезпечення проведення рятувальних та інших невідкладних робіт

Згідно з Законом «Про цивільну оборону України» «громадяни України мають право на захист свого життя і здоров 'я від наслідків аварій, катастроф, значних пожеж, стихійного лиха і вимагати від Уряду України, інших органів державної виконавчої влади, адміністрації підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності і господарювання гарантій щодо його реалізації.

Держава як гарант цього права створює систему цивільної оборони, яка має своєю метою захист населення від небезпечних наслідків аварій і катастроф техногенного, екологічного, природного та воєнного характеру».

Головною функцією органів державної виконавчої влади, адміністрації підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності та господарювання у разі виникнення НС є захист населення та організація його життєзабезпечення.

Заходи щодо захисту населення плануються та проводяться по всіх районах, населених пунктах, охоплюють усе населення. Водночас характер та зміст захисних засобів встановлюється залежно від ступеня загрози, місцевих умов з урахуванням важливості виробництва для безпеки населення, інших економічних та соціальних чинників. З цією метою міста розподіляються за групами важливості, а об'єкти — за категоріями стосовно засобів захисту населення у разі надзвичайної ситуації. Цей розподіл здійснює Кабінет Міністрів України. Для міст встановлені наступні групи:

 особливої важливості;

 першої групи;

 другої групи;

 третьої групи.

Для підприємств та організацій встановлені наступні категорії:

 особливої важливості;

 першої категорії;

 другої категорії.

Основні заходи щодо захисту населення плануються та здійснюються завчасно і мають випереджувальний характер. Це стосується насамперед підготовки, підтримання у постійній готовності індивідуальних та колективних засобів захисту, їх накопичення, а також підготовки до проведення евакуації населення із зон підвищеного ризику.

Для організації життєзабезпечення населення в умовах НС та організації робіт з ліквідації наслідків аварій, катастроф, стихійних лих створюються Державні комісії з надзвичайних ситуацій — ДКНС. ДКНС діють при Кабінеті Міністрів України, в областях, містах, регіонах як на постійній основі, так і у випадку виникнення НС. До їх функцій входить забезпечення постійної готовності до дій аварійно-рятувальних служб, контроль за розробкою та реалізацією заходів з попередження можливих аварій і катастроф. Усі завдання з ліквідації НС виконуються по черзі у максимально короткі строки.

Передусім вирішуються завдання щодо термінового захисту населення, запобігання розвитку чи зменшення впливу надзвичайної ситуації і завдання з підготовки та виконання рятувальних та інших невідкладних робіт.

Організація життєзабезпечення населення в умовах НС — це комплекс заходів, спрямованих на створення і підтримання нормальних умов життя, здоров 'я і працездатності людей.

Цей комплекс включає:

 управління діяльністю робітників та службовців, всього населення при загрозі та виникненні НС;

 захист населення та територій від наслідків аварій, катастроф, стихійного лиха;

 забезпечення населення питною водою, продовольчими товарами і предметами першої необхідності;

 захист продовольства, харчової сировини, фуражу, вододжерел від радіаційного, хімічного та біологічного зараження (забруднення);

 житлове забезпечення і працевлаштування;

 комунально-побутове обслуговування;

 медичне обслуговування;

 навчання населення способам захисту і діям в умовах НС;

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Життєзабезпечення населення у надзвичайних ситуаціях Забезпечення проведення рятувальних та інших невідкладних робіт Заходи безпеки при проведенні РІНО / РНАВР Задача

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок