Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Військова кафедра -> Основи таємного діловодства та режиму таємності

Загрузка...

Основи таємного діловодства та режиму таємності

Назва:
Основи таємного діловодства та режиму таємності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,83 KB
Завантажень:
484
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.1
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
ЛЕКЦІЯ
з предмету “Загальновійськова підготовка”
Тема 2. “ОСНОВИ ТАЄМНОГО ДІЛОВОДСТВА ТА
РЕЖИМУ ТАЄМНОСТІ”
а) Література
Обов’язкова:
Наказ міністра оборони № 010 від 7.08.1990 р.
Інструкція про порядок обліку, зберігання і використання документів, справ, видань та інших матеріальних носіїв інформації, які містять конфіденційну інформацію, що є власністю держави.
Посібник “Сучасне діловодство” – 2001 р.
Додаткова:
Наказ МО України № 035 від 20.09.96 р.
Рекомендації щодо перегляду грифів секретності та приведення їх у відповідність до вимог чинного законодавства України. - 2002 р .
Посібник “Сучасне українське діловодство” – 2000 р.
б) Наочні посібники та технічні засоби навчання
Слайди: “Види таємних документів”, “Грифи таємності”.
Графопроектор “Лектор-2000”.
Навчальні питання і розрахунок часу |
Вступне слово
| Організація таємного діловодства
. | Основні правила дотримання режиму таємності
Заключна частина
Зміст лекції
Вступне слово
Після перевірки наявності студентів та їх готовності до заняття викладач оголошує тему та мету заняття, кількість часу, відведеного для її вивчення, вказує літературу, яку необхідно використовувати на занятті та під час самостійної підготовки. Далі він оголошує навчальні питання заняття.
ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
Вперше слово “таємно” з’явилося у словосполученні “Таємна канцелярія”, яка була створена у 1718 році для слідства у знаменитій справі сина Петра І царевича Олексія, що зрадив державу, свого батька і рішенням таємної канцелярії був засуджений на смерть. Взагалі до функції таємної канцелярії входило розслідування найважливіших державних злочинів, таких як замах на царя, спроба державного перевороту, антиурядова агітація, зрада чаклунство, казнокрадство, хабарництво та інш.
Державними таємницями України є відомості особливої важливості, цілком таємні і таємні військові, політичні, економічні, науково-технічні та інші відомості, розголошення або втрата яких причинило або може причинити шкоду державним інтересам України.
Державні таємниці України по ступеню їх важливості поділяються на державну таємницю і військову таємницю.
Державну таємницю складають відомості, розголошення (передача, втрата) яких може негативно впливати на якісний стан військово-економічного потенціалу країни або привести до інших тяжких наслідків для обороноздатності, державної безпеки, економічних і політичних інтересів країни.
Військову таємницю складають відомості військового характеру, розголошення (передача) яких може нанести збитки обороноздатності держави.
Загальне керівництво і контроль за організацією і забезпеченням захисту державних таємниць в ЗС України здійснює Генеральний штаб через відповідні управління і служби.
Відповідальність за організацією і здійсненням необхідних заходів по захисту державних таємниць покладається на командира військової частини, безпосередньо за ці питання відповідає начальник штабу військової частини.
Начальники штабів військових частин відповідають за діяльність управлінь (служб) по захисту державних таємниць, забезпечують розробку планів заходів по цим питанням та своєчасно доводять завдання до підлеглих, здійснюють систематичний контроль за виконанням вимог нормативних документів по захисту державних і військових таємниць.
Ніяка терміновість і важливість заходів, що проводяться, не може служити підставою для невиконання або порушення чинного законодавства, вимог керівних і нормативних документів щодо охорони державної таємниці (Наказ МОУ № 035 від 20.09.96 р.).
Режим таємності – це встановлений нормативними актами вищих структур державної влади України єдиний порядок забезпечення збереженості державних таємниць, що включає в себе систему адміністративно-правових, організаційних, інженерно-технічних та інших заходів.
В наш сучасний час в умовах конкуренції між фірмами, підприємствами, організаціями актуальною проблемою стає збереження інформації, що становить комерційну таємницю, що використовується для досягнення комерційних цілей, а саме одержання прибутку, уникнення збитків, здобуття переваги над конкурентами та інші особливості комерційної діяльності.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Основи таємного діловодства та режиму таємності

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок