Головна Головна -> Реферати українською -> Історія всесвітня -> ЛІГА НАЦИЙ

ЛІГА НАЦИЙ

Назва:
ЛІГА НАЦИЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,06 KB
Завантажень:
172
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
ЛІГА НАЦИЙ, міжнародна організація (заснована в 1919), що мала на меті розвиток співпраці між народами і гарантію миру та безпеки. Місцеперебування Женева. У 1934 СССР прийняв пропозицію 30 держав членів Ліги націй про вступ в цю організацію. У грудні 1939, після початку радянсько-фінляндскої війни 1939-40, Порада Ліги виключила з Ліги націй СССР (з Ліги націй вийшли Бразілія (1928), Японія, Німеччина (1935), у 1937 виключена Італія.)( Формально розігнана в 1946.)

ПАКТ (від лати. pactum договір, угода), одне з найменувань міжнародного договору.

АНТІКОМІНТЕРНОВСКИЙ ПАКТ, договір, укладений 25.11.1936 в Берліні між Німеччиною і Японією, блок цих держав оформився (під прапором боротьби проти Комінтерна) з метою завоювання світового панування. У листопаді 1937 до «Антікомінтерновському пакту» приєдналася Італія, пізніше ряд інш. держав; в 1939-40 перетворений у відкритий військовий союз.

БЕРЛІНСКИЙ ПАКТ 1940 про військовий союз між головними учасниками Антікомінтерновського пакту Німеччиною, Італією і Японією; укладений 27 вересня. Пізніше приєдналися уряди ряду інших держав, залежних від Німеччини.

ФАШИЗМ (итал. fascismo, від fascio пучок, зв'язка, об'єднання), соціально-політичні рухи, ідеології і державні режими тоталітарного типу. У вузькому значенні фашизм феномен політичного життя Італії і Німеччини 20-40-х рр. 20 в. У будь-яких своїх різновидах фашизм протиставляє інститутам і цінностям демократії т. н. новий порядок і гранично жорсткі засоби його твердження. Фашизм спирається на масову тоталітарну політичну партію (приходячи до влади, вона стає державно-монопольною організацією) і незаперечний авторитет «вождя», «фюрера». Тотальний, в т. ч. ідеологічний, масовий терор, шовінізм, перехідний в геноцид ксенофобия по відношенню до «чужих» національних і соціальних груп, до ворожих йому цінностям цивілізації неодмінні елементи ідеології і політики. Фашистські режими і рухи фашистського типу широко використовують демагогію, популізм, лозунги соціалізму, імперської державности, апологетику війни. Фашизм знаходить підтримку переважно в соціально знедолених групах в умовах загальнонаціональних криз і катаклізму модернізації.

Багато які аспекти фашизму властиві різним соціальним і національним рухам правого і лівого спрямування. При видимій протилежності ідеологічних установок (напр., «клас» або «нація»), по способах політичної мобілізації суспільства, прийомам терористичного панування і пропаганди до фашизму близькі тоталітарні рухи і режими більшовизму, сталинизма, маоизма, «червоних кхмерів» і інш. У умовах слабості демократичних інститутів зберігається можливість розвитку рухів фашистського типу і перетворення фашизму в серйозну загрозу.

ВЕРМАХТ (німий. Wehrmacht), назва збройних сил фашистської Німеччини в 1935-45.

ДЕПОРТАЦИЯ (лати. deportatio), в законодавстві деяких держав вигнання за межі країни. У період масових репресій 1920-40-х рр. депортації зазнали багато які народи СРСР.

ПАЦИФІЗМ (від лати. pacificus миротворчий), антивоєнне рушення, учасники якого виступають проти всякої війни.

«СХІДНИЙ ПАКТ», проект договору про взаємодопомогу між СССР, Чехословаччиною, Польщею, Фінляндією, Латвією, Естонією і Литвою проти агресії фашистської Німеччини. Ідея «Східного пакту» була висунена на початку 1934 французьким міністром закордонних справ Л. Барту; після його вбивства (1934) французькі правлячі кола відмовилися від цієї ідеї.

ДЕМІЛІТАРІЗАЦИЯ території (від де... і лати. militaris військовий), в міжнародному праві ліквідація на основі міжнародного договору військових укріплень і споруд на певній території, а також заборону розміщати на ній військові бази і війська. Розрізнюються повна (Антарктика, Аландський арх., небесні тіла, включаючи Місяць, і інш.) і часткова демілітаризація (напр., створення без'ядерних зон). У літературі термін «демілітаризація» вживається іноді в більш широкому значенні (напр., демілітаризація економіки).

АГРЕССИЯ (від лати. aggressio напад), поняття сучасного міжнародного права, яке охоплює будь-яке незаконне з точки зору Статуту ООН застосування озброєної сили однією державою проти суверенітету, територіальної недоторканості або політичної незалежності інш. держави або народу (нації). Вважається найтяжчим міжнародним злочином проти миру і безпеки людства. Поняття агресії включає як обов'язкову ознаку першості або ініціативи (застосування якою-небудь державою озброєної сили першою).29- я сесія Генеральної Асамблеї ООН (1974) прийняла визначення агресії.

ЕКСПАНСІЯ (від лати. expansio поширення), розширення сфери панування, впливу, поширення чого-небудь за первинну межу (напр., територіальна, економічна, політична експансія).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: ЛІГА НАЦИЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок