Головна Головна -> Реферати українською -> Історія всесвітня -> Ку-клукс-клан

Ку-клукс-клан

Назва:
Ку-клукс-клан
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,52 KB
Завантажень:
171
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.3


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Таємні організації існували на території нинішніх південних штатів Америки ще в 40-х років 19 століття. Вони вбивали солдатів федеральних військ і правозахисників, що захищають негрів. Під час Громадянської війни (1861-1865) ці організації брали участь в боротьбі з мешканцями півночі - «Блакитні ложі», «Сини Півдня», «Соціальний союз». Найвідомішими були «Лицарі золотого кола» - в 60-му році в ній полягало 115,0 тис. чоловік.

Після громадянської війни, як відомо, в Штатах наступила реконструкція (1865-1877). Збіднілі колишні господарі життя, бідні верстви населення і просто нероби, були дуже незадоволені звільненням колишніх рабів. Іноді (навіть часто) їх незадоволеність була виправдана. Про злочини колишніх рабів ми судимо, в основному, по пригодах Скарлет О Хара. Не дивлячись на одіозність даної книжечки історична правда в ній є. Ситуація у той час дійсно була складною. Адже мародери є в будь-який переломний час. Тому поява нової расистської організації була цілком логічною.

Отже, в червні 1865 року війна офіційно закінчилася - опір припинили останні частини федеральної армії. А вже в грудні 1865 р. в місті Пьюлаські (штат Теннесі) суддя Томас Л. Джонс і 6 інших осіб (майже все - колишні офіцери армії Конфедерації) створили ку-клукс-клан, про що свідчить меморіальна дошка на стіні будівлі місцевого суду. Спочатку змовники хотіли назватися «Лицарями куклос» (куклос по-грецьки - круг). Але «Лицарі круга» дуже сильно схоже на вищезазначене суспільство - «Лицарі золотого круга». Тоді інший «засновник», шотландець капітан Кенеді, запропонував внести до назви слово «клан», що позначало на його історичній батьківщині рід, групу близьких родичів. Так було придумано найменування нової організації - ку-клукс-клан - що надовго увійшла до історії. Пізніше чомусь народилася легенда, що назва організації схоже на клацанні рушничного затвора. Це, як видимий, не відповідає дійсності.

Фото з книги Camera in Conflict (The Hulton Getty Picture Collection) Але повернемося в день (а, вірніше, вечір) створення клану. Бажаючи відзначити подію, змовники закуталися в білі простирадла і під час сутінків проїхалися по вулицях рідного міста. І сильно розважилися, бачивши жах на лицях чорношкірих, що зустрічалися. Марновірні негри приймали клановцев за душі загиблих конфедератів (т.е. південців). Отже і білі простирадла були породженням випадку. Це потім клановци підведуть під свій одяг базу, міркуючи про чистоту білої раси, про білі ковпаки з прорізами для очей, що допомагали їм залишатися невпізнанними, що ще більше лякало ворогів.

До речі, про екіпіровку. Звичай носити білі маски з отворами для очей і носа, ковпаки для збільшення зростання і з прорізами для очей і балахони, з'явилися майже відразу. Частиною обмундирування був свисток, яким подавалися команди. Тоді ж у клановцев з'явився звичай спалювати ночами дерев'яні хрести. Їх послідовники сьогодні стверджують, що вони не палять хрести, а запалюють їх, що символізує полум'я христово, яке очистить мир від зла.

Фото з книги Camera in Conflict (The Hulton Getty Picture Collection) Один з перших актів залякування клановців був досить «безневинним». Покарали негра, який залицявся до білою вчителькою школи. Клановци вивезли його за місто, поговорили з ним і кинули його в річку.

Ку-клукс-клан швидко придбав популярність, особливо серед колишніх офіцерів і солдатів армії Конфедерації, переконаних расистів, і колишніх членів таємних організацій типу «Лицарі золотого круга». У 1865-1867 рр., тобто майже за два роки існування чисельність клановцев виросла. Первинних осередків клану налічувалася більше сотні. До 1868 р. навколо ку-клукс-клану об'єдналися всі терористичні організації південців. Соціальна база клану була дуже широкою - від найбідніших селян (заробітна плата яких різко впала із-за появи на ринку праці дешевої робочої сили у вигляді негрів, що звільнилися) до багачів.

У квітні 1867 р. в історії ку-клукс-клану відбулася чергова важлива подія - в місті Нашвілл пройшов перший, нелегальний, «конгрес» організації. Згідно легенді, збори пройшли в 10-му номері готелю Максуелла. На «конгресі» були присутні делегати від Теннесі, Алабами і джорджії. Результатом «конференції» з'явилося ухвалення «статуту» і «конституції» ку-клукс-клану.

У документі мовилося, що клан виник, щоб «зупинити загибель нашої нещасної країни і позбавити білу расу від тих нестерпних умов, в які вона поставлена останнім часом. Нашим основним завданням є підтримка верховенства білої раси. Америка була створена білими і для білих, і будь-яка спроба передати владу до рук чорної раси є одночасно порушенням і Конституції [є на увазі Конституція США], і божої волі. Права негрів повинні бути визнані і захищені, але білі повинні залишити собі привілей визначити об'єм цих політичних прав. І до тих пір, поки негри не відповідять, як вони розуміють свої політичні права, Клан присягнувся не допустити політичної рівності чорношкірих».

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Ку-клукс-клан

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок