Головна Головна -> Реферати українською -> Історія всесвітня -> Питання про мирний договір з Японією

Питання про мирний договір з Японією

Назва:
Питання про мирний договір з Японією
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,94 KB
Завантажень:
468
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Питання про мирний договір з Японією


Радянський уряд неодноразово пропонував приступити до підготовки мирного договору з Японією поклавши його вироблення, як це передбачалось Потсдамським урядом, на Ряду Міністрів закордонних справ СРСР, США, Англії і Китаю. Бажаючи швидше досягнути мирного врегулювання з Японією, він погодився розглянути в Раді Безпеки ООН питання про передачу під опіку США колишніх японських підмандатних володінь у Тихому океані – Маршаллових, Каролінських і Маріанських островів. У квітні 1947 році ці острови рішенням Ради безпеки були передані під опіку США.
Але уряд США не спішив укласти мирний договір з Японією, хоч часто говорив про готовність підписати такий. Відсутність договору створювало необмежені можливості для Японії американським монополіям.
Становище значно змінилось на початок 50-х років. Тривала окупація Японії американськими військовими важким тягарем лягла на економічну країни, мішаючи її розвитку. В серпні 1950 року промислове виробництво Японії складало приблизно 70% від рівня 1937 року. У країні нараховувалось біля 13 млн. безробітних. Японський народ, незважаючи на репресії, все енергійніше виступав за якнайшвидше укладення мирного договору і ліквідацію американської окупації. У першотравневих демонстраціях 1950 року, які проходили під антиамериканським гаслами, брало участь декілька мільйонів людей. Дипломатичний оглядач американського журналу „Ньюсдік” Гаррі Кон, який відвідав Токіо літом 1950 року, писав: „На мій погляд, тобто на погляд людини, яка прибула в Токіо після трьохрічної відпустки, настав час, коли американці повинні піти. Є підстави думати, що якщо нинішнє становище не зміниться, то це приведе до виникнення сильної антиамериканської політичної речі. На одностайну думку всіх, хто добре розбирається в обстановці що склалася, якщо окупація в її теперішній формі буде продовжуватись і на далі, надія на те, що Японія перетворилася у дружню країну, на яку можна буде спертися в районі Тихого океану, зникне остаточно.”
В цих умовах уряд США вирішив піти на укладання з Японією такого мирного договору, якщо зберіг би практично окупацію країни американськими військовими. Правлячі кола США пішли на укладання мирового договору з Японією також тому, що після втрати чанкашістами Катаю вона ставала головним союзником американського імперіалізму на Тихому океані. Щоб Японія могла вести активне співробітництво з США, їй потрібно було офіційно надати статус суверенної держави. У вересні 1950 р. уряд США прийняв рішення про укладання мирного договору з Японією. Ведення їх було доручено Дж. Ф. Даллесу, назначеному радником державного департаменту.
США, побоюючись, що Радянський союз і КНР помішають нав’язати Японії недемократичний мирний договір, стали на шлях підготовки сепаратного договору. Вони відмовились від Ради міністрів закордонних справ і тим самим порушили свої міжнародні зобов’язання, усунули СРСР і КНР від участі в підготовці проекту мирного договору. Американський уряд склав проект договору з Японією, який відповідав інтересам США, і став нав’язувати його прийняття. Це були дії, спрямовані проти японського народу, а також законних прав і інтересів краї, які брали участь у війні з Японією. В кінці жовтня 1950 р. уряд США направив країнам-учасницям Далекосхідної комісії меморандум, в якому викладались сім „неостаточних”, прихильників мирного договору з Японією. Найбільш важливими з них були наступні. США вимагали відторгнення від Японії островів Рюкю, Бонія і інших з передачею їх під американську „опіку”. Вони вимагали переглянути вже вирішне питання про приналежність Китаю, Тайваня і Пенхуледао (Постдарські острови), радянському Союзу – Південного Сахаліну і Курильських островів. Це означало, що США стали на шлях грубого порушення міжнародних угод по Далекому Сходу, укладених при їх участі в Каїрі (1945 р.). Під приводом забезпечення безпеки Сполучені Штати заявили також про намір зберегти свої війська на Японських островах і відновити японську військову машину.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Питання про мирний договір з Японією

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок