Головна Головна -> Реферати українською -> Історія всесвітня -> Правління королеви Вікторії

Правління королеви Вікторії

Назва:
Правління королеви Вікторії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,60 KB
Завантажень:
204
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.8


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
РЕФЕРАТ
На тему:
Правління королеви Вікторії
Віги при владі. Початок правління королеви Вікторії
Період правління вігів припадає на 1830-1841 pp. У цей час змінюються назви партій: віги асоціюються з поняттям ліберал, торі - консерватор. Але ще довго у вжитку будуть старі назви. І сьогодні англійську партію консерваторів іноді неофіційно називають торі. Під тиском демократичного руху, який набував сили, урядом вігів було прийнято Закон про знищення рабства у всіх англійських колоніях. Вирішилося і питання про дитячу працю на фабриках і в шахтах. Стано-вище робітників було настільки жалюгідним, що вони зму-шені були відправляти своїх неповнолітніх дітей працювати. Діти 6-9 років працювали в жахливих умовах по 12-14 год на добу. Відтепер діти до 13 років могли працювати не більше 8 год на добу, а підлітки від 13 до 18 років працювали не більш як 12 год. Почала діяти під контролем тред-юніонів фабрична інспекція охорони праці; діти до 14 років щоденно упродовж двох годин мусили навчатися у школі; вводилися в практику обов'язкові перерви для приймання їжі.
Одночасно віги ухвалили у 1834 р. Закон про бідних. Згідно з ним скасовувався податок на користь бідних, який раніше брали .з підприємців. Бідні позбавлялись права отримувати соціальну допомогу за рахунок релігійних общин. Скрізь впроваджувалися в практику робітні будинки - своєрідні в'язниці з обов'язковим повним трудовим днем. Згідно із цим законом робітники повинні були самі забезпечувати себе, а не чекати, доки хтось про них потурбується.
У 1837 р. на зміну королю Вільгельму IV прийшла королева Вікторія.
Вікторія (1819-1901) - королева Британії з 1837 р. Остання представниця Ганноверської династії. В 1876 р. проголошена імператрицею Індії. На початку її правління Велика Британія встановила свою торговельну і промислову гегемонію в світі.
За роки правління Вікторії Бри-танія стала величезною колоніаль-ною імперією, зміцнила позиції: означилася політична та економіч-на стабілізація, посилився міжна-родний авторитет держави.
В період правління королеви уряд вігів втілив у життя законо-проекти про проведення шкільної та поштової реформи.
До поштової реформи оплата за доставку листів була дуже висо-кою, відтак замість оплати листо-ношам з'явилася поштова марка на конверті. Згідно із шкільною реформою освіта стала обов'язковою, держава давала певні субсидії для початкової школи; всі общини, зокрема релігійні, навіть якщо вони не на-лежали до офіційної церкви, дістали можливість навчати своїх дітей. Діяльність осіб духовного сану (школи перебували при церквах) контролювали представники шкільних комітетів.
У період від 1815 до 1850 р. торговельно-промислові пе-реваги Англії у світі зросли. За рівнем промислового вироб-ництва і торговим оборотом вона випередила інші країни, її військовий і торговий флоти панували на всіх морських шляхах. Промисловий переворот від початку XIX ст. перей-шов у завершальну стадію. Практично всі головні галузі про-мисловості були механізовані. У текстильному та бавовняно-му виробництві Англія тримала першість у світі. До 30-х pp. набуло стрімкого розвитку машинобудування, споруджува-лися фабрики з виробництва верстатів, нових машин і ме-ханізмів. Одночасно Англія почала вивозити машини за кор-дон, експорт цього виду продукції з 1826 по 1850 р. зріс у 6 разів. Швидкому розвиткові будівництва сприяв такий важливий чинник, як прокладання залізниць. Після винаходу в 1814 р. Д. Стефенсоном паровоза мережа залізниць швидко з'єднала всю Англію. Це зміцнило внутрішній ринок країни. У сільському господарстві почали застосовувати нові методи землеобробітку: поглиблену оранку, дренажні системи, доб-рива. У 30-40-х pp. збільшився експорт товарів і продукції текстильної та важкої промисловості. Економічне піднесення було пов'язане з розвитком науки, визначним представни-ком якої був фізик і хімік Майкл Фарадей. З інтенсивним розвитком економіки в Англії відбулися демографічні зміни. Кількість працівників на виробництві разом із родинами становила половину населення країни.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Правління королеви Вікторії

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок