Головна Головна -> Реферати українською -> Історія всесвітня -> Нацистські концтабори Бухенвальд, Треблінка, Дахау, Освенцім, Заксенхаузен.

Нацистські концтабори Бухенвальд, Треблінка, Дахау, Освенцім, Заксенхаузен.

Назва:
Нацистські концтабори Бухенвальд, Треблінка, Дахау, Освенцім, Заксенхаузен.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,81 KB
Завантажень:
116
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему:
Нацистські концтабори Бухенвальд, Треблінка, Дахау, Освенцім, Заксенхаузен.


Німецькі концтабори Бухенвальд, Треблінка, Дахау, Освенцим, Заксенхаузен були потужними фабриками смерті. В Совєтському Союзі комуністичні концтабори по своїй природі та змісту були такими ж фабриками смерті, хоч без крематоріїв та газових камер. На островах ГУЛАГу був свій метод винищення жертв політичних репресій – голод.

Людський матеріал (термін головного ідеолога комуністичної партії Бухаріна) використовували до повного виснаження на тяжких фізичних роботах в кліматично суворих умовах незалежно від пори року під наглядом своїх “капо” – різного роду кримінальних злочинців. Від виконання непосильної для більшості в’язнів планової норми виробітку залежав розмір пайки хліба та кількість баланди. Виснажених фізично в’язнів переводили в спеціальні бараки або концтабори для доходяг, де вони вмирали без ніякої медичної допомоги зломлені як морально, так і фізично. Таких бараків в системі ГУЛАГу було тисячі, а концтаборів сотні і сотні
Освенцім
Вїздні ворота у концтабір (на воротах напис Arbeit macht frei — праця робить вільним)
Освенцнм ( Auschwitz) — , що існував з кінця травня до січня у м. Освенцімі ().
Створений за наказом Г.Гімлера від 24 квітня .
У концтаборі водночас утримувалося 180-250 тисяч в'язнів.
За деякими даними, в концтаборі було знищено бл. 3,5 млн. чол., з них 1,2 млн. .Українських в'язнів (в основному, військовополонені) було в Освенцімі понад 15 тисяч чоловік.Частина українців були політв'язнями з Західної України, більшість з яких — члени . Значна частина з них загинула від голоду, епідемій, виснажливої праці або були страчені, в тому числі брати — Василь і Олександр.
Українці у таборі протестували проти поділу їх не за національною ознакою, а за громадянством (громадяни , Польщі, Чехо-Словаччини і т. д.).
3 липня українські в'язні взяли участь в загальнотабірному повстанні, але внаслідок поразки виступу майже всі загинули. В кінці року українських політичних в'язнів перемістили до концтабору в Маутгавзені-Ебензее ().
27 січня в'язнів Освенціма (близько 7650 чоловік) звільнили радянські війська.
 
В'язень №131396
У концтаборах в'язні не мали імен – лише номери
Офіцери одразу направили полонених до кімнати дезінфекції, де всі мали опуститися у великий чан зі смердючою рідиною. "Ми закривали ніс та рот руками і ниряли у рідину. Потім нас поголили і змусили взути дерев’яні колодки. Ходити в них було неможливо. Боліли ноги. Десь через два тижні я зняв з померлого його черевики. Згодом нас одягли в полосаті костюми, що зовсім не захищали від холоду і промаркували. Мій номер був – 131396. Виданий одяг міняли раз у кілька тижнів, а то й раз на місяць. Прати білизну нам не дозволяли, що призводило до епідемій", – розповідає Борис Галайда.
В Освенцімі близько місяця Борис Сергійович перебував у карантинному блоці. Він згадує, як щодня, по команді, в'язнів вчили знімати шапки і завмирати у якійсь позі. Згодом його перевели у корпус, де були слов'яни. В інших корпусах тримали таждиків, євреїв та людей інших національностей. Щодо євреїв, то, зазвичай, відразу після прибуття у табір, їх відправляли у газові камери. На все життя залишився у пам'яті один епізод. Прибув потяг з євреями. Німці та інші поліцаї Освенціма, серед яких також були євреї, вигружали їх з вагонів, мов якесь каміння. Штовхали, били і розстрілювали. Людей гнали прямо у газові камери без реєстрації та маркування. Вже після війни стало відомо, що прах спалених полонених використовували як добриво, або ж ним засипали прилеглі ставки та річки. Золоті зуби, які виривали у трупів, переплавляли та направляли в центральне сануправління СС...
Самому ж Борису Галайді, якщо можна так сказати, пощастило. Він потрапив до групи, яка щодня ходила на будівництво. “Нас заставляли вставати і йти на роботу вже о шостій ранку. У невеличкому сквері поруч з кухнею духовий оркестр грав марші, які мали підбадьорювати.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Нацистські концтабори Бухенвальд, Треблінка, Дахау, Освенцім, Заксенхаузен.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок