Головна Головна -> Реферати українською -> Історія всесвітня -> Революційні події і громадянська війна в Україні (березень 1917—березень 1921 рр.)

Революційні події і громадянська війна в Україні (березень 1917—березень 1921 рр.)

Назва:
Революційні події і громадянська війна в Україні (березень 1917—березень 1921 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,19 KB
Завантажень:
502
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Революційні події і громадянська війна в Україні (березень 1917—березень 1921 рр.)


У новітній історії України період з березня 1917 р. по березень 1921 р. посідає особливе місце. Це драматичний, вкрай суперечливий і водночас насичений важливими політичними і соціально-економічними подіями період української національно-демокра-тичної революції, громадянської війни та іноземної збройної інтервенції.
Гостра політична боротьба, змагання за незалежність України в 1917—1921 рр., за її державність піднесли національну свідомість українського народу, який зробив вагомий внесок не лише в історію України, а й в історію Європи, світову історію. На міжнародній політичній арені було поставлене «українське питання» і продемонстровані перші кроки його вирішення.
При самостійному вивченні даної теми студентам необхідно зосередити увагу на державотворчій діяльності та запеклій політичній боротьбі Української Центральної Ради, гетьманської дер-жави Павла Скоропадського, Директорії УНР, радянських владних структур.
Насамперед важливо з’ясувати такі питання: якою була розстановка класово-політичних сил в Україні після перемоги Лютневої буржуазно-демократичної революції? Коли і за яких обставин виникла Українська Центральна Рада як центр революційно-демократичних сил України? Які партії та громадсько-політичні організації були репрезентовані у Центральній Раді та хто став її лідерами?
Звертаємо увагу студентів, що навесні-влітку 1917 р. український національно-визвольний і революційно-демократичний рух досягнув свого апогею. Його яскравими віхами стали: Всеукраїнський національний конгрес (6—8 квітня 1917 р.); Перший Всеукраїнський військовий з’їзд (5—8 травня 1917 р.); Другий Всеукраїнський військовий з’їзд (5—11 червня 1917 р.); Всеукраїнсь-кі з’їзди селянських і робітничих депутатів (травень-липень 1917 р.). Все це було яскравим свідченням того, що в Україні набирав сили національно-визвольний рух, ширилась своя, неадекватна російській, Українська демократична революція, за своїм характером і змістом як національна, так і соціально-економічна.
Важливими офіційними документами, за якими чітко простежується державотворча діяльність Центральної Ради, були її Універсали. Скільки Універсалів і коли видала Центральна Рада? У чому полягає основний зміст та історичне значення кожного з них?
З’ясовуючи історичну добу Центральної Ради, потрібно дати відповіді на такі питання: Якою була внутрішня і зовнішня політика Центральної Ради? Як склалися її взаємовідносини з Народним Секретаріатом Української Радянської Республіки, проголошеної першим Всеукраїнським з’їздом Рад? Що стало причиною розв’язання війни радянської Росії проти УНР? Якими були на-слідки Берестейського мирного договору УНР із країнами Центральних держав? Яка оцінка дається в сучасній історичній літературі державотворчій діяльності Української Центральної Ради? Які причини зумовили її політичний крах у буремні роки Української демократичної революції?
Вичерпні відповіді на ці та інші питання, пов’язані з діяльністю Центральної Ради, студенти матимуть після самостійного опрацювання рекомендованої літератури: Верстюк В. Ф. Українська революція: доба Центральної Ради. — Укр. істор. ж-л (УІЖ), 1995, № , 5, 6; Верстюк В. Ф. Роль і місце Центральної Ради в модерній історії України. — УІЖ, 1997, № ; Гошуляк І. Л. Проблема соборності українських земель у добу Центральної Ради. — УІЖ, 1997, № ; Солдатенко В. Ф. Українська революція. Історичний нарис. — К., 1999; Українська Центральна Рада: Документи і матеріали. — Т. . — К., 1996; Т. . — К., 1997.; Історія України. За ред. В. А. Смолія. — К.: Альтернатива, 1997. — С. —208.
Того ж дня, 16 (29) квітня 1918 р., коли була розігнана Центральна Рада, в Києві, на з’їзді хліборобів було обрано Павла Скоропадського гетьманом України.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: Революційні події і громадянська війна в Україні (березень 1917—березень 1921 рр.)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок