Головна Головна -> Реферати українською -> Історія всесвітня -> Христофор Колумб

Христофор Колумб

Назва:
Христофор Колумб
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,92 KB
Завантажень:
46
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Христофор Колумб... Про життя його складено чимало легенд, воно повне нерозв'язних загадок, у ній були, здавалося б, нездоланні перешкоди і, звичайно ж, зоряні миті. Зі сторінок численних біографій і наукових досліджень, написаних у різні століття, він з'являється то людиною, обласканою божественним осяянням, то масштабно мислячим ученим, то запеклим авантюристом, то, нарешті, простим смертним, що відправився із трьома кораблями на пошук фортуни.

Яким же був цей всесвітньо відомий мореплавець? Дотепер майже нічого не відомо про його реальний вигляд; завісою таємниці обкутане дитинство Колумба. Довгий час біографи сперечалися про місце і час його народження; називалися кілька міст Італії й Іспанії і дати в діапазоні від 1436 до 1455 р. Тільки ХХ століття здається, розвіяв сумніви на цей рахунок.

Христофор Колумб народився в Генуї наприкінці жовтня 1455р. У родині небагатого шерстобита. Незрозумілим залишається питання про його утворення . Одні дослідники вважають, що він навчався в місті Павія, інші вважають його геніальним самоучкою. Твердження про Колумба - корсара, що борознив Середземне море, позбавлені документальних свідчень. Зате вірогідно відомо, що його представлення про імовірності західного шляху в Індію складалися в 70 - 80-і рр. ХV ст., коли захоплено займався географією, вивчав навігаційні карти і, незважаючи на важке матеріальне становище, покладав надії на здійснення подорожі.

Дійсним подарунком долі для молодого Колумба стала його зустріч у Португалії, де він жив наприкінці 70-х - початку 80-х рр. , з Феліпою Моніс, дочкою португальського морського капітана. Вони любили один одного і незабаром одружилися.

Атмосфера будинку обраниці Христофора цілком відповідала його поглядам. Щоденники, морехідні карти і враження тестя зміцнювали Колумба в бажанні знайти невідомий дотепер шлях в Індію. Чого коштували тільки розповіді друзів тестя про незвичайні знахідки в Атлантиці, у районі Азорських островів! По свідченнях цих старих морських вовків, було знайдено кілька шматків художньо обробленого дерева з малюнком, зовсім не схожим на європейські, азіатські й африканські орнаменти. Більш того, на одному з Азорських островів були виявлені тіла двох людей, особи яких разюче відрізнялися від осіб представників відомих європейцям народів.

Великий вплив разюче відрізнялися від осіб представників у XV ст. праці, що торкалися питання географії і морських подорожей. Серед них книги італійського гуманіста і поета Энеа Сильвио Пікколоміні, "Образ світу " Пьера ДЕ Айльи і, звичайно ж, дорожні замітки Марко Поло. Безліч зауважень на полях книг і зроблених виписок говорить про прагнення Колумба переосмислити устояні представлення, виходячи за особистих спостережень і придбаних знань.

Ідея прокласти західний шлях в Індію виникла ще в античних мислителів. Її розділяли Арістотель, Єратосфен, Протагор. У згаданій книзі ДЕ Айльи особливо вразили Колумба приведені автором слова Аристотеля: "Довжина моря між крайньою крапкою Іспанії і територією Індії невелика і може бути переборена в плині декількох днів". Ще більш разючий здогад висловив давньогрецький географ Єратосфен, автор багатотомної "Географії": якщо тримаються однієї і тієї ж широти, то можна з Піренейського півострова потрапити в Індію, і по шляху можуть зустрітися два або більш населених материки.

Погляди ці розділяв і сучасник Колумба флорентинець Паоло Тосканеллі, лікар за професією, що займався географією і морськими подорожами чим мав загальне визнання. Колумб ставав рабом своєї ідеї. До здійснення такого плавання підштовхувала й об'єктивна економічна потреба.

У XV в. традиційні торговельні шляхи в Азію через Середземне море блокувала могутня Османська імперія. Європа виявилася відрізаної від пряностей, фарбованих речовин і пахощів Сходу. Особливо відчутним був розрив зв'язків з Індією, відкіля поставлялися користував шийся великим попитом перець, імбир, гвоздика, мускатний горіх, кориця, кардамон. Перець тоді був навряд чи не самим головним товаром. Як засіб платежу його використовували при покупки земель, при погашенні боргів , нерідко він фігурував як віддане і міг служити коштовним подарунком для сановних осіб найвищого рангу. Це був своєрідний еквівалент грошей, яким, наприклад, довгий час був у Монголії чай, в Абіссінії - сіль, у Судані - риба, у Сіамі - раковини, у Мексиці - какао. Схід для Європи - це і шовкові , і бавовняні тканини, і килими, і предмети розкоші. Одним словом, пошук нових шляхів в Індію став необхідністю для європейців.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Христофор Колумб

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок