Головна Головна -> Реферати українською -> Історія всесвітня -> Соціально-політичний розвиток світу наприкінці XIX - на початку XX століть

Соціально-політичний розвиток світу наприкінці XIX - на початку XX століть

Назва:
Соціально-політичний розвиток світу наприкінці XIX - на початку XX століть
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,16 KB
Завантажень:
109
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Соціально-політичний розвиток світу наприкінці XIX - на початку XX століть


Розпочинаючи вивчення теми, слід звернути увагу на те, що для розуміння тенденцій і закономірностей розвитку XX століття, пояснення глибоких змін, що сталися в XX ст., велике значення має аналіз історії минулої епохи в новій історичній ретроспективі, переосмислення трансформації XIX ст. в світлі нового історич-ного досвіду.
Аналізуючи тему, слід зазначити, що за динамізмом свого розвитку XIX ст. перевершило всі попередні століття. Головними досягненнями століття стали: промислова революція, формування індустріального суспільства; поява нових соціальних сил — буржуазії та робітничого класу; розвиток нових політичних течій та становлення політичних партій; створення системи буржуазних, національно-єдиних держав у Західній Європі; зміна форми влади в цілій низці країн.
Методично буде правильним почати аналіз із розгляду проб-леми завершення процесу буржуазних перетворень у провідних країнах світу, висвітлення їхнього соціально-політичного результату, а також із визначення сутності промислової революції, яка розгорнулася в передових країнах Європи та в США у 50—90-х роках XIX ст.
Про хід промислової революції свідчать темпи зростання світового промислового виробництва з 3,18% у 1802—1812до 58,7% у 1900З 70-хXIX ст. почалося масове виробництво сталі, яке стало одним із найважливіших показників промислової потужності країн. Разючі зміни відбулися в галузі транспорту. Бурхливо розвивалася світова торгівля. Суть процесів, які відбувалися, полягала в тому, що створювався матеріальний базис нового буржуазного ладу. Буржуазна промисловість і торгівля становили його підвалини.
Для розуміння теми ґрунтовного аналізу вимагає положення про роль буржуазних революцій у Європі та США. Аналіз показує, що цикл буржуазних революцій у Західній Європі закінчився переважно в 1848—1849хоча процес вирішення поставлених ними питань тривав аж до 70-х pp. XIX ст.11 Детальніше ці проблеми розглядаються у підручнику «Політична історія ХХ ст.» Вид. 2-ге — К.: КНЕУ, 2001.
Першим і головним наслідком буржуазних революцій, що охоплюють цілу історичну епоху, було те, що після їхньої перемоги в Західній Європі створилася система буржуазних держав, головним чином національних. Конкретно-історичного аналізу вимагає й другий важливий результат буржуазних революцій — повалення феодально-абсолютистських монархій у Західній Європі. Під ударами буржуазних революцій захиталися могутні монархічні династії Капетингів (Франція), Гогенцоллернів (Німеччина), Габсбургів (Австрія). Рух буржуазії проти феодально-абсолютистських сил був у той період головним стрижнем, основою історичного процесу, його об’єктивним змістом.
На основі вивчення фундаментальних наукових досліджень і узагальнень можна зрозуміти суть третього історичного результату буржуазних революцій — переходу від абсолютизму до бур-жуазної держави, від необмеженої монархії, до буржуазної республіки.
Зробимо загальний висновок: буржуазні революції 1789—1870-х років у Західній Європі були об’єктивно орієнтовані на встановлення й утвердження провідного становища капіталістичного укладу щодо інших укладів; стали механізмом стимулювання розвитку європейських держав; спричинили зміни в політичних структурах влади; відкрили простір для широкого розвитку продуктивних сил. Провідними державами світу в XIX ст. були Велика Британія, Франція, США, Німеччина, Австро-Угорщина та Росія.
Згрупуємо ці країни за ознаками політичного устрою та визначимо загальні та особливі риси їхнього розвитку.
Для Великої Британії, Франції та СШA спільною характерною ознакою політичного розвитку був конституційний устрій, тобто виборні парламенти визначали соціально-політичний розвиток цих країн.
Велика Британія пройшла найдовший шлях демократичної еволюції. Наприкінці XIX ст. головними подіями, що характеризували розвиток Великої Британії були: зміцнення демократичних традицій; три парламентські реформи; розвиток громадянського суспільства та правової держави.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Соціально-політичний розвиток світу наприкінці XIX - на початку XX століть

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок