Головна Головна -> Реферати українською -> Історія всесвітня -> Міжнародний тероризм на сучасному етапі

Міжнародний тероризм на сучасному етапі

Назва:
Міжнародний тероризм на сучасному етапі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,57 KB
Завантажень:
97
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.3


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат
на тему:
Міжнародний тероризм на сучасному етапі


План
Міжнародний тероризм на сучасному етапі
Ознаки тероризму.
Глобальній загрозі – глобальну відсіч.
Тероризм в історії людства.
Чого хочуть терористи?


На сучасному етапі людства зіткнулося з небезпекою міжнародного тероризму. Тероризм «міжнародний тероризм» використовується з 70-х рр. ХХ ст. У кодексі злочинів проти світу і безпеки людства ООН він визначається як «вчинення, організація, сприяння здійсненню чи фінансування заохочення агентами чи представниками однієї держави актів проти іншої держави».
Терористична діяльність у сучасних умовах характеризується такими ознаками:
широким розмахом;
відсутністю чітко виражених державних кордонів, наявністю зв’язку і взаємодії з міжнародними терористичними центрами та організаціями;
жорстокою організаційною структурою, яка складається з керівної і оперативної ланок, підрозділів розвідки, контррозвідки;
Суворою конспірацією і ретельним вибором кадрів;
Якісним технічним оснащенням, яке конкурує, а то й перевищує оснащення урядових військ.
Міжнародний тероризм діє у «місці», не має чіткого вираження бойових порядків, не виявляє себе до самого моменту вчинення злочинних дій, використовує найбрутальніші і найнесподіваніші прийоми, активно і цілеспрямовано спекулює на низьких почуттях і вадах людей.
Міжнародний тероризм виявляється також у зростаючих претензіях, масштабності його цілей. Акція 11 вересня 2001 р. була декларативним викликом не тільки Сполученим Штатам, але й західному «золотому мільярду» в цілому, політиці глобалізації. Ця подія, а також наступні терористичні актив інших країнах призвели до певних наслідків: масової паніки, обмеження громадських прав і свобод, економічних потрясінь. Можна сказати, що міжнародний тероризм став однією з форм ведення війни. Сучасний тероризм – це потужні структури з відповідним оснащенням. Приклади Афганістану, Таджикистану, Косово, Чечні показують, що сучасний тероризм здатен вести диверсійно-терористичну війну, брати участь у масштабних збройних конфліктах.
Найочевидніша ознака тероризму – насильство. Причому нерідко теракт здійснюється саме з метою продемонструвати максимум насильства, аби домогтися розголосу, уваги, резонансу в суспільстві.
Демонстративність – друга ознака тероризму. Та, мабуть, найбільшу тривогу викликає вік виконавців терактів.
Фанатичні підлітки, радикально налаштовані студенти, озлоблені молоді безробітні. 12 січня 1896 року банку у французькій кав’ярні підірвав 19-річний юнак. Вік бойовиків ІРА, які організували жорстокий напад на поліцейську дільницю в Ольстері був від 19 до 25 років. Гарматним м’ясом ЕТА стали молоді хлопці з Баскської націоналістичної партії «Талібан» - афганські юнаки. «Революційного руху імені Тупак Амар» - перуанські підлітки і студенти. Американські «Везермени», які оголосили війну нормам моралі, зокрема в системі освіти, - це група радикально налаштованих студентів із заможних родин, які закликали під свої знамена молодь із гетто.
У виникненні і поширенні тероризму та екстремізму певну роль відіграють державно-політичні і геополітичні фактори.
Існуючі протиріччя й конфлікти між деякими державами, країнами сприяють підвищенню інтересу держав до використання тероризму й екстремізму з метою ослаблення протиборчої сторони. Варто визнати, що сучасна анти терористична боротьба до деякої міри не враховує причинно-наслідковий зв’язок між тими чи іншими подіями. Багато в чому це пов’язане з політичним фактором у міжнародному тероризмі. З урахуванням того, що кожна країна, провадячи свою зовнішню політику, переслідує свою певну меті, будь-яка акція міжнародних терористичних структур може водночас завдати шкоди одним і певним чином зігріти на користь інтересів інших держав. Це основне джерело так званих подвійних стандартів при оцінці терористичних загроз дозволяє тероризму поширюватися, еволюціонувати, прикриватися політичною, релігійною та національно-визвольною риторикою.
У зв’язку з прийняттям країнами додаткових заходів безпеки міжнародний тероризм може зосередити свою діяльність на нових цілях – нафтопроводах, системах енергопостачання, водних комунікаціях та інших важливих об’єктах стратегічного характеру.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Міжнародний тероризм на сучасному етапі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок