Головна Головна -> Реферати українською -> Історія всесвітня -> "План Барбаросса" суть; етапи втілення; перебіг подій; причини краху

"План Барбаросса" суть; етапи втілення; перебіг подій; причини краху

Назва:
"План Барбаросса" суть; етапи втілення; перебіг подій; причини краху
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
80,66 KB
Завантажень:
280
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.8


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27 
I. ВСТУП.

Я обрав тему "План Барбаросса" для написання курсової роботи, оскільки маю бажання дослідити і більш детально вивчити "План Барбаросса". Зрозуміти в чому полягали помилки гітлерівського командування, яким чином СРСР вийшло з важкого становища, яке утворилося на початку війни Німеччини проти СРСР і яким чином військам Радянського Союзу вдалося перейти у наступальні дії. Ще одна з причин що я обрав дану тему – це зацікавленість у тому, щоб дізнатися якомога більше про загальний хід війни і який внесок зробив український тил у перемогу над ворогом, щоб побачити героїзм радянського народу.

Джерела з якими я працював допомогли мені досить детально дізнатися практично про всі дії і ситуації які виникали під час Великої Вітчизняної Війни і шляхи їхнього вирішення. Джерела використані мною були такими: книги із бібліотек, Інтернет, книги з власної бібліотеки а також шкільні підручники та інформація яку я отримав від викладача історії навчального закладу в якому я навчаюся.

На мою думку, ця тема доволі актуальна у наш час, оскільки у світі наростає диктатура США по відношенню до таких країн як Іран, Ірак та інші. З історії "Плану Барбаросса" ми бачимо всю пихатість і тактичну недооціненість сил і можливостей противника Німеччини у ході війни проти СРСР. Також ця тема допомагає нам зрозуміти які наслідки можуть статися, у разі виникнення нової війни, у разі вчасного не припинення явно не мирно налаштованих дій агресорів. З досвіду можна зрозуміти що набагато легше не допустити війни, ніж потім зупинити її хід.

В роботі я виклав хід бойових дій, надрукував саму директиву, вказав на наслідки війни та виклав етапи втілення "Плану Барбаросса", героїчну боротьбу з ворогом не тільки військових, а й мирного населення.

II. ПЛАНУВАННЯ ВІЙНИ ФАШИСТСЬКОЇ НІМЕЧЧИНИ ПРОТИ СРСР.

Планування німецької агресії проти СРСР почалося задовго до початку війни. Ще у середині 30-их років, як можна судити за документами, політичне і військове керівництво Німеччини у рішенні ряду питань виходило із варіанту "А", під яким малося на думці війна проти СРСР. У той час гітлерівське керівництво вже накопичувало данні про Радянську Армію, вивчало основні операційні напрями східної компанії і позначати можливі варіанти воєнних дій.

Вже 25 липня 1940 року на третій день після підписання перемир’я у Комп’єні, обговорювався варіант "ударна сила на Сході". 28 липня розглядались "нові задачі". 30 липня Кальдер записав у службовому щоденнику: "Основна увага – на Схід".

Конкретний план нападу на Радянський Союз генеральний штаб фашистської Німеччини почав розробляти одразу після закінчення французької компанії. На засіданні найбільш високопоставлених політичних і воєнних керівників 29 липня 1940 року генерал-полковник Іодль, який займав посаду начальника штабу оперативного керівництва верховного головокомандування гітлерівських збройних сил, заявив, що Гітлер вирішив підготувати і розпочати війну проти СРСР не пізніше весни 1941 року. Підготування плану війни було доручено генералу Марксу, який до цього займав посаду начальника штабу 18-ої армії. На кінець серпня 1940 року був підготовлений незакінчений попередній варіант основної директиви плану війни, відомого під умовною назвою "План Барбаросса".

На засіданні в Бергхофе 31 липня було прийнято рішення з’ясувати, чи будуть союзниками у війні проти СРСР Фінляндія і Туреччина. Щоб втягнути ці держави у війну, намічалося віддати їм деякі території Радянського Союзу після успішного завершення компанії. Тут же були розглянуті міркування об урегулюванні угорсько-румунських відносин і гарантіях Румунії.

09 серпня 1940 року Іодль віддав повністю таємний наказ, який мав умовну назву "Ауфбау Ост", згідно якому повинні були проводитися різноманітні підготовчі заходи до війни з СРСР. Також в цьому наказі вказувалося на необхідність таємного використання територій, прилеглим до західних кордонів СРСР , з метою формування і бойової підготовки нових з’єднань, будівництво там казарм, полігонів, стратегічних автострад, залізничних доріг, ліній зв’язку тощо.

Одночасно з проведенням даних заходів восени 1940 року на основі попереднього варіанту, підготовлений в серпні, велась кінцева розробка плану війни фашистської Германії проти СРСР. Виконання цього завдання було покладено на заступника начальника генерального штабу сухопутних сил генерала Паулюса.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27 Реферат на тему: "План Барбаросса" суть; етапи втілення; перебіг подій; причини краху

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок