Головна Головна -> Реферати українською -> Історія всесвітня -> Франсиско Франко: непереможений генералісимус

Франсиско Франко: непереможений генералісимус

Назва:
Франсиско Франко: непереможений генералісимус
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,87 KB
Завантажень:
44
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Франсиско Франко

глузував зі свого колеги з Західної України: «Це ж потрібно було назвати місто Івано-Франківськом! Тільки чуби могли до такого додуматися. Це той же саме, якби ми назвали Ленінград Владимиро-Ленинградом чи Свердловськ Яково-Свердловском!» Зрештою галичанин не витримав: «Ми своє місто Франковском і кличемо. А приставочку «Ивано» до назви приліпили саме ви, а не ми. Щоб ніхто, упаси Господи, не подумав, що місто назване на честь не українського письменника Франко, а іспанського генерала Франко».

Ім'я генералісимуса з іншого кінця Європи, що умерли за кілька років до того, і далі залишалося в Радянському Союзі символом абсолютного зла. «Глава фашистського режиму», «кат іспанського народу», «кривавий диктатор», «найближчий поплічник Гітлера і Муссоліні» — тільки цими і подібними епітетами радянська преса нагороджувала іспанського «каудільо». Навіть далекі від комуністичної ортодоксії хлопчики-шестидесятники зачитувалися сповненим похмурої романтики Якось наприкінці 70-х у таборі гірських туристів на Кавказу турист-москвич хемингуэевским «По кому дзвонить дзвін», що оспівував ворогів Франко — іспанських республіканців і їхніх іноземних друзів. Але хто такий генерал Франко і «фашисты-франкисты»? У чому секрет політичного довголіття генерала, що керував своєю країною 39 років і якого «відправила у відставку» лише смерть? Чим насправді була франкистская Іспанія? Об'єктивних відповідей на ці питання в радянські часи не було і бути не могло.

Наймолодший генерал Європи

Франсиско-Паулино-Єрменгильдо-Теодуло Франко-и-Баамондэ народився 4 грудня 1892 року в приморському місті Эль-Фероль на північному-заході Іспанії. Незважаючи на те, що рідне місто Франко лежить у Галисии — національному районі, населеному галисийцами, чия мова ближче до португальського, ніж до іспанського, і батько, і мати майбутнього генералісимуса були чистокровними кастильцами, власне іспанцями.

Батько Франсиско, так само як і дід, і прадід, і прапрадід, був офіцером іспанського королівського військово-морського флоту. Поступив у військово-морське училище і старшого брата майбутнього каудільо, і сам він із трирічного віку був упевнений, що єдино можливе для нього майбутнє — кар'єру морського офіцера. Життя родини Франко не було занадто щасливе. Ексцентричний і марнотратний батько не ховав, що має коханок, і не приділяв багато уваги дружині і дітям, утім, як і питанням кар'єри. Усю родину тримала на своїх плечах мати, дуже ревна католичка і людина твердих моральних принципів. У конфлікті батьків маленький Франсиско був цілком на стороні матері. І хоча він назавжди залишив рідний дім чотирнадцятилітнім, майже всім сімдесят років, що йому випало ще прожити, залишався правовірним католиком і був, висловлюючи мовою радянських парткомів, «морально стійким». У дитячому віці майбутній «вождь іспанського народу» відрізнявся від ровесників серйозністю і винятковою дисциплінованістю. Саме ці риси дозволили йому досягти великих успіхів у навчанні і вже в 14 років одержати атестат про середнє утворення. Майбутній шлях був визначений давно — Військово-морська академія (приблизний аналог нашого військово-морського училища). Але саме в той рік, 1907-й, прийом різко скоротили, і малолітній абітурієнт практично не мав шансів на вступ. Тому Франко швидко переорієнтувався і надійшов у Піхотну академію в Толедо, що і закінчив через три роки в званні молодшого лейтенанта. Відтоді і до самої смерті життя Франсиско Франко нерозривно зв'язаний з армією, хоча і до флоту, своєї нездійсненої дитячої мрії, він зберіг особливе відношення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Франсиско Франко: непереможений генералісимус

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок