Головна Головна -> Реферати українською -> Історія всесвітня -> СРСР 1945-1985років

СРСР 1945-1985років

Назва:
СРСР 1945-1985років
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,73 KB
Завантажень:
63
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
СРСР 1945-1985роки.

Після закінчення війни радянське керівництво повернулося до реалізації і до воєннго плану, а саме- зфвершити будівництво соціалізму і розпочати перехід до комунізу. Швикого зростання промислового виробництва можна було б досягти шляхом підвищення ефективності праці, застосовуючи передову техніку, нові технології. Насправді ж у повоєнні роки цього домагалися шляхом нещадної експлуатації трудящих, а особливо селянства, яке становило переважну більшість населення.

Відбудова господарства здійснювалось через перекачування коштів з сільського господарства у промисловість шляхом нерів-

номірного обміну між містом і селом. Кожде селянське подвір*я змушене було платити податок за землю, постачати державі визначеною нею ж кількість м*яса молока, яєць та інших продуктів. З вересня 1946року розпочалось компанія обмежання розмірів присадибних ділянок городів. Продуктів харчування у країні катастрофічно не вистачало. З весни 1946року партійні функціонери розпочали “ на око “ норми хлібозаготівель. Колгос-

пників під страхом покарань змушували працювати протягом усього світлового дня, з обов*язковим виконанням норм. Коли у селян повністю вилучили зерно та корми для худоби, настав голод який узимку 1946-1947років охопив майже всю країну ( крім західних областей ) Молдавію, Ульяновську та інші області Росії. Близько мільйона жителів лише України померло в голодну зиму

1946-1947років. У той же час СРСР у 1946році безплатно поставив 1,7 млн., т., зерна країнам- сателітам у Центральній і Східній Європі. Невдовзі,.. по війні були скасовані скромні виплати фронтовикам за бойові нагороди. Водночас було впроваджено непомірний податок на “ малосімейність “. 1950році було оголошено про успішне завершення періоду відбудови господар-

ства.

Суспільно-політичне життя країни було позначене посиленням політичних репресій проти народів СРСР. Пнреслідувань зазнала інтелеенція. Початком репресій проти неї у післявоєнні роки стали постанови ЦК ВКП (б) 1946-1948років. Утисків зазнали багато діячів культури, які відмовилися від оспівування соціалізму. Державною політикою СРСР став антисемітизм- Євреїв оголосили космополітами, людьми без батьківщини. Гостру боротьбу проти “ інакодумців “ роводив комуністичний режим у різних напрямках науки. Тисячі засуджених талановитих учених працювали у так званих “ шарашках “- таборах, де робота мала науково-дослідний ужим. Регулярно відбувалися вибори до Верховних Рад СРСР і союзних республік, яким мала належити, уся повнота влади в країні. Однак видори відбулися без вибору.

У 1952році після тринадцятирічної перерви відбувся XIX з*їзд ВКП (б), який у своїх рішеннях повторив усі старі догми, залишив незмінною суспільно-політичну систему і принципи управління економікою. Змінилась лише назва партії- Комуністична партія Радянського Союзу(КПРС).

5 березня 1953року помер Й. Сталін. Після його смерті розпочався новий період радянської історії. Провідні позиції у правлячій верхівці висунувся Микита Хрущов. У вересні 1953року, він став першим секретарем ЦК КПРС. Нове керівниц-

тво пішло на деяку лібералізацію суспільно-політичного життя. Почався період так званої “відлиги”. Нові радянські лідери оголосили амністію ув*язниним, на термін до п*яти років. Це спровукувало злочинність в країні. Було прийнято рішення про реабілітацію репресованих у роки війни народів та відновлення їхнього національно-територіальної автомії. Повернулися до рідних міст чеченці, інгули, балканці.

Кульмінаційним моментом “відлиги” став XXз*їзд КПРС ( лю-

тий 1956рік). У доповідні на закритому засіданні М. Хрущов закликав відкинути сталінізм, повернутися до ідей Леніна,.. замовчуючи при цьому, що що перший практик комуністичного будівництва започаткував масовий терор проти мирних людей. Антисталінський курс М Хрущова зустрів опір більшості президій ЦК КПРС. Перемога на пленумі зміцнила позиції м Хрущова. У березні 1958року він обійняв щей посаду голови Ради міністрів. М Хрущов, прагнув ощасливити 7народ, крокуючи чим дуж до комунізму. На XXII з*їзді КПРС (1961рік) прийнято, нову програму партії, у якій проголошувалося: “ Нинішнє покоління радянських лллюдей житиме за комунізму “.

спроба економічних та суспільних реформ була спрямована на виконання завдання у короткий строк наздогнати та перегнати найрозвинутіші західні країни за виробництвом продукції на душу населення. У 1953роціц Радянський Союз вперше випробував водневу зброю. вРажаючих успіхів було досягнуто у дослідженні та освоєнні космосу. Аварія1957року, що трапилась на ядерному військовому об*єкті поблизу російського міста Челябінська,спричинило масовірадіоактивні враження населення, екологічне забруднення. Загинуло багато військових. Майже на кожному великому підприємстві створювали таємні цехи для випуску військової продукції.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: СРСР 1945-1985років

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок