Головна Головна -> Реферати українською -> Історія всесвітня -> Жерар Філіп і екран

Жерар Філіп і екран

Назва:
Жерар Філіп і екран
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,61 KB
Завантажень:
473
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему:
Жерар Філіп і екран


Люди народжені, щоб розумітись,
І говорити, і кохати*
Є думка, щоб бути тим достеменно великим актором, яким був Жерар Філіп, митець повинен стати виразником своєї епохи, створити образ, як відмінний від нього самого, так і від ролей, які він зіграв.
Кінотворчість Жерара була всеохоплюючою; у фільмах, в яких брав участь як актор, був також одним із авторів драм чи комедій. Від ролі до ролі він утверджував образ, що був виразником, як і він сам, сподівань його покоління – покоління, яке досягнуло повноліття в ро-ки поразки та окупації в ІІ-й світовій війні.
Перші його великі ролі – у фільмах “Країна без зірок” і “Ідіот”. В них Жерар ще лише високообдарований виконавець. Він віддає своє обдарування, свою зовнішність, свої професійні знання, свій талант спочатку молодому романтику, що мандрує чарівними світами, потім князеві Мишкіну. Ця екранізація “Ідіота” у Франції була не зовсім вдалою. Та образ, створений молодим актором, втілив душу знаме-нитого героя з таким наближенням до задуму письменника, як жод-ний інший компонент фільму.
Справжній “образ” Жерара Філіпа народився у фільмі “Диявол у плоті”. В 1961 році чотирнадцять років відокремлювали від часу його створення. Фільм був в тому “перехідному віці”, коли час вже виявив його недосконалість, заклав зморшки в тих місцях, які пізніше нада-дуть твору характерних для нього рис, властивим йому стилем. Істо-рія кіно знає немало шедеврів, що знайшли собі тепер почесне місце в музеях, а в своєму “перехідному віці” один час були закинуті на по-лицю старожитностей. Перегляд у 1961 році фільму “Диявол у плоті” був випробуванням для актора на мистецьку міцність, так само як і для режисури Клода Отан-Лара, для екранізації Боста і Оранша. Ніщо або майже ніщо не постраждало від часу.
Оцінюючи твір або образ, деякі мистецтвознавці та історики літе-ратури вважають за потрібне копирсатися в особистому житті акторів і авторів. Діючи таким чином, встановлюють, наприклад, чим зобо-в’язаний Франсуа з “Диявола у плоті” пригодам юного Радіге, вишу-кують десь в передмісті Парижа жінку, з якої нібито написаний образ Марти. Залишимо подібні пошуки любителям скандальних сенсацій, комерційного кіно (типу “мильних опер” і “солодкого життя”). Важливо, однак, зауважити, що перед створенням образа Франсуа, Жерар Філіп, подібно до автора “Диявола у плоті” Раймона Радіге, був юнаком, що мужнів у роки війни, в найтрагічніший період життя Франції. В 1946 році Жерар стає у фільмі Отан-Лара вісімнадцятиріч-ним школярем Франсуа, що готується до випускних іспитів у невели-кому містечку. Під костюмом пошиття 1917–1918 років б’ються су-часні серця, серця епохи, що слідувала за другою світовою війною. Жерар, як і Отан-Лара, як Оранш і Бост, націлював свій удар не проти першої світової війни, а проти другої, можливо, що навіть проти на-ступної воєнної катастрофи.
Так світ побачив зовсім юного Франсуа, який зустрів кохання в образі Мішлін Прель молодої медсестри, що падає в обморок при ви-гляді перших поранених, за першого доторку з відчутними жахами війни. В кімнату, де все дихає чарівністю її господині, Франсуа по-трапляє, мокрий до нитки від дощу. Тут він пізнає істинне щастя ко-хання. Потім на молодих закоханих звалиться біда. В час, коли люди радіють, дочекавшись нарешті перемир’я, гине героїня. А підліток, що став відразу чоловіком, вештається вулицями, охоплений не стіль-ки обуренням, скільки відчаєм.
Дехто звинуватив фільм і образ, створений Жераром, в “песиміз-мі”. Ніби кожний, починаючи з підліткового віку, незалежно від свого соціального походження, повинен “набути самосвідомість” і знайти соціально обґрунтоване вирішення особистої драми. Критики ствер-джували, що такий “песимізм” не є сучасний. Хіба світ тепер трима-ється на міцному ґрунті? Навіщо згадувати минулі нещастя чи май-бутню небезпеку в той час, коли попереду відкриваються най-райдуж-ніші перспективи?
Ті, кому було на той час по двадцять літ, не слухали подібних ар-гументів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Жерар Філіп і екран

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок