Головна Головна -> Реферати українською -> Історія всесвітня -> Горлівський державний педагогічний інститут іноземних мов Громадські засади у профспілках (середина 50-х - середина 60-х рр. ХХ ст.)

Горлівський державний педагогічний інститут іноземних мов Громадські засади у профспілках (середина 50-х - середина 60-х рр. ХХ ст.)

Назва:
Горлівський державний педагогічний інститут іноземних мов Громадські засади у профспілках (середина 50-х - середина 60-х рр. ХХ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,62 KB
Завантажень:
379
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
УДК 94(477) : 94 (47). 084.9 : 331.105.44
Докашенко В.М., Горлівський державний педагогічний інститут іноземних мов
Громадські засади у профспілках (середина 50-х - середина 60-х рр. ХХ ст.)
У статті розглядається проблема розвитку громадських засад в організації професійних спілок у період "відлиги ". На основі аналізу широкого кола джерел автором висунута гіпотеза, в основу якої покладено ідею взаємозв 'язку і взаємообумовленості розширення громадських засад з організацією специфічної форми тотального контролю над профспілковим, партійним і адміністративним персоналом. Зазначений процес, на думку дослідника, характеризує "відлигу" як більш замаскований і досконаліший етап тоталітарних відносин у порівнянні зі сталінщиною.
The article is devoted to the problem of the development of public organization in trade unions at the time of "thaw ". Having analyzed a great number of sources the author puts forward a hypothesis which is based on the idea of the correlation and interdependence of public organization and a specific form of state totalitarian control over trade union, party and administrative personnel. To the author's opinion the above mentioned process characterizes the period of "thaw " as a hidden stage of totalitarian relations.Становлення і розвиток демократичної політичної системи в Україні перебуває у взаємообу- мовленому зв'язку з функціонуванням численних громадських інституцій, провідну роль серед яких відіграють професійні спілки. Характер діяльності останніх завжди виступав своєрідним індикатором рівня демократизму політичних відносин. Тому дослідження різних аспектів історії професійних спілок як важливої складової політичної системи, крім суто наукової актуальності, набуває ще й практичної значущості. Воно дає можливість досить точно врахувати всі плюси і мінуси в діяльності масової громадської організації на попередніх етапах історичного розвою в умовах становлення незалежних профспілок сьогодення, коли рівень їх самостійності є одним із визначальних чинників, що характеризує якість розбудови державних засад.
Зазначене вище вимагає з'ясування рівня громадського характеру функціонування профспілок. Отже, якщо профспілки дійсно є громадською організацією, то їх діяльність повинна грунтуватись на широко розгалуженій системі громадських начал. Саме вони здатні не лише обмежити вплив державних структур на громадську організацію, але водночас засвідчити рівень ії незалежності від останніх. Такий підхід важливий щодо всіх громадських організацій і устократ важливіший, якщо це стосується профспілок, масової організації, покликаної захищати інтереси трудящих.
При визначенні хронологічних меж дослідження ми намагались обрати такі їх параметри, які б охоплювали найм'якший різновид радянської моделі тоталітаризму, бо саме він міг забезпечити хоча б мінімально сприятливі умови для впровадження громадських засад у діяльність цієї масової організації. У зв'язку з цим хронологію проблеми нами співвіднесено до часів "відлиги", яка за рівнем тоталітарного демократизму поступається хіба що горбачовській "перебудові", а тому створювала для розвитку громадських принципів певні умови.
Водночас зазначимо, що виокремлена проблема практично не розроблена сучасною українською історіографією. На жаль, не знайшла вона належного висвітлення і в нашій монографії, виданій у 1997 р. [1]. В силу інших постановчих завдань не аналізується вона і в "Нарисах історії професійних спілок України", хоча тут і слід визнати, що за постановкою питання їх автори підійшли до окресленої нами теми досить близько [2]. Різні аспекти розвитку громадських засад у діяльності профспілок найбільше піднімалися радянською історіографією [3]. Мало також місце узагальнення досвіду практичної роботи окремих профспілкових працівників [4]. Однак і історіографічна, і практична спадщина цього періоду через однобічність висвітлення та ідеологічну упередженість для сучасного дослідника важливі не стільки висновками й характером аналізу, скільки виокремленням у ньому джерелознавчого аспекту.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 



Реферат на тему: Горлівський державний педагогічний інститут іноземних мов Громадські засади у профспілках (середина 50-х - середина 60-х рр. ХХ ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок