Головна Головна -> Реферати українською -> Історія всесвітня -> Беніто Мусоліні

Беніто Мусоліні

Назва:
Беніто Мусоліні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,20 KB
Завантажень:
174
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Беніто Мусоліні-основоположник італійського і фактично європейського фашизму, що приніс незліченні біди мільйонам людей і що поставив людство на грань катастрофи. У 1920-1930е рр. ім'я Муссоліні знала вся Італія від малого до старого. Його профіль з голеною головою і випненою нижньою щелепою чеканився на монетах, його численні портрети, погруддя, фотографії красувалися у всіх державних установах і житлових будинках. Його ім'я набиралося великим шрифтом на кожній сторінці, у всіх газетах. Це був найбільший в Європі культ особистості, неподільно пануючий в Італії з жовтня 1922 р. по липень 1943 р.

Народу Мусоліні представлявся людиною сміливою, всемогутнім постійно що думає про громадян Італії. Йдучи з свого кабінету, він любив залишати засвіченим світло, щоб перехожі думали про вождя, працюючим до ночі.

Беніто Мусоліні народився в 1883 р. в сім'ї сільського коваля в провінції Форлі області Емілія-Романья, в невеликому селі Довіа. Його мати була шкільною учителькою, віруючою, батько - ярим анархістом і безбожником. Ім'я Бенедетто, запропоноване матір'ю, що в перекладі означає «благословенний», батько при хрещенні переробив на Беніто в честь відомого на той час мексіканського ліберала Беніто Хуареса. Дитячі роки Беніто Муссоліні нічим особливим відмічені не були. Він любив підкреслювати свою винятковість, вибраність.

На початку ХХ в. Мусоліні жив і працював в Швейцарії. Перепробував професії каменяря, коваля. Був і чорноробом. У цей час він став членом Соціалістичної партії.

Початок Першої світової війни змінив долю майбутнього дуче. За пропаганду серед народу ідеї участі у війні в жовтні 1914 р. У березні 1919 р. Мусоліні збирає своїх прихильників в «Спілку боротьби» «фашіо ді компаттіменто». (Звідси і вульгарно слово «фашизм».)

2 жовтня 1922 р. Муісоліні зі своїми прихильниками, побудованими в багатотисячні колони, здійснюють похід на Рим. Парламент Італії більшістю голосів передає йому владу. Так Італія стала першою в світі фашистською державою.

До 1926 р. Мусоліні не насмілювався відкрито діяти тільки насильством. 1926 рік він вважав для себе «наполеонівським». Саме тоді він, нарешті знищив залишки опозиції: були видані надзвичайні закони, по яких всі політичні партії, крім фашистської, заборонялися і розпускалися. У 1926 р. Мусоліні створив фашистський трибунал, що засудив з 1927 по 1937 р. 2947 антифашистів. Вищим законодавчим органом країни стала Велика фашистська рада. У Італії остаточно сформувалася відкрита фашистська диктатура: всі демократичні свободи скасовані, заборонені вільні профспілки, проти всіх антифашистських діячів став застосовуватися відкритий терор. Мусоліні називав свій режим тоталітарним. Влада стала заохочувати доноси, розпалювати підозрілість громадян один до одного. Стара мораль була оголошена буржуазним пережитком, а нова полягала в повному підкоренні інтересів особистості фашистській державі. У області зовнішньої політики Муссоліні ще в 1923 р. встав на шлях агресії (бомбардування і захоплення острова Корфу). Підготовка до військових і колоніальних захоплень дозволила Італії з мінімальними втратами вийти з «великої депресії» 30-х рр.

Прихід до влади в Німеччині Гітлера дав Мусоліні ґідного союзника. Упевнений в підтримці з боку гітлерівскій Німеччини і в нейтралітеті Франції, Мусоліні захопив Ефіопію, що супроводилося дикою розправою над населенням країни. Спільне прагнення до нового переділу світу шляхом ще однієї світової війни зміцнило контакти між Мусоліні і Гітлером. Спираючись на союз з гітлерівскій Німеччиною і підписані Римські угоди, доповнені в 1937 р. Троїстим союзом, Муссоліні переходить до реалізації своїх агресивних планів в Європі. У1936г. в союзі з Гитлером він організує військово-фашистский заколот проти республіканського ладу в Іспанії. Користуючись фактичним нейтралітетом країн Західної Європи і їх повним невтручанням, дуче здійснює широку інтервенцію проти Іспанії, внаслідок якої в країні встановлений режим генерала Франко.

На догоду Гитлеру Муссоліні підтримав захоплення Німеччиною Австрії. З серпня 1938 р., наслідуючи гітлерівскій національній політиці, він видає цілу серію антисемітських законів. Правда, італійський фашистський режим був набагато більш ліберальним німецького.

У руках Муссоліні була зосереджена величезна влада: розділ фашистської партії, голова ради міністрів, начальник внутрішніх поліцейських загонів. У вересні 1938 р. Мусоліні був одним з організаторів Мюнхенського змови, що зумовила захоплення Чехословакиї Німеччиною і що сприяла розв'язанню Другої світової війни.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Беніто Мусоліні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок