Головна Головна -> Реферати українською -> Історія всесвітня -> ЗАВОЮВАННЯ РИМЛЯНАМИ ВАРВАРСЬКИХ ПЛЕМЕН ЄВРОПИ

ЗАВОЮВАННЯ РИМЛЯНАМИ ВАРВАРСЬКИХ ПЛЕМЕН ЄВРОПИ

Назва:
ЗАВОЮВАННЯ РИМЛЯНАМИ ВАРВАРСЬКИХ ПЛЕМЕН ЄВРОПИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,64 KB
Завантажень:
82
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
АНТИЧНІСТЬ І ВАРВАРСЬКИЙ СВІТ. Після завоювання Греції римляни багато чого засвоїли з її культури. Вони почали носити такий самий одяг, як і греки, навчились у грецьких ораторів красиво говорити, звикли відвідувати театр, почали будувати гарні храми за зразком грецьких, робили копії грецьких статуй. Переможці самі були переможені грецькою культурою, яка була значно вищою, ніж у римлян.

Культура двох стародавніх народів — греків і римлян — називається античною культурою, або культурою античного світу. Слово «античний» означає «стародавній». Антична культура вважається початком європейської культури.

Стародавні греки та римляни всі інші племена й народи називали варварами. Це слово походить від грецьких слів «барбарос» («іноземець») і «барбаре» («нерозбірливо говорити, бурмотіти»).

Народи, яких греки і римляни називали варварами, заселяли у ті часи територію Західної Європи. Це були предки сучасних французів, німців, англійців, слов'ян та ін. Варвари відставали від античного світу в культурному та економічному розвитку.

Римляни завоювали багато країн і народів. Варварські племена Європи були включені до єдиної державної системи стародавнього Риму.

ПОСИЛЕННЯ ВЛАДИ ПОЛКОВОДЦІВ У РИМІ. Риму доводилося постійно вести війни за збереження вже завойованих земель і захоплення нових. У зв'язку з цим дуже посилилася роль полководців. Цьому сприяла і реформа Марія. Кожний полководець намагався здобути прихильність воїнів щедрою платнею і роздачею земель у завойованих ним країнах. Спираючись на підтримку армії, полководці домагалися вищих державних посад. За допомогою армії вони жорстоко придушували опір своїх політичних супротивників.

ДИКТАТОР СУЛЛА. У 82-79 pp. до н. е. диктатором у Римі був полководець Сулла. Він дозволив усім убивати своїх ворогів і навіть обнародував для цього список їхніх імен. За ці роки загинуло 40 сенаторів, 1500 вершників (представників багатих землевласників) та багато інших людей. Сулла нерідко вводив армію в яке-небудь місто і безкарно винищував усіх, хто був не на його боці. Майно, землю і рабів тих, кого стратили, він роздавав своїм прихильникам.

Сулла виступав за зміцнення влади аристократів у сенаті. Він обмежив владу народних трибунів і неродовитих рабовласників.

ПОЧАТОК ПОЛІТИЧНОЇ КАР'ЄРИ ЦЕЗАРЯ. Гай Юлій Цезар походив зі знатного патриціанського роду. Він вважав себе нащадком Ромула і Рема — засновників міста Рима. Народився Цезар у 100 р. до н. е. Майже все своє життя він провів у військових походах. Нерідко доводилося йому спати на простому похідному ліжку, загорнувшись у солдатський плащ. Переказували, що Цезар міг одночасно писати, читати і слухати.

ЗАВОЮВАННЯ ГАЛЛІЇ ЮЛІЄМ ЦЕЗАРЕМ. У ті далекі часи територію сучасної Франції заселяли напівдикі племена галлів, і вона називалася Галлією. Пізніше Галлію завоювали племена франків, і вона стала називатися Францією. Римський сенат доручив полководцеві Юлію Цезарю підкорити племена галлів і завоювати їхню країну. Серед галльських племен не було єдності, вони сперечалися і воювали одне з одним. Цезар, який прибув до Галлії в 58 р. до н. е., скористався з цього. Він застосував відомий римський принцип «розділяй і владарюй» і поступово, за вісім років, підкорив усю Галлію. Перемога не була остаточною. Племена галлів постійно повставали і римлянам весь час доводилося їх упокорювати.

Уся Галлія, завойована Цезарем, увійшла до складу Римської держави. Про свій похід до Галлії Цезар розповів у «Записках про Галльську війну».

СПІЛКА ТРЬОХ ПОЛКОВОДЦІВ (ТРІУМВІРАТ). У 60 р. до н. е. Цезар правив римською провінцією Іспанією. Поступово в нього виник задум домогтися ще більшої влади в Римі. Для цього він таємно домовився з відомими полководцями Марком Крассом і Гнеєм Помпеєм про те, щоб, діючи разом, поділити між собою владу в державі. Тріумвірат Домігся свого, змовники почали діяти і швидко збагатилися.

ЦЕЗАР У РИМІ. У 49 р. до н. е. Цезар вирішив захопити владу в Римі. В була армія, яка слухалася його і підкорялася кожному його слову. Сенат знав про його наміри, тому заборонив Цезарю повертатись до Риму. Але Цезар порушив цю заборону і разом з військом перейшов прикордонну річку Рубікон, щоб іти на Рим. Його слова при цьому були: «Жереб кинуто!» (тобто «рішення прийнято»). З тих пір вислів «перейти Рубікон» став крилатим. Він означає «зробити безповоротний крок, здійснити рішучий вчинок».

Зайнявши Рим, Цезар оголосив себе диктатором. Три роки після цього точилися війни між прихильниками Цезаря та його ворогами. Ці війни називаються громадянськими, бо в них воювали громадяни однієї держави.

ЄГИПЕТСЬКИЙ ПОХІД ЦЕЗАРЯ. У цей час у Єгипті правили цар Птолемей і цариця Клеопатра, які були братом і сестрою. Цар і цариця були у сварці. Цезар допоміг Клеопатрі розгромити військо Птолемея. Царицею Єгипту було проголошено Клеопатру. Цезар одружився з нею. Єгипет став ще однією провінцією Риму.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: ЗАВОЮВАННЯ РИМЛЯНАМИ ВАРВАРСЬКИХ ПЛЕМЕН ЄВРОПИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок