Головна Головна -> Реферати українською -> Історія всесвітня -> Сталін І.В. (Джугашвілі)

Сталін І.В. (Джугашвілі)

Назва:
Сталін І.В. (Джугашвілі)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,53 KB
Завантажень:
207
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Сталін І.В. (Джугашвілі)


Вступ.
Пережити свій час дано небагатьом. Один серед них – Сталін. Ще довго не стихатимуть суперечки про його роль в нашій історії, що супроводжуються епітетами, забарвленими і ненавистю і шанобою, і смутком, і вічним подивом. Так не інакше, на долі Сталіна ми ще раз переконуємось, що, зрештою, влада великих ідей сильніша за владу людей. Якими б вони титанами не здавались.
Спроба створити портрет Й.В. Сталіна – чи просто екскурс у недалеке минуле. Не можна забувати про процеси історії, які все більше віддаляють нас дистанцію часу, продовжують впливати і довго впливатимуть як на сьогодення так і на майбутнє. А воно часто значно ближче, ніж дехто вважає.
Зрозуміти особистість Сталіна сьогодні надзвичайно важко, так як література, в якій містяться описи політичної діяльності та самої особи Сталіна, описують одні і ті ж події в різному трактуванні. Часто можна зустріти непогодженість в самій біографії вождя, в його революційній діяльності та особистому житті. Мимовільно, у деяких авторів, виникає питання: може І.В. Джугашвілі і І.В. Сталін – це різні люди !
Але щоб все це зрозуміти, необхідно згадати, що в 1988 – 1989 рр. В Радянському Союзі існувала цензура, без дозволу якої не вийшла в світ жодна публікація. А також одразу після революції І.В. Сталін починає виявляти документи про самого себе, витягати їх із місцевих архівів і обмежувати до них доступ в Москві. Сам він вписував в свою “коротку біографію” неіснуючі факти і незаслужені оцінки.
З цих та інших причин, особа Сталіна залишається оточена таємницею та великою кількістю загадкових фактів. Тому створення портрету І.В. Джугашвілі (Сталіна) містить в своїй основі деякі перешкоди, в зв’язку з неузгодженістю деяких фактів, спогадів чи думок.
Соціально – психологічний портрет І.В. Джугашвілі (Сталіна)
При описі соціально – психологічного портрету Сталіна, слід приділити значну увагу дитячим і юнацьким рокам. Справедливо вважаючи, що основні риси особистості формуються в дитинстві і юності. Як відмічає в своїй книзі про Сталіна П. Улам, саме бідність і суворе дитинство Сталіна залишили невиправлений слід на усьому його житті перетворивши його дуже рано в недовірливу і грубу людину, без сентиментальностей, що погано володіла російською мовою, яка страждала від комплексів неповноцінності, і амбіційності. 3; 14
Уже з дитинства Сталіну була властива впертість і прагнення переважати над своїми ровесниками. Він не відрізнявся великими здібностями, але був впертий і багато читав. Невеликого зросту і фізично слабкий, Сосо не міг розраховувати на успіх в хлопчачих бійках і боявся бути побитим. Він швидко став скритим і мстивим, і все життя не долюблював високих і фізично міцних людей. Устремління до слави рано оволоділо розумом і почуттями Сталіна. Але він був бідний, вважався гіршим і розумів, що бідний грузинський юнак із маленького провінційного міста небагато зможе досягти в царській Росії.
Окрім того сім’я Джугашвілі почала розпадатись, що також мало свій вплив на Сосо. Він все більше і більше був відданий сам собі. І чим менший був вплив сім’ї, тим сильнішим ставав вплив вулиці.
Сосо переніс віспу, в результаті чого лице і руки в нього залишились рябими, також відомо, що Сталін мав дефект лівої руки, причини виникнення якого мають кілька версій.
В будь-якому випадку з шести років Сосо став втрачати здатність грати в деякі дитячі ігри. А оскільки з дитинства він був схильний до лідерства, це не могло не зачіпати його дитяче самолюбство, і, можливо, являлось однією з причин його постійних конфліктів з ровесниками.
Все це сприяло формуванню у нього деякої відчуженості по відношенню ровесників, озлобленості і жорстокості по відношенню до образників.
До того ж необхідно додати, що протягом століття Грузія була ареною безмежних воєн. Тому виховання жорстокості було невід’ємною частиною суспільного виховання.
Вихованню жорстокості сприяли і деякі дитячі ігри. Багато ровесників Сосо мали рогатки і самопали.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Сталін І.В. (Джугашвілі)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок