Головна Головна -> Реферати українською -> Історія всесвітня -> Угорщина з 1918 по 1939 роки

Угорщина з 1918 по 1939 роки

Назва:
Угорщина з 1918 по 1939 роки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,56 KB
Завантажень:
425
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
РЕФЕРАТ
на тему:
Угорщина з 1918 по 1939 роки


ПЛАН
1. Революція 1918 року
2. Доба Угорської Радянської республіки
3. Угорщина за режиму М.Хорті
Використана література
1. Революція 1918 року
У жовтні 1918 р„ досі двоєдина Австро-Угорська мо-нархія Габсбургів припинила існування. 16 листопада На-ціональна Рада Угорщини проголосила Угорську республіку. В ході демократичної революції, що почалася, домінували тенденції створення більш справедливого устрою суспіль-ства. До влади прийшли представники незалежної та ради-кальної партій. Уряд очолив граф М. Каройї.
Розпочалися демократичні реформи: встановлювалося загальне, рівне та пряме виборче право при таємному голосуванні, прийма-лися закони про свободу зборів і союзів, політичних орга-нізацій. Планувалося провести аграрну реформу, в перебігу якої повинно було зменшитись поміщицьке землеволодіння, а частину землі передбачалося передати безземельним селянам. Однак в Угорщині, на відміну від Австрії, на-приклад, залишався сильним вплив компартії, що загалом складалася з колишніх військовополонених на чолі з Бе-лою Куном, котрі пройшли у Росії "більшовицькі універ-ситети". Комуністи закликали до соціалістичної революції й встановлення диктатури пролетаріату за радянським зразком, розпочали активну діяльність щодо поширення свого впливу в Радах, створюваних по всій країні.
Зовнішнє та внутрішнє становище молодої республіки було важким. Країни Антанти в ультимативній формі за-жадали від переможеної Угорщини звільнення територій, призначених її сусідам — Румунії та Чехословаччині. Це рішення виявилося фатальним для поміркованих політиків на чолі з Каройї, що орієнтувалися на країни Антанти.
З цих обставин скористалася компартія, що розпочала підготовку до державного перевороту. Робітничі мітинги, демонстрації, страйки, захоплення та грабування селянами поміщицьких маєтків підривали будь-які спроби уряду стабілізувати економічну й політичну ситуацію. Держави Антанти, маючи територіальні претензії до Угорщини, ви-рішили випередити революцію й 19 березня 1919 р. запро-понували ввести до країни свої війська. Ця пропозиція була негативно сприйнята населенням Угорщини, і уряд Каройї повів переговори із соціал-демократами. Однак останні вирішили об'єднатися з комуністами, і 21 березня 1919 р. було утворено об'єднану Соціалістичну партію Угорщини (СПУ), яка проголосила, що бере владу до своїх рук. Робітничі загони роззброїли поліцію й жандармерію Будапешта, захопили найважливіші об'єкти столиці — вок-зали, пошту, телеграф, міст через Дунай. Було утворено уряд — Революційну урядову раду, що проголосила ство-рення Радянської республіки.
2. Доба Угорської Радянської республіки
Перші перетворення нового уряду здійснювались за відомим вже з Росії сценарієм: скасовувалися чини і зван-ня, церква відокремлювалася від держави, націоналізовувалися банки, великі й навіть дрібні підприємства, ощадні каси, транспортні та торговельні контори, скасовувалося поміщицьке землеволодіння. Націоналізації підлягали ді-лянки землі, що перевищували 100 хольдів (1 хольд = 0,57 га). Встановлювався 8-годинний робочий день. Про-вадилися примусова реквізиція майна заможних верств населення, ^виселення з квартир і переселення до них родин робітників. Використовуючи досвід комуністів Ро-сії, нова влада застосовувала репресії проти опозиційних верств населення. Передача поміщицької землі не селя-нам, а сільськогосподарським кооперативам, націоналіза-ція власності дрібної буржуазії, ремісників відштовхнули від нової влади значну частину населення.
Все це надзвичайно загострило ситуацію в країні й сприяло створенню антирадянського фронту. Його актив-но підтримувала Антанта, прагнучи ізолювати Угорщину від Радянської Росії, з якою було встановлено тісні зв'язки. Ленін докладав усіх зусиль для підтримки Угорської рес-публіки силами Червоної Армії. 16 квітня наступ проти Угорської республіки розпочали румунські, а незабаром і чехословацькі війська. Проти них діяла 300-тисячна угор-ська Червона Армія, що складалася здебільшого з робітників і селян, воїнів-комуністів інших національностей (чехів, поляків, австрійців, росіян та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Угорщина з 1918 по 1939 роки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок